O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 2 Czerwiec 2020 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Co nowego?

Jesse McCartney - Beautiful Soul

"I don't want another pretty face" ("Nie chcę kolejnej pięknej twarzy") śpiewa Jesse McCartney z wytwórni Hollywood Records w swoim przebojowym singlu "Beautiful Soul", pochodzącym z jego debiutanckiej płyty o tej samej nazwie. Jak na ironię, obecnie Jesse jest otaczany przez tłumy pięknych twarzy - swoich oddanych fanek, które wołają go szalonym piskiem, przypominającym manię wywołaną przez innego słynnego McCartneya - tego z Beatlesów.
Współtworząc cztery piosenki z utworów na swojej płycie, z której nagraniem nosił się dosłownie dwa lata, utalentowany pod wieloma względami wykonawca nie miał najmniejszych problemów z przekonaniem słuchaczy o tym, że należy go traktować poważnie jako muzyka. "Beautiful Soul" już została okrzyknięta platynową płytą o wysokości sprzedaży miliona egzemplarzy, podczas gdy tytułowy utwór wskoczył na trzecie miejsce listy Top 40 i osiągnął drugie miejsce na liście przebojów AOL Music. W bardzo ważnym czasie antenowym, McCartney pojawił się znikąd, by zwrócić na siebie uwagę publiczności poprzez swoje występy w programie rozrywkowym TRL na MTV i listach przebojów radiowych. Klip McCartneya dostał się do prestiżowego "Retirement Home" w TRL, po tym jak został wybrany pięćdziesięciokrotnie do czołowej dziesiątki listy przebojów.
Dzięki współpracy z tak sławnymi producentami i autorami piosenek jak: Matthew Gerrard (Hilary Duff, Kelly Clarkson), Robbie Nevil (Babyface, Destiny's Child), Andreas Carlson (Britney Spears) i Desmond Child (Aerosmith, Ricky Martin), "Beautiful Soul" jest wizytówką muzyki określanej przez Jessego jako "rhythmic music". Jest to mieszanka energicznego modern popu, rocka, R&B i rytmu dance oraz silnych dźwięków, które przywołują na myśl zarówno nastrojowy soul Hall & Oates (np. wibrujące dźwięki strun na drugim singlu "She's No You"), jak i szczytowe numery Michaela Jacksona z lat osiemdziesiątych ("Get Your Shine On"). W innych utworach słychać z kolei wpływy dźwięków muzyki z kręgu two-step garage, autorstwa podziwianego przez McCartneya jego ulubionego wykonawcy brytyjskiego - Craiga Davida (jak w synkopowanym elektro popie "That Was Then"), oraz old-school Motown (tęskne falsetto Jessego w "Why Is Love So Hard To Find?").
Nadzwyczajny talent Jessego jako piosenkarza i autora piosenek prawdziwie wykracza poza wszelki sceptycyzm dotyczący jego przeszłości w popularnej grupie Dream Street, nominacji Emmy za rolę w popołudniowym tasiemcu "All My Children" i roli Bradina Westerly w przebojowej serii WB "Summerland".
McCartney stwierdza: "Doprawdy kocham tworzyć i śpiewać, i mam nadzieję, że to rzeczywiście widać. Włożyłem bardzo dużo serca i czasu w swój album i naprawdę chciałbym, by to zostało dostrzeżone."
"Dwa lata zajęło nam stworzenie tej płyty. Sporo tego czasu poświęciłem na przemyślenie tego w jakim kierunku pod względem muzycznym chciałbym pójść. W tym czasie odkryłem swój głos i dźwięk, jakiego potrzebowałem. Nagraliśmy ponad 20 utworów, a następnie wybraliśmy 12 spośród nich - takich, w których naprawdę czułem się sobą."
"Beautiful Soul" to zdecydowanie więcej niż tylko piękna buzia. Pomimo całego swojego sukcesu i pomyślnej przyszłości Jesse pozostaje skromnym, prostym i twardo stąpającym po ziemi człowiekiem - i to właśnie jest w nim najpiękniejsze.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 24.02.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020