O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Co nowego?

Bryan Ferry - Dylanesque

Interpretacje piosenek Boba Dylana w wykonaniu Bryana Ferry'ego są pełne radosnej, energetycznej głębi
Tak jak w przypadku jego legendarnej wersji 'A Hard Rain's A-Gonna Fall' nagranej w 1973, która apokaliptyczną wizję przemieniła w żywiołową butę, tak też w nowych nagraniach podstawę stanowi niezwykła umiejętność Ferry'ego oddawania hołdu oryginałowi, a jednocześnie tworzenia zupełnie nowej jego wersji wyrażającej indywidualność artysty. Jeszcze w 1973 wpadł na pomysł tej płyty: "Pomyślałem, że byłoby wspaniale nagrać cały album piosenek Dylana. I pod koniec zeszłego roku wreszcie się udało."
Pomiędzy pomysłem i jego realizacją, Ferry nie próżnował: był nie tylko liderem pełnej elegancji, nowocześnie art-rockowej, a zarazem słodko-gorzkiej popsoulowej grupy Roxy Music, ale także spędził ostatnie trzydzieści kilka lat pracując na miano świetnego autora piosenek (Love Is The Drug, Mother of Pearl, More Than This, Slave To Love) i wyjątkowo współczesnego wokalisty, który potrafi zamienić piosenkę innego kompozytora we fragment frapującego, nieprzewidywalnego przedstawienia teatralnego z całą jego złożonością emocjonalną i nieskazitelnym wyczuciem chwili.
W nagraniach piosenek autorstwa innych artystów, czy będzie to 'The Price of Love', 'As Time Goes By' czy 'I Put a Spell on You' - Ferry nadaje im swój niepodrabialny styl i własnymi środkami wyrazu tworzy unikalne dzieła czerpiąc z wiecznie kuszącego źródła kultury masowej. Ale dzięki temu pierwszemu olśniewającemu coverowi 'Hard Rain' dołączył do wąskiego grona artystów, którzy - jak Jimi Hendrix czy The Byrds - nagrali jeszcze lepsze niż oryginał wersje piosenek Dylana.
Przyszedł wreszcie czas na płytę piosenek Dylana, Dylanesque. Jej klimat bardziej przypomina These Foolish Things niż epickie Avalon, czy Boys & Girls ze środkowego okresu kariery Ferry'ego. Wielbiciele jego ostatnich nagrań - nominowanego do Grammy w 1999 roku albumu ze standardami z lat 30-tych As Time Goes By, prowokacyjnego, pełnego pasji Frantic z 2002, czy dwóch utworów, które Ferry nagrał niedawno na płytę Rogues' Gallery, projekt Hala Wilnera - z pewnością zauważyli nowy ton w jego stylu śpiewania: wrażliwy, pełen natchnienia, a zarazem lekki i niefrasobliwy. Nagrania nowego albumu w studio trwały, ku radości Ferry'ego, zaledwie tydzień. "Tym razem po prostu poszło jak z płatka!" śmieje się Ferry, niemalże zaskoczony swoją własną sprawnością. "Chciałem uniknąć tego uczucia zamknięcia w studio. Nagraliśmy na żywo wokale, harmonijkę, wszystko na żywo..."
Wraz ze swym zespołem koncertowym Ferry nagrał około 20 piosenek Dylana, z których 11 trafiło na płytę. Owe interpretacje stanowią całość

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 05.03.2007

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019