O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 25 Maj 2019 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Co nowego?

The Black Angels - Passover

"Czy oni są czarni?" zapytał Iggy Pop, gdy po raz pierwszy posłuchał nowego albumu The Black Angels. Zaprzeczamy, zespół pochodzi z Teksasu i jest całkiem biały (przynajmniej z zewnątrz), ale pytanie było jak najbardziej uzasadnione. Bo kiedy słyszymy o "bluesy pools of garage-scum shame mongering" (SPIN Magazine), to co można sobie pomyśleć?
Kwintet The Black Angels powstał w 2004 roku, po 2 EPkach wreszcie ukazał się album, który od razu zaowocował takimi nagłowkami: "The Black Angels could be your new favorite band" (Splendid) czy "This is an advance warning: you will want to claim early ownership of the Black Angels." (Sydney Morning Herald) Inspirowani psychodelicznym brzmieniem lat 60-tych, The Black Angels nie gubią się w niekończących się dronach i solówkach, lecz celebrują swój własny Native American Drone'n'Roll w przyjemnie zrelaksowanej, ale ciągle pełnej napięcia atmosferze.
Swoją nazwę zawdzięczają klasykowi Velvet Underground "The Black Angel's Death Song", ale Black Angels pozostają nowocześni, stosując przy tym także konsekwentnie prymitywny beat, hipnotyzując słuchacza diaboliczną energią, podobnie zresztą jak niezwykłą okładką, od patrzenia na którą można się przewrócić.
Nie wiadomo, czy zespół posiłkuje się zakazanymi substancjami, ich muzyka jest sama jak narkotyk: psychodelia, blues, soul i trans. Przedstawiciel ich firmy płytowej powiedział: "Płytę Black Angels można zrecenzować także bez narkotyków, ale pewnie wtedy dostanie kilka punktów mniej..." W czasach, gdy za muzykę "gitarową" uznaje się ugrzecznione zespoły brytyjskie, taki dziki wulkan z Teksasu to prawdziwa odtrutka i narkotyk w jednym. Zaciągnij się...

Tracklista:
01. Young Men Dead, 02. The First Vietnam War, 03. Sniper at the Gates of Heaven, 04. The Prodigal Son, 05. Black Grease, 06. Manipulation, 07. Emprie, 08. Better off Alone, 09.Bloodhouds on My Trail, 10. Call to Arms

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Gusstaff Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 29.01.2007

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019