O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 29 Maj 2020 r. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Co nowego?

Angie Reed - XYZ Frequency

Nie znacie Angie Reed? To nie grzech, ale wstyd jak cholera... Ta mocno kontrowersyjna multimedialna artystka to istny wulkan energii i pomysłów.
Od czasu, gdy ukazał się pierwszy album Angie Reed "The Best Of Barbara Brockhaus" (w 2003 roku) zdarzyło się naprawdę dużo. Towarzyszące albumowi specjalne solowe liveshow "The Barbara Brockhaus Live Secretary Show" zagościło już niemal w całej Europie, poza tym Angie prezentowała swoje rysunki i animacje w niemczech, Londynie, Barcelonie, Rotterdamie... Do tego użyczył swego głosu do wielu filmów, słuchowisk radiowych i udźwiękowień literackich, grała także główne role w teatrze i filmie (min. w "Ladybug" - skandalizującym filmie o wyłącznie seksualnym aspekcie życia, czy też w eksperymentalnym westernie science-fiction "Stadt des Lichts").
Jako wokalistka współpracowała min. z Patrickiem Catanim, Console, Felixem Kubinem, Puppetmastaz, Namosh. Niemal incognito śpiewała i grała na basie, gitarze i organach w Accoustic Punk Formation Pasadena Project w berlinskich klubach i galeriach. Ale w tym czasie pracowała także wciąz nad swym nowym solowym albumem i kreacją następnego liveshow, w którym ważną rolę będą odgrywały video i animacja, w pewnym sensie będzie to pewien rodzaj musicallu. W THE BEST OF BARBARA BROCKHAUS przedstawiała w szalonych rymach z równie szalonym koktajlem z disco, hip hopu i elektroniki jeszcze bardziej szalone wizje znudzonej sekretarki Barbary Brockhaus.
Ale przy okazji nowego albumu Angie nie gra już jednej roli ale wiele różnych. Album i show to swego rodzaju podróż w świat pomiędzy życiem i śmiercią, pełna zmian wymiarów i najróżniejszych światów równoległych. Tu występują więc charaktery, które nigdy nie miały takiej szansy w ziemskim życiu.
Np. "BEND THE TRUTH IN THE CONFESSION BOOTH" - to pieśń zakonnicy, siostry Luizy, która w Berlinie lat 30-tych opuszcza klasztor, w którym się wychowała, ponieważ została przyłapana na seksie oralnym z inna zakonnicą, lub "DINGSBUMS BUMST DINGSDA (ES STEHT SO IN DER GALA)" - o 17-letnim punku, który wciąż krytykuje styl życia establishmentu, a w rzeczywistości jest potajemnie fanem pisma Gala (niemiecki oryginał naszego pisma o tym samym tytule).
To solowe musicalowo-animowane show do płyty idzie jeszcze dalej: z powodu nieoczekiwanego wypadku, Angie Reed zostaje zawieszona między życiem a śmiercią, gdzie poznaje Jokera (XYZ Frequency), który prowadzi ja do kolejnych duchów, a Angie musi po wielu przygodach użyczyć swego głosu w "ghost show"... Ale to tylko malutki fragmencik całego pomysłu związanego z "XYZ Frequency", więcej na płycie oraz na niesamowitych wsytępach Angie Reed - w Polsce najprawdopodobniej jesienią 2006.
Większość utworów napisała i wyprodukowała Angie Reed, ale w kilku miejscach pomogli jej Mario Mentrup (aktor i muzyk, ex - Knochen Girl), Namosh (Bungalow Rec.), Eric D. Clark, Mark Boombastik jako Human Beatbox-Machine, klarnecista basowy Brad Fox, Bernd Jestram (Tarwater), który współprodukował album wraz z Nikki Wörnle i oczywiście, tak jak na pierwszym albumie Patrick Catani.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Gusstaff Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 05.06.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020