O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 24 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Co nowego?

Frank Sintra - Songs From The Heart

Dziś, kiedy czas biegnie bardzo szybko, kiedy tak trudno znaleźć chwilę dla siebie, pobyć z najbliższymi, zatrzymać się w codziennym biegu, jest ktoś, kto swoim wyjątkowym głosem potrafi przenieść nas w czasy romantycznych filmów powojennego kina amerykańskiego.
Wystarczy zamknąć oczy żeby znaleźć się wśród prawdziwych gentelmanów, pięknych kobiet i malowniczej atmosfery urokliwych lat 50-tych i 60-tych. Tym kimś jest gwiazda wytwórni Capitol - Frank Sinatra.
Płyta "Songs From The Heart" zawierać będzie 21 najromantyczniejszych przebojów Sinatry, z okresu jego wysoko cenionej współpracy z Capitolem, przy nagrywaniu albumów "konceptualnych" w latach 1953-61. Na albumie znajdą się również wcześniej niepublikowane i trudno dostępne nagrania.
Frank Sinatra, którego kariera trwała ponad sześć dekad, był nazywany "Największą Gwiazdą Estrady XX Wieku". Dzięki Capitol/EMI po raz pierwszy na jednej płycie ukaże się zbiór niezrównanych przebojów Sinatry - kolekcja zawiera wyłącznie piosenki o tematyce miłosnej.
Na płycie "Romance: Songs From The Heart" znajdzie się 21 cyfrowo zremasterowanych utworów, w tym nigdy wcześniej niepublikowana wersja piosenki "Nice 'N Easy", a także "If You Are But A Dream" - rzadkie nagranie, które wcześniej nigdy nie ukazało się na płycie CD w USA .
Album zostanie opatrzony specjalnym komentarzem producenta i kompozytora Jamesa Ritza.
Płyta "Songs From The Heart" rozpoczyna się utworem "I've Got You Under My Skin" z 1956 i kroczy dalej ścieżką miłości rozbrzmiewając słynnymi romantycznymi przebojami.
Wśród utworów zebranych na albumie znalazły się takie klasyki, jak "My Funny Valentine," "I'll Be Seeing You," "In The Wee Small Hours Of The Morning," czy nagrodzona Oskarem piosenka "All The Way," autorstwa Sammy'ego Cahna i Jimmy'ego Van Heusena, którą Sinatra śpiewał w filmie "The Joker Is Wild".
Warto także wspomnieć o utworze "Try A Little Tenderness", który Sinatra nagrał w 1960 roku. Piosenką tą w energetycznej soul/rockowej wersji wsławił się później Otis Redding, a ostatnio zaśpiewał ją także na swym ostatnim albumie "It's Time" Michael Buble.
Na "Romance: Songs From The Heart" znaleźć można także niepublikowaną wcześniej wersję studyjną "Nice 'N Easy" z 1960 roku, a romantyczną podróż wieńczy dodatkowy utwór - po raz pierwszy wydany w USA na płycie CD - "If You Are But a Dream", zarejestrowany w 1957.
Utwory te do dziś pozostają standardami właśnie w wykonaniu Sinatry i stanowią inspirację dla innych artystów, którzy próbują dorównać jego ponadczasowym nagraniom.
Wśród współczesnych wokalistów, którzy w ostatnich latach oddali hołd klasycznemu stylowi Sinatry nagrywając własne wersje jego przebojów, znaleźli się m.in. Rod Stewart, Michael Buble, Robbie Williams i Harry Connick Jr.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 05.02.2007

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019