O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 26 Marzec 2019 r. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Co nowego?

Lady Sovereign - Public Warning

Rock, Punk, Hip Hop, House, Indie, wszystkie te zjawiska zanim zostały nazwane, określone i zaszufladkowane, opierały się na unikalnej kombinacji serca, talentu, energii, niechęci do kompromisów i wzajemnego zaufania młodych, zbuntowanych artystów i ich słuchaczy. Dziś jeszcze nie ma nazwy stylu, ani kategorii dla tego albumu, więc określić możemy to tylko w jeden sposób - Lady Sovereign. Drobna, dwudziestoletnia dziewczyna obdarzona niespotykaną umiejętnością rymowania, rozbrajającym poczuciem humoru i duszą rebelianta, jest dziś jednym z najciekawszych młodych artystów na scenie muzycznej. Te wszystkie cechy, zawarte w muzyce z płyty "Public Warning" sprawiają, że młoda Brytyjka jest dziś równie atrakcyjnym "towarem eksportowym", co wcześniej The Beatles, Sex Pistols czy David Bowie. Wszyscy Ci artyści odnieśli wielki sukces w USA, a Lady Sovereign podąża właśnie ich śladem. Nikt nie jest w stanie oprzeć się sile jej electro - hip hopu, który eksploduje w singlu "Love Me Or Hate Me". Lady rymuje w nim w mocny, charakterystyczny sposób a warstwą muzyczną zajął się znakomity nowojorski producent Dr. Luke (znany niektórym jako Łukasz Gottwald, współproducent i współautor największych hitów między innymi Avril Lavigne, Pink, Kelis i Paris Hilton). Pomimo wysokobudżetowej produkcji i gwiazdorskiej oprawy, Lady wciąż deklaruje, że jest zwyczajną dziewczyną i tak jak jej przyjaciele z klubów "ma to wszystko gdzieś". Na swój sposób, Lady Sovereign jest dzięki temu głosem tych wszystkich "młodych i szalonych".
Lady Sovereign naprawdę nazywa się Louise Harman i urodziła się w północnej części Londynu, raptem kilka ulic od słynnego stadionu Wembley. Ta lokalizacja, plus niespokojny, łobuzerski charakter małej Louise, wpłynęły na decyzję o trenowaniu footballu. Jednak niebezpieczna kontuzja w szkole średniej zakończyła marzenia o karierze sportowej. Na szczęście w tym samym okresie Lady zaczęła rapować i zwróciła na siebie uwagę znanego londyńskiego producenta Medasyna. Kilka miesięcy później stała się objawieniem i gwiazdą numer jeden w Wielkiej Brytanii. Jej sława dotarła także do Stanów, sam Jay-Z, prezes Def Jam i Prezydent Hip Hopu we własnej osobie, zaprosił drobną, angielską dziewczynę do zasilenia szeregu artystów promowanych przez jego firmę. Wszystko to stało się po raptem dwóch latach od pierwszych prób z mikrofonem! Lady Sovereign stała się głównym tematem dla takich pism jak Rolling Stone, Blender, The Fader, New Yorker, Spin czy Elle. Wspólna trasa z The Streets stała się legendą, podobnie jak rewelacyjne występy na festiwalach Coachella czy Lollapalooza.
Dziś jednym z problemów Lady, jest nieoczekiwanie duża ilość listów z propozycjami matrymonialnymi. "Ciężko mi wszystkim odmawiać". Jednak jej odmowa nie ma wpływu na wciąż rosnącą miłość fanów. Punkowo - rapowa natura i bezkompromisowy sposób opisywania rzeczywistości sprawiają, że debiut płytowy Lady Sovereign jest dziś chyba najbardziej oczekiwanym wydawnictwem roku!
Premiera albumu "Public Warning" planowana jest na początek lutego 2007.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 05.02.2007

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019