O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Co nowego?

The Crackers - Funky State Mind

Muzykę The Crackers trudno jednoznacznie zaszufladkować, ale jeżeli ktoś bardzo chciałby w jakikolwiek sposób nazwać rodzaj muzyki wykonywanej przez zespół, to najbliżej można określić, że jest to Funk z elementami soulu, R'n'B, popu i rocka. Taka wybuchowa mieszanka stylistyczna jest na ich debiutanckim albumie.
Zespół jest dość liczny, bo aż dziewięcioosobowy, dlatego muzykę zawartą na płycie cechują bogate aranżacje i brzmienia. W utworach wyraźnie słychać fascynację analogowymi brzmieniami lat siedemdziesiątych , które są ciekawie połączone z osiągami nowoczesnej techniki studyjnej. Główny i bardzo charakterystyczny wokal Bogny Jurewicz często wymienia się frazami wokalnymi pozostałych Crackersów, którzy jak się okazuje nie tylko grają na instrumentach, ale i świetnie śpiewają. Do tego dochodzą ostre partie sekcji dętej, gitar i przeróżnych klawiszy a wszystko trzyma w ryzach funkowa sekcja rytmiczna (bas i perkusja), dla której najważniejszy w życiu jest "groove". Muzycy "The Crackers" twierdzą, że tworząc ten materiał mieli wiele inspiracji a do najważniejszych zaliczają twórczość takich wykonawców jak: George Clinton, James Brown, Prince, Bootsy Collins, Quincy Jones etc., niemniej jednak na ich debiutanckim krążku przede wszystkim słychać oryginalność i własny pomysł na muzykę . Warstwa tekstowa utworów nie jest wybujałą poezją, ale ma bardzo prosty i sugestywny przekaz, który można określić w kilku słowach: bawmy się przy dobrej muzyce, cieszmy się życiem i miejmy dystans do siebie (Trochę funky, Dance to the beat, Let's have a good time, Take all you want), kochajmy całym sercem (Bliżej, One long day with out you) i żeby nasza zabawa nigdy nie przekroczyła niebezpiecznej granicy (Try to open your eyes).
Tych utworów można uważnie słuchać, bawić się i tańczyć przy nich jak i również wnikliwie analizować niuanse aranżacyjne i instrumentalne.
Na debiutanckim albumie zespołu The Crackers niemal każdy znajdzie coś dla siebie a muzyka na nim zawarta jest bez kompleksów na światowym a przynajmniej europejskim poziomie.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 26.03.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019