O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 26 Maj 2020 r. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Co nowego?

Sophie Solomon - Posion Sweet Madeira

Poison Sweet Madeira - pierwszy solowy album Sophie Solomon. Znajdziemy tutaj dziewięć utworów, w których mieszają się najróżniejsze wpływy i kultury: od muzyki afrykańskiej i wschodnioeuropejskiej do tanga i muzyki żydowskich klezmerów, a całość dodatkowo delikatnie wzbogacają jak najbardziej współczesne bity. Niezależnie od tego, czy w danym momencie Sophie nawiązuje do muzyki cygańskiej, jazzu, czy klasyki, jej skrzypce zawsze wyrażają dźwiękiem najgłębsze emocje i doskonale zastępują śpiew.
Muzyka na płycie zdecydowanie wykracza poza gatunkowe ograniczenia. Jednym z najwspanialszych momentów płyty jest aranżacja słynnego "tanga samobójców", czyli kompozycji Jerzego Petersburskiego "Ta ostatnia niedziela", tu zatytułowanego "Burnt by the sun" (wielki przebój wielu stacji radiowych całej Europy, w tym polskiego Radia PiN 102 FM). Zawsze interesowała i inspirowała mnie bogata paleta brzmień, a nagranie solowe pozwoliło mi to eksplorować. Są głębokie wpływy rosyjskie, północno-afrykańskie klimaty, pijana i undergroundowa atmosfera rumuńskiego baru nocnego i wkrada się trochę z obrzydliwości Tom'a Waits'a... Pragnęłam albumu zróżnicowanego ale o spójnym głosie, którym są moje skrzypce - mówi Sophie Solomon.
Debiutancki album Sophie wyprodukowany został przez Kevin'a Bacon'a, Jonathan'a Quarmby (Finley Quaye / Oi Va Voi / Ben Taylor) i Marius'a de Vries (Madonna / Bjork / David Gray). Wśród gości specjalnych pojawiają się: - Ralph Fiennes w "A Light That Never Dies" - aktor i, jak mówi Sophie, wielbiciel Rosji i wszystkiego co rosyjskie. Napisałam mu wiersz w oparciu o poemat rosyjskiego symbolisty Aleksandra Bloka - wiedziałam, że Ralph nie odmówi - mówi Sophie. - Richard Hawley śpiewający we wspominanym już "Burnt By The Sun" - eks-gitarzysta Pulp and Longpigs. Utwór ten bazuje na ulubionym tangu Stalina i jest pierwszym kawałkiem jakiego nauczyłam się grać na akordeonie - Sophie Solomon - K.T. Tunstall w "Lazarus" - piosence posiadającej mroczny, niejasny werset "pukanie do drzwi w środku nocy."
Inne utwory jak "Poison Sweet Madeira" czy "Holy Devil" są mieszanką północno-afrykańskich i żydowskich elementów, odwołują się do Rasputina, obrazując silne rosyjskie wpływy w całym albumie. Mam obsesję na punkcie Rosji odkąd skończyłam 9 lat - jest to kraj pełen kolorów i kontrastujących doświadczeń - od bólu i cierpień po szczyty wybujałych pasji - mówi Sophie.

Tracklista:
1. Holy Devil 2. Burnt by the sun (z Richard'em Hawley'em) 3. Poison Sweet Madeira 4. Lazarus (z K.T. Tunstall) 5. A light that never dies (z Ralph'em Fiennes'em) 6. Hazy 7. I can only ask why 8. Meditation on Dvorak's Slavonic Fantasy 9. Pin pricks and gravy stains

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: STX Jamboree.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 11.08.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020