O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 25 Maj 2020 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Co nowego?

Phoenix - It's Never Been Like That

Phoenix po raz kolejny dokonują czegoś niezwykle istotnego.
Powracają z nową płytą po "Alphabetical' i "30 Days Ago', ich albumie zarejestrowanym na żywo, w ciągu trzydziestu dni majowej trasy w 2004 roku (150 koncertów w trzech krajach). Po swoim ostatnim występie w sierpniu 2005 roku postanowili odciąć się od rzeczywistości, by całkowicie poświęcić się pracy nad nowym albumem.
Czterej młodzi paryżanie, których łączy nieomalże braterska zażyłość, udało się zeszłego lata do Berlina, gdzie praktycznie zamieszkali w Planet Roc Studios, znajdującym się na terenie byłych Niemiec Wschodnich. Nie mieli przygotowanej ani jednej piosenki, ale byli zdeterminowani, by napisać, nagrać i wyprodukować samodzielnie swoją trzecią płytę, bez udziału nikogo z zewnątrz i bez żadnych kompromisów.
Studio to jest niejako "ziemią niczyją', opętaną przez duchy dawnego radia państwowego, ludzi współpracujących w lepiej urządzonym świecie. W wielkich, ciemnych przestrzeniach i odrealnionym otoczeniu, chłopcy postawili sobie za zadanie stworzenie czegoś nowego, bez najmniejszego nawet pomysłu na to jak nowa płyta miała by brzmieć.
Z racji tego, że więzi i specyficzny stan umysłów tych czterech galijskich chłopaków są czymś, co zawiązało się między nimi już we wczesnym dzieciństwie, mogli pozwolić sobie na podjęcie takiego ryzyka. Zaczęli proces tworzenia od nastawienia się na odnalezienie czegoś, co byłoby szczere od początku do końca. Nie było tu miejsca na zmysłową dźwiękową ucieczkę, jaką doprowadzili do perfekcji na płycie "Alphabetical', ani na dziki eklektyzm, a zarazem przedziwną spójność jeszcze wcześniejszej płyty - "United'. Tym razem chodziło o spontaniczność i surowość.
"Jest w tej płycie pewna brutalność', mówi Thomas Mars, fotogeniczny wokalista grupy, w ich wersalskim studio, "Chodziło o to, by zacząć wszystko od początku, byśmy na nowo się wystraszyli i opowiedzieli całą prawdę'. Jeśli istnieje pewien rodzaj specyficznej szorstkiej świeżości, możecie ją znaleźć na najnowszej trzeciej już płycie, czterech silnych Francuzów.
Odrzucając jakąkolwiek kalkulację, zdaje się, że zespół odnalazł wolność, która łączy w sobie uczciwość i konsekwencję. Chłopcy rzucili się na ten album, jak gdyby nigdy wcześniej razem nie nagrywali. Nie ma tu jednak mowy o żadnej muzycznej telepatii. Coś się skrystalizowało. "It's Never Been Like That' to wynik szczerego posunięcia, czegoś rozważnego i żywego zarazem. Oto majstersztyk jakim Phoenix zawsze nam groził.
Album "It's Never Been Like That' powstał z potrzeby podsumowania wszystkich uczuć kłębiących się w zespole, z jego ostatnich doświadczeń, z czegoś niejednokrotnie sprzecznego i kruchego. Wszystkie piosenki, znajdujące się na płycie są rodzajem autobiografii, w której zespół stara się dokonać emocjonalnego bilansu.
To bardzo romantyczny album, chociaż zrobiony jest w niezwykle surowy sposób.
Rytmy są ciężkie, aranżacje bezpośrednie, środki przekazu zaś proste: dwie gitary, jedna gitara basowa, bębny i cztery miesiące pracy.
"It's Never Been Like That' to kult prostoty i szczerości.
Taki sposób produkcji płyty należy do rzadkości i jest zarezerwowany dla wyjątkowych albumów.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 10.07.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020