O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 20 Styczeń 2020 r. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Co nowego?

Paul Oakenfold - A Lively Mind

Oakenfold odmienił młodzieżową kulturę późnych lat osiemdziesiątych i wczesnych dziewięćdziesiątych. Był jednym z pierwszych dj'ów posiadających rezydencję na Ibizie, co doprowadziło do powstania nowego brzmienia, oraz festiwalu, z którego słynie wyspa. Zapoczątkował również regularne nocne imprezy klubowe w Londynie porywając publiczność remixami takich legend jak The Stone Roses i Happy Mondays (których album "Pills'n'Trills and Balleyaches', wyprodukowany przez Oakenfolda i jego partnera od produkcji Steve'a Osborne'a stał się największym hitem w historii zespołu).
Jego kluczowa rola w tworzeniu sceny w Manchester otworzyła mu drzwi do świata rocka. Przez kolejnych kilka lat, razem z Osborne'm zmiksował wiele utworów takich legend, jak: New Order, The Cure i Massive Attack. W 1991 roku ukazała się jego pierwsza przeróbka U2 - "Even Better Than the Real Thing" i "Mysterious Ways" z albumu Achtung Baby. W ten sposób rozpoczęła się długa współpraca Oakenfolda z zespołem. Był DJ'em podczas ich historycznej trasy ZOO TV, a później zremiksował "Beautiful Day', który stał się numerem jeden U2 w USA i Wielkiej Brytanii na dance'owych listach przebojów.
Przez wszystkie lata zmiksował utwory chyba każdego sławnego wykonawcy, od Madonny, po Elvisa Presleya, Justina Timberlake'a, Moby'ego, czy Snoop Doggy Doga. Jest pierwszym muzykiem elektronicznym wpisanym do Księgi Rekordów Guinnesa, za bycie największym DJ'em świata. Jest jedynym DJ'em, który trafił do Hard Rock Cafe's Rock & Roll Museum. W 2003 roku Paul był zaangażowany w trasę Heineken Music Thirst - globalne poszukiwanie talentów połączone z nadzwyczajnym show, współtworzonym przez niego i firmę Heineken, na którym jego sety stały się nieodłącznym elementem całej imprezy. W 2003 roku zagrał również koncert na Wielkim Murze Chińskim. W tym samym roku nie tylko został uhonorowany tytułem "Pioneer of Dance Music', podczas uroczystości "Pioneers of the Nation', ale również zagrał na koncercie zorganizowanym przez Nelsona Mandelę w Południowej Afryce na rzecz chorych na AIDS, tuż obok Bono, Petera Gabriela i Beyonce. Kompilacja Oakenfolda, zatytułowana "Another World' (wydana przez Perfecto) sprzedana została w USA w liczbie 500 000, dzięki czemu stała się najlepiej sprzedającą się kompilacją DJ.
"A Lively Mind' to dopiero początek rewelacji, jakimi zaskoczy nas Oakenfold w 2006 roku. Pojawią się bowiem trzy nowe filmy z jego muzyką, oraz przeróbki utworów Madonny z jej ostatniej płyty "Confessions on a Dance Floor'. Następnie czeka nas amerykańska i europejska trasa promująca nowy album.
Tak więc rok 2006 zapowiada kontynuację gorączkowych planów Oakenfolda, których on sam nigdy nie nazywa pracą. Mówi: "Nigdy nie myślałem, że ujrzę świat przez pudełko płyt i wciąż kocham każdą chwilę!'

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 10.07.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020