O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 13 Listopad 2019 r. Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Co nowego?

Opowieści z Narnii - soundtrack

6 stycznia 2006 roku wytwórnia Walt Disney Records (EMI Music ) wypuści na rynek dwie wersje ścieżki dźwiękowej do filmu Opowieści Narnii: Lew czarownica i stara szafa. Pierwsza z nich to oryginalny soundtrack zawierający muzykę skomponowaną przez Harrego Gregsona-Williamsa, oraz utwory wykonywane przez Alanis Morissette, Imogen Heap, Tim Finn i Lisbeth Scott. Druga wersja, to szczególna dwupłytowa edycja albumu, w skład której wchodzi specjalne wydanie płyty zawierające całą ścieżkę dźwiękową z dodatkiem w postaci czterdziestostronicowej pamiątkowej broszury, oraz DVD.
W 1950 roku naukowiec, krytyk i pisarz C.S. Lewis wydał książkę Lew, czarownica i stara szafa - pierwszy z siedmiu tomów Opowieści Narnii, tworząc w ten sposób nowożytną legendę. Zarówno dzieci jak i dorośli zakochali się w jego poruszającej, pełnej akcji opowieści umiejscowionej w samym środku II Wojny Światowej i nalotów bombowych, która nagle przenosiła czytelnika w zdecydowanie bardziej czarujący świat mitologicznych tworów i imponującej walki dobra ze złem.
Lata zamierzeń i skrupulatności zajęło reżyserowi Andrew Adamsonowi stworzenie wizji Narnii spójnej z wizją C.S. Lewisa, tak, by Lwa czarownicę i starą szafę cechowała żywa akcja. Debiut Adamsona pochodzącego z Nowej Zelandii sprawił, że wspiął się do światowej czołówki reżyserów, docierając do międzynarodowej widowni dzięki OscarowiŽ - za Shreka i Shreka 2.
Harry Gregson-Williams podjął się współpracy z reżyserem Andrew Adamsonem kolejny raz, po tym jak skomponował muzykę do Shreka oraz późniejszego przeboju kasowego - Shreka 2. Gregson-Williams jest bardzo dobrze znany w świecie animacji, gdyż jest twórcą muzyki również do Mrówki Z i Uciekających kurczaków. Okrzyknięty Kompozytorem Hollywoodu 2005 roku na Hollywood Film Festiwal, Gregson-Williams stworzył muzykę do niezwykle długiej i zróżnicowanej listy filmów, takich jak: Królestwo niebieskie, Veronica Guerin, Ekipa Ameryka: Policjanci z jajami, Bridget Jones: W pogoni za rozumem.
Walt Disney Record ( EMI Music) wyda oryginalną ścieżkę dźwiękową i specjalną edycję kompletu CD/DVD do Opowieści Narnii: Lew, czarownica i stara szafa. Ścieżka ta będzie składać się z zagranych z rozmachem orkiestralnych kompozycji Gregsona-Williamsa, oraz czterech oryginalnych piosenek: "Can't Take It In", wykonywanej przez Imogen Heap, "Winter Light" przez Tim Finn ( uprzednio w Split Enz, Crowded House, Finn Brothers ), "Where", w wykonaniu Lisbeth Scott, która użyczyła już swych wokalnych talentów w soundtracku do Shreka i Pasji i "Wunderkind", w wykonaniu zdobywczyni GrammyŽ Award - Alanis Morissette.
Specjalne wydanie soundtracku będzie zawierać czterdziestostronicową wyjmowaną broszurę, wypełnioną symboliką z filmu, notkami reżysera Andrew Adamsona i cytatami kompozytora Harrego Gregsona-Williamsa. Pakiet będzie zawierał DVD, na którym znajdą się: galeria zdjęć do filmu, galeria konceptów artystycznych, trailer do filmu, Na planie Opowieści Narnii: powstanie muzyki do filmu i Muzyka inspirowana filmem. W ostatnim dodatku znajdują się wywiady i samplery do Opowieści Narnii: Lew, czarownica i stara szafa.
Ponadczasowa historia C.S. Lewisa Opowieści Narnii: Lew, czarownica i stara szafa opowiada o wyczynach czwórki rodzeństwa Pevensie - Lucy, Edmunda, Susan i Petera - podczas II Wojny Światowej w Anglii. Dzieci przechodzą do krainy Narnii poprzez drzwi starej szafy, kiedy to bawią się w chowanego w starym wiejskim domu podstarzałego profesora. Rodzeństwo odkrywa tam czarującą, spokojną krainę, zamieszkałą przez gadające bestie, krasnali, faunów, centaurów i gigantów, na którą zła Biała Czarownica Jadis rzuciła zaklęcie wiecznej zimy. Pod kierownictwem dostojnego, tajemniczego władcy, lwa Aslana dzieci walczą w ostatecznej, spektakularnej bitwie, by zwyciężyć wszechmocne panowanie Białej Czarownicy nad Narnią i na zawsze uwolnić krainę spod lodowatej klątwy Jadis.
Walt Disney Picture i Walden Media pokażą Opowieści Narnii: Lew, czarownica i stara szafa w kinach od 6 stycznia 2006. Oryginalna ścieżka dźwiękowa do Opowieści Narnii: Lew, czarownica i stara szafa ukaże się w sklepach również 6 stycznia 2006.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 02.01.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019