O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 22 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Co nowego?

30 seconds to Mars - A Beautiful Lie

Debiut 30 Seconds to Mars z 2002 zatytułowany nazwą grupy ustanowił zespół jako świeżą, nową siłę i pokazał jego wszechstronność wynikającą z poszukiwań artystycznych i ucieczki od rzeczywistości. Na drugiej płycie grupy A Beautiful Lie , jej lider Jared Leto postanowił nakreślić zupełnie nowy, znacznie bardziej osobisty pejzaż muzyczny.
Poza większą bezpośredniością tekstów , A Beautiful Lie to również wyraz transformacji muzycznej . Progresywne, wielośladowe pasaże zastąpione znacznie oszczędniejszymi, a zarazem bardziej ekspresyjnymi strukturami. "Chcieliśmy skoncentrować się na wnętrzu piosenki," mówi Jared. "Wyciąć wszystko, co nieistotne. Dotrzeć do jądra prawdy".
Jared zaczął komponować utwory na A Beautiful Lie podczas trasy koncertowej promującej debiutancką płytę zespołu, więc album powstał w pięciu różnych krajach na czterech kontynentach, a nagrany został w Los Angeles, Nowym Jorku i RPA. Piosenka tytułowa i trzy inne utwory zostały napisane w Kapsztadzie, a pozostali członkowie zespołu dołączyli do Leto w RPA, by je opracować. Właśnie w tym czasie Jared wymyślił tytuł albumu. 30 Seconds to Mars napisali 40 utworów na A Beautiful Lie, po czym wybrali z nich dziesięć, które znalazło się na albumie.
Do braci Leto po raz pierwszy w studio dołączyli gitarzysta Tomo Milicevic i basista Matt Wachter, którzy towarzyszyli 30 Seconds to Mars w pierwszej trasie koncertowej. Na tym albumie Jared nagrał wszystkie partie gitary, basu i syntezatorów oraz wokale, a Shannon perkusję.
"Zawsze inspirowały mnie zespoły , które potrafią wyrażać różnorodne emocje i malować dźwiękiem wyraziste obrazy, np. U2, The Cure, Zeppelin, Pink Floyd, " mówi Jared. "Ale pragniemy też być tak nowocześni, jak się da. Staramy się zrobić coś nowego, patrzeć w przyszłość, a nie za siebie, uwolnić się od cienia naszych fascynacji i wyrobić sobie renomę posługując się własnym, oryginalnym brzmieniem."
Album zawiera open disc , który pozwala na dostęp do dodatkowych materiałów związanych z 30 Seconds To Mars. Singiel "The Kill", który niebawem zagości w rozgłośniach radiowych to refleksyjna piosenka prowadzona przez przepięknie złożone partie gitar i prosty beat, która rozwija się w epicki, przebojowy refren.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 20.02.2007

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: A Beautiful Lie...

Opinia: ...to naprawdę świetna płyta. Godna polecenia. A zupełnie niezrozumiały jest dla mnie tak mały rozgłos dla zespołu. Chyba nie jesteśmy aż tak ślepi na dobrą muzykę...:)
Tymczasem wchodźcie w posiadanie "A Beautiful...", choć zwarzając na tak przerażajaco późną datę premiery w Polsce, bardzo prawdopodobne, że już ją macie.

Podpis: Anula

Adres e-mail: anula190@op.pl

dodano: Wtorek, 20 Luty 2007 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019