O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 26 Maj 2020 r. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Co nowego?

Diana Krall - From This Moment On

Jedna z największych, jeśli nie największa gwiazda światowej jazzowej wokalistyki powraca do repertuaru standardowego. Po raz pierwszy od czasu słynnej płyty The Look of Love wydanej pięć lat temu znowu zabrzmią słynne tematy z nieśmiertelnych brodwayowskich songbooków oraz piosenki filmowe.
Repertuar, który przygotowała kanadyjska gwiazda złożony został z kompozycji między innymi takich sław jak Jimmy van Heusen, Johnny Burke, Irving Berlin, Vinicius de Moraes, Antonio Carlos Jobim, Cole Porter, Ira i George Gershwin, Richard Rodgers, Lorenz Hart, Johnny Mercer.
Pojawią się utwory zagrane w klasycznym jazzowym kwartecie z gitarą oraz dziełka w aranżacjach wielkoorkiestrowych, których wykonanie powierzone zostało Clayton/Hammilton Jazz Orchestra.
Wokół artystki jak zwykle zgromadziła się plejada gwiazd muzycznego showbiznesu. Anthony Wilson - gitara, John Clayton - kontrabas i Jeff Hamilton - perkusja to stali członkowie jej koncertowego combo, za pulpitem dyrygenckim oraz w roli aranżera i band lidera wystąpi John Clayton, a nad całością oprócz Diany czuwał będzie legendarny producent Tommy Li Puma.
Stało się już zwyczajową sytuacją, że produkcje płytowe sygnowane nazwiskiem najsłynniejszej Kanadyjki od czasu Oscara Petersona to prawdziwe dzieła sztuki producenckiej. Niemal każda z poprzedniczek zdobywała preztizowe nagrody przemysłu muzycznego. Wszystkie zaś przyjmowane były przez publiczność z niesłabnącym entuzjazmem. O Dianie Krall mówi się multiplatynowa artystka. I nie ma w tym stwierdzeniu odrobiny przesady. Nagrody i nominacje do Grammy, niezliczone ilości innych prestiżowych wyróżnień to niemal nic w porównaniu z nakładami jakie osiągają jej albumy od czasu kiedy związała się z Verve music Grpup.
"From This Moment On" to jednak płyta niezwykła, nawet jak na wysokie standardy dawno już ustalone przez Krall.
Wraz z kilka lat temu poślubionym Elvisem Costello, Diana oczekuje pierwszego dziecka i jak sama przyznaje jest to dla niej czas zupełnie wyjątkowy. Spodziewajmy się więc płyty powstałej w atmosferze wielkiego szczęścia, płyty rozwingowanej mieniącej się niezliczonymi barwami brzmień,Której ilustracją niech będzie kuplecik z tytułowego utworu płyty: "No more blue songs, Only whoop-dee-doo songs."

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 13.09.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020