O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Co nowego?

Sandra - The Art Of Love

Dla Sandry ten album stanowi także rozliczenie z jej dawnym wizerunkiem scenicznym nieskazitelnej diwy popu. Jesienią 2006 roku Sandra zabrała swych fanów w podróż po współczesnych wersjach jej wielkich przebojów i klasyków, takich jak Maria Magdalena, czy In the Heat of the Night, które znalazły się na składance Reflections - The Reproduced Hits. The Art of Love otwiera zupełnie nowy rozdział w karierze Sandry.
Producentem albumu jest Jens Gad - gitarzysta i współproducent kilku wcześniejszych płyt Sandry, który doskonale zna zarówno wokalistkę, jak i jej twórczość. Jens Gad jest szalenie wszechstronnym muzykiem, który świetnie wypada w roli głównego kompozytora, wykonawcy i producenta płyty, a jego partie gitarowe zawsze dodają ogromnej świeżości utworom. Siostrzane uczucie, jakim darzy go Sandra nadaje piosenkom wyczuwalnej wyrazistości emocjonalnej. Oboje spędzili prawie rok pracując nad płytą w studio Jensa na Ibizie, a muzyczne bogactwo, jakim charakteryzuje się ich dzieło jest z pewnością jedną z jego największych zalet. Cała zasługa w kwestii głębi merytorycznej leży po stronie Sandry - ponad połowa tekstów jest jej autorstwa, a przebija przez nie wrażliwa dusza, która nie waha się rozdrapać kilka starych ran. To niezwykle szczery i otwarty album o fascynującym klimacie i pięknej oprawie muzycznej.
Album rozpoczyna się utworem What D'ya Think of Me - sennym monologiem na tle mocnego, tajemniczego bitu. Następnie słyszymy równie konfesyjne The Way I Am , odę do złotych czasów kultury tanecznej przetykaną elementami monachijskiego brzmienia disco i filadelfijskiego soulu. Piosenka tytułowa to również czysta fascynacja brzmieniem, krystaliczna ballada z elektryczną gitarą i delikatnym akompaniamentem na koto zagranym przez wieloletnią przyjaciółkę Miyabi Sudo. Korzenie The Art of Love tkwią mocno w latach 80tych, które stanowią kluczową dekadę w twórczości Sandry. Niekonwencjonalny elektroniczny bit znajdziemy także w Once Upon A Time , klimatycznej mantrze na temat bajek, którą wzbogaca eteryczna solówka jazzowa na gitarze. Utwór ten zainspirowały tradycyjne baśnie, w których było zbyt wiele przemocy, żeby je czytać dzieciom.
Poruszające Dear God...If You Exist również opowiada o dzieciństwie - jej własnym. Oto szczera, spontaniczna modlitwa z cytatami z "Ojcze nasz..." Na nagrania chóru Sandra przyprowadziła do studia swoich jedenastoletnich synów Nikitę i Sebastiana. Źródłem tej piosenki są jej własne przeżycia z czasów, gdy była dzieckiem z kluczem na szyi, dzięki czemu piosenka ta, chyba najbardziej uduchowiona w jej karierze, nabiera jeszcze więcej wyrazu. Równie wielkie wrażenie robi jej interpretacja utworu Sinead O'Connor's Put Your Arms Around Me . Irlandzka wokalistka, której artystyczna ekstrawagancja na równi z Björk wzbudza ogromny podziw Sandry, nagrała jedynie wersję demo tej piosenki i zgodziła się oddać ją artystce z Ibizy. Dzięki niezwykle przejrzystej aranżacji, Sandrze udało się nadać tej kojącej pieśni niespotykanej magii. Artystce udało się także nadać spokojnemu, śródziemnomorskiemu kawałkowi pop What is it About Me . Jens Gad akompaniuje tęsknemu wokalowi Sandry idealnie powściągliwą partią gitary akustycznej zwieńczając dzieło wspaniałym gitarowym solo.
Niezwykła harmonia artystyczna pomiędzy Sandrą i Jensem Gadem staje się znów ewidentna w Silence Beside Me, delikatnej balladzie o spokojnym, kołysankowym rytmie. Romantyczność, z jaką Sandra śpiewa o samotnych chwilach, jest wyjątkowa. Casino Royale to piosenka z Bonda nazwana tak na cześć niedługo wchodzącego do kin remake'u, prawdopodobnie najzabawniejszej przygody najsłynniejszego szpiega na świecie. Utwór napisali uznani kompozytorzy i producenci Rich Nowels i Billy Steinberg. Chociaż nie usłyszymy go w najnowszym filmie o Bondzie, fani Sandry będą oczarowani tą stylową pieśnią.
Na Love is the Price gościnnie wystąpił DJ Bobo w ramach odwdzięczenia się za występ Sandry na jego ostatnim albumie, gdzie zaśpiewali w duecie utwór Secrets of Love. Tutaj usłyszymy DJ-a Bobo i jego precyzyjny styl rapowania. W napięciu trzyma także piosenka pożegnalna What's Left to Say , natomiast Shadow of Power to fantastyczny hymn na cześć witalności i chęci życia łączący brzmienia trance, muzyki etnicznej i muzyki tanecznej z Ibizy w szalenie oryginalnym zestawieniu. Potężnym, energetycznym finałem płyty jest All You Zombies , fantastycznie zaaranżowana i wyprodukowana piosenka z udziałem chórów dziecięcych. Sandra odkryła na nowo ten przebój The Hooters, który po raz pierwszy nagrano w 1985 roku - tym samym, w którym świat podbił megahit Sandry Maria Magdalena, szperając wśród nagrań z lat 80-tych. "Byłam oszołomiona," mówi Sandra. "Już się widzę na scenie w otoczeniu 30 dzieci śpiewających tą piosenkę. To będzie wspaniałe."
The Art of Love to nie tylko radosna i piękna uczta dźwiękowa z wyjątkową artystką w roli głównej

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 27.02.2007

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019