O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 22 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Co nowego?

Madeleine Peyroux - Half The Perfect World

Jej poprzednia płyta Carreles Love okazał się ogromną niespodzianą. Sprzedany w ilości ponad miliona sztuk na całym świecie sprawił, że o świat zaczął mówić o mało znanej , choć przecież wcale nie debiutującej na muzycznym rynku Madeleine Peyroux. Dzisiaj młoda Amerykanka stoi przed otwartymi wrotami do prawdziwej światowej kariery.
Na premierę jej najnowszej płyty czekają wszyscy, którzy ulegli czarowi piosenek składających się na album sprzed dwóch lat. Wtedy ogłoszono ja następczynią Billie Holliday i choć więcej w tym określeniu było chęci zaszufladkowania niepokornej piosenkarki niż odnalezienia prawdziwych inspiracji twórczością Lady Day, to przyznać trzeba było, że głęboko emocjonalny sposób interpretowania piosenek przez Peyroux mógł takie skojarzenia wzbudzać.
Czy tak będzie i na najnowszej płycie artystki zatytułowanej Half the Perfect World, która już 4 września ukaże się na sklepowych półkach? Pewnie tak, ponieważ Madeleine to artystka , dla której wniknięcie w najgłębszy sens, nastrój i atmosferę piosenek to niemal twórcza obsesja. Utwierdzać w tym przekonaniu mogą także wybrane na płytę kompozycje. Wśród nich znajdują się utwory między innymi Leonarda Cohena ("Blue Alert" oraz tytułowy "Half the Perfect World"), Johnny'ego Mercera ("The Summer Wind"), Joni Mitchell ("River" spiewana w duecie z k.d. lang), Toma Waitsa "(Looking For) The Heart of Saturday Night", Serge Gainsbourga ("La Javanaise") oraz Cherlie Chaplina ("Smile"). Jak zresztą sama twierdzi "Te miłosne piosenki zrodziły się w bardzo intymnych miejscach duszy, jakże inaczej można by je śpiewać." A jednak ukochane standardy muzyki popularnej nie do końca wypełniają Half The Perfect World. Cztery pozostały utwory wyszły spod pióra samej Madeleine, która jak widać lubi obsadzać się także i w roli autora. Wspomagana talentem Larry Kleina może nie obawiać się artystycznego efektu. Ten słynny producent nie raz już potwierdzał, że potrafi odkryć w muzyce niespotykane wcześniej piękno.
Tak więc druga płyta w barwach Universal Music, trzecia w artystycznej karierze. Być może właśnie na naszych oczach rodzi się prawdziwa gwiazda wokalistyki, której style i kategorie estetyczne, jak do tej pory nie potrafiły stanąć na drodze do odnalezienia własnej muzycznej prawdy.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 05.09.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019