O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 24 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Co nowego?

Rainer - 17 Miracles - The Best Of Rainer

Jak już sam tytuł mówi: 17 cudownych piosenek. Z tego dwie do tej pory niepublikowane. Pierwsza i jedyna kolekcja best-of jednego z największych, a najbardziej niedocenionych za życia i jednocześnie tragicznych folkowych i bluesowych artystów wszech czasów. Z muzyką z jego wszystkich dotychczasowych albumów. To coś w rodzaju testamentu.
Rainer Ptacek urodził się 7 lipca 1951 roku w rodzinie czesko-niemieckiej we wschodnim Berlinie, skąd całej rodzinie udało się wyjechać jeszcze w 1954 roku do Chicago. Młodość Rainera była silnie związana z bluesową eksplozją spod znaku B.B. Kinga, J.B. Lenoira i Buddy Guya.
We wczesnych latach 70-tych Rainer przeprowadził się na pustynię, do Tucson w Arizonie. W latach 80-tych ukazuje się w Wlk Brytanii debiut Rainera "Barefoot Rock With Rainer & Das Combo", ale szybko znika z rynku z powodu bankructwa labelu. Ale dzięki tej płycie rozwinęła się głęboka przyjaźñ, z producentem, Howe Gelbem, z czego wyniknęły potem liczne wspólne projekty: Rainer na płytach Giant Sand, The Band Of... Blacky Ranchette, oraz wspólne trasy koncertowe.
"Worried Spirits" ukazał się w 1992 roku nakładem labelu Demon, a w 1993 "Texas tapes" z udziałem min. Billy Gibbonsa i Franka Bearda z ZZ Top .
W 1995 Rainer Ptacek podpisał kontrakt z wytwórnią Glitterhouse, gdzie ukazuje się nareszcie ponownie jego debiutancki album "Barefoot Rock..." oraz instrumentalne dzieło "Nocturnes".
W lutym 1996 roku, gdy Rainer jechał na rowerze do sklepu muzycznego, gdzie dorabiał naprawiając instrumenty, doznał udaru mózgu... Diagnosa brzmiała: rak mózgu bez możliwości operacji. Jak wielu innych muzyków rainer nie miał ubezpieczenia chorobowego. Jego przyjaciele organizowali wiele benefitowych koncertów, by chociaż zapewnić opiekę medyczną. W 1997 powstał więc także tribute-album dla Rainera "The Inner Flame", na którym także on sam gra z przyjaciółmi, takimi jak np. Robert Plant (akustyczna wersja "Whole Lotta Love"), Emmylou Harris, Victoria Williams, Vic Chesnutt, Evan Dando, P.J. Harvey czy Howe Gelb.
Ku zaskoczeniu wszystkich Rainer powrócił do sił i przeżył także narodziny swojej córki Lily, ale w październiku 1997 nastąpił drugi atak, po którym trafił już na stałe do szpitala, gdzie umarł 12. listopada.
Pośmiertnie w Glitterhouse ukazały się nagrana w 1996 płyta "Alpaca Lips" i "Live At The Performance Center" oraz "The Farm". Tak Howe Gelb opowiada o powstaniu The Farm:
"Spieszyłem się z powrotem po europejskiej trasie, aby znaleźć go zupełnie bezradnego. Ponownie zaczął uczyć się gry na gitarze. I to mu się znów udało. Ale tym razem koniec był bliski. Wszyscy o tym wiedzieliśmy i musieliśmy także jemu to powiedzieć. Zauważyłem, że znów na gitarze wyrażał wszystkie możliwe pomysły i spytałem, czy nie chciałby nagrać kolejnego albumu. Aby przez koncentrację do tego ewentualnie nawet sprowokować uzdrowienie, ale przede wszystkim, by udokumentować jeszcze raz jego sztukę, jego całe życie. Po dniu lub dwóch zgodził się. Nagrywał przez kilka tygodni, aż jego mózg już dalej nie pozwolił."
"17 Miracles obejmuje wspólną historię, która połaczyła Glitterhouse Records i Rainera. Jesteśmy dumni, że mogliśmy w tym uczestniczyć. See you some day, Rainer."
Glitterhouse Records

Tracklista:
1 Rudy With A Flashlight 02:30
2 The Farm 04:10
3 Losing Ground 03:16
4 Junkpile 03:08
5 The Good Book 03:32
6 Within You Without You 05:48
7 Something's Got To Be Done 02:31
8 River Of Real Time 03:41
9 Powder Keg 05:37
10 One Wrong Turn 04:33
11 Life Is Fine 05:34
12 Inner Flame 04:53
13 Rude World 02:21
14 One Man Crusade 04:40
15 The Oasis 04:08
16 Love Buys Love 03:35
17 Miss The Mississippi 02:52.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Gusstaff Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 20.06.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019