O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 20 Marzec 2019 r. Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Co nowego?

Sao Paulo Underground - Sauna: Um, Dois, Tres

SAO PAULO UNDERGROUND to Rob Mazurek na kornecie i instrumentach elektronicznych oraz Mauricio Takara na perkusji i instrumentach elektronicznych.
Rob Mazurek to dźwiękowy abstrakcjonista, kornecista, improwizator, kompozytor, oraz artysta multimedialny, inspirowany zarówno przez współczesną, jak i bardziej tradycyjną estetykę muzyczną i wizualną. To kluczowa postać sceny Chicagowskiej, lider kolektywu Chicago Underground, Mandarin Movie oraz Exploding Star Orchestra. Współpracował i nagrywał z Jimem O'Rourke, Luciem Ferrari, Rebel Soul Ensemble Teda Siroty, Gastr Del Sol, Nonamnesia, Isotope 217, Active Ingredients, Tortoise, Brokeback, Stereolab, Pan American, Samem Prekopem i wieloma innymi.
Obecnie Rob Mazurek mieszka w Manaus w Brazylii, gdzie pochłania go nagrywanie elektrycznych węgorzy i odgłosów burz nad Amazonką.
Mauricio Takara od dłuższego czasu jest obecny na scenie brazylijskiej. Głównie na perkusji, ale również jako programista dźwięków czy trębacz. Współpracował z wieloma brazylijskimi i zagranicznymi artystami takimi jak Otto, Cidadao Instigado, Nana Vasconcelos, Tomas Rohrer, Nacao Zumbi, Damo Suzuki, etc.
Wraz ze swoimi zespołami, Takara grał trasy po Stanach Zjednoczonych, Europie (m.in. na festiwalu Sonar w Barcelonie, Roskilde w Danii, Womex w Sewilli, Transmediale w Berlinie), a także w Indiach, na World Social Forum. Wydał 2 płyty solowe jako "m.takara" (Submarine records, 2003/Slag records 2005), a wraz ze swoim sekstetem Hurtmold nagrał już cztery albumy (w tym split z The Eternals). Obecnie pracuje wraz z grupą Instituto nad remixami muzyki J.T. Meeirellesa (brazylijskiego saksofonisty z lat 60-tych).
Sao Paulo Underground jest rezultatem współpracy tych dwóch osobowości.
Zespół bedzie promował na polskiej trasie koncertowej swój najnowszy album, który ukaże się nakładem amerykańskiej wytwórni Aesthetics. Nagranie powstało w okresie od sierpnia do listopada 2005. Na płycie SPU wystąpili gościnnie: Hutrmold w 2 utworach, Marcos Axe, Tiago Mesquita (słowa), Wayne Montana i Damon Locks (syntezatory), Josh Abrams (bas) i Chad Taylor (sample perkusji).

Tracklista:
Sauna: Um, Dois, Tres
Pombaral
The Realm of the Ripper
Olhossss
Afrihouse
Black Liquor
Balao de Gás.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Gusstaff Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 03.04.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019