O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 26 Maj 2020 r. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Co nowego?

David Gilmour - On A Island

'On An Island'- solowa płyta lidera i gitarzysty zespołu Pink Floyd, Davida Gilmoura - premiera 6 marca 2006!Album w orkiestracji Zbigniewa Preisnera i z gościnnym udziałem Leszka Możdżera!
'On An Island' będzie trzecim albumem Davida Gilmoura i jednocześnie pierwszym studyjnym nagraniem od czasu wielokrotnie platynowej płyty zespołu Pink Floyd 'The Division Bell', wydanej w 1994 roku.
"On An Island' to wyjątkowe muzyczne doświadczenie, które nie tylko jest porównywalne z najlepszymi dziełami zespołu Pink Floyd, ale również potwierdza, że jego wiodący gitarzysta i wokalista jest wybitnym artystą solowym.Na albumie Gilmour w mistrzowski sposób łączy muzykę ludową, jazzową, orkiestralną i rockową, splatając te gatunki w spójną całość swoją liryczną grą na gitarze i charakterystycznym wokalem.Orkiestrację albumu powierzono wybitnemu polskiemu kompozytorowi Zbigniewowi Preisnerowi, w produkcji zaś uczestniczył Phil Manzanera (Roxy Music).
Płyta "On An Island' zawiera ogromną dawkę wirtuozerii dzięki plejadzie znakomitych artystów biorących udział w nagraniu. Na albumie usłyszymy między innymi Davida Crosby i Grahama Nasha (wokale), Roberta Wyatta (róg), Caroline Dale (wiolonczela), gościnnie na organach Hammond zagrał Richard Wright z Pink Floyd.
W nagraniu albumu "On An Island' wziął również czołowy polski pianista jazzowy i kompozytor - Leszek Możdżer.'On An Island' to kolekcja piosenek i utworów instrumentalnych, które zostały zaprezentowane podczas koncertów w London Festival Hall w 2002 roku.
'To moje najlepsze i najbardziej osobiste dzieło,' mówi Gilmour. 'Tworzenie go wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami było wspaniałym doświadczeniem !' Na płycie znalazło się w sumie dziesięć utworów, które zostały wyprodukowane przez Davida Gilmoura, Phila Manzanera i Chrisa Thomasa.
Kompozycje zostały napisane przez Gilmoura i Polly Samson, co stanowi kontynuację ich współpracy, która rozpoczęła się przy tworzeniu płyty 'The Division Bell'. 'On An Island' to także debiut Gilmoura na saksofonie.
Tuż po premierze albumu David Gilmour wyruszy na tournee promujące płytę. Artysta odwiedzi między innymi Dortmund, Hamburg, Paryż, Amsterdam, Mediolan, Rzym i Londyn.

Tracklista:
Castellorizon
On An Island
The Blue
Take a Breath
Red Sky at Night
This Heaven
Then I Close My Eyes
Smile
A Pocketful of Stones
Where We Start.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 12.03.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020