O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 29 Maj 2020 r. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Co nowego?

Live 8 - składanka (DVD)

Siódmego listopada 2005 roku ukaże się DVD z zapisem największej imprezy muzycznej świata. Live 8 zawiera materiał ze wspaniałych koncertów, które odbyły się w różnych miejscach świata drugiego lipca 2005.
Na ten czteropłytowy zestaw składają się 3 płyty z zapisem koncertów Live 8 w Londynie i Filadelfii oraz najlepsze fragmenty z siedmiu innych koncertów, które odbyły się w ramach ogólnoświatowej akcji w różnych zakątkach globu. Na DVD pojawią się wszyscy artyści, którzy wystąpili w londyńskim Hyde Parku i filadelfijskim Museum Of Art, wiele ich występów będzie można zobaczyć w całości.
"To było dokładnie 20 lat temu..." Live 8 rozpoczyna U2 i Paul McCartney w porywającej wersji Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band. Podczas koncertu nastąpiło historyczne spotkanie członków Pink Floyd., wspaniałe show dał Robbie Williams i tryskająca energią Madonna. Artyści młodej generacji - Snow Patrol, The Killers i Joss Stone z powodzeniem poradzili sobie u boku legend rock n' rolla, takich jak The Who czy Sting. Ponadto na scenie pojawiły się wyjątkowe duety: Paul McCartney i George Michael, Stevie Wonder i Adam Levine (Maroon 5), Elton John i Pete Doherty oraz Coldplay i Richard Ashcroft. Trzecia płyta kończy się wspaniałym, gwiazdorskim wykonaniem 'Hey Jude', które zakończyło również cały koncert Live 8 w Hyde Parku drugiego lipca.
W Filadelfii honoru Zjednoczonego Królestwa bronili Kaiser Chiefs, którzy wystąpili u boku amerykańskich mega-gwiazd - Destiny's Child, Bon Jovi, Black Eyed Peas i legendy muzyki soul, Stevie Wondera.
Z koncertami w Wielkiej Brytanii i USA przeplatają się występy artystów na koncertach Live 8 w Rzymie, Paryżu, Berlinie, Toronto, Johannesburgu i Moskwie. Na płycie znalazły się nagrania Green Day, Briana Wilsona i Roxy Music z Berlinia, Neila Younga z Toronto, Pet Shop Boys z Moskwy, Duran Duran z Rzymu, Vusi Mahlasela z Johannesburga oraz Placebo i Muse z Paryża.
Dysk 4 zawiera wspaniałe bonusy: niepublikowany wcześniej materiał dokumentalny zza kulis koncertu w Hyde Parku, próbę ponownie zjednoczonego Pink Floyd przed koncertem Live 8, a także występy w ramach Live 8 w innych zakątkach świata: m.in. McFly i Bjork w Tokio, a także film z The Who, Travisem i Ricky'm Gervais.
Ponadto w sekcji dodatków specjalnych znalazł się koncert w Murrayfield - Edinburgh's Final Push z szóstego lipca, kiedy wystąpił m.in. James Brown, Travis i The Proclaimers.
Planowane są również oddzielne wydawnictwa zawierające wyłącznie materiał z Live 8 w Paryżu, Berlinie, Rzymie i Toronto (premiera w Polsce 5 grudnia). Dzięki osobnym płytom każdy będzie mógł prześledzić dokładnie przebieg każdego z koncertów, poznać najlepszych miejscowych artystów oraz usłyszeć dodatkowo piosenki w wykonaniu największych światowych gwiazd.
"Mam nadzieję, że DVD będzie bestsellerem wszechczasów. Myślę, że w pełni na to zasługuje. Powiem więcej, powinno być bestsellerem, ponieważ w ten sposób łatwiej nam będzie zrealizować nasz cel, to znaczy poprawić warunki życia tym, którzy zmagają się ze skrajną biedą oraz sprawić, by to właśnie nasze pokolenie położyło wreszcie kres tej poniżającej biedzie," wyjaśnia organizator Live 8, Sir Bob Geldof.
EMI oraz organizacja Live 8 postanowiły, że lwia część tantiem ze sprzedaży DVD Live 8 zostanie przekazana fundacji Band Aid Trust na walkę z głodem i biedą w Afryce.
Live 8 odbyło się drugiego lipca 2005 roku. Na imprezę złożyło się dziewięć darmowych koncertów, na których wystąpiła śmietanka światowego rocku i popu. Koncerty odbyły się w tym samym czasie w Londynie, Paryżu, Berlinie, Rzymie, Tokio, Moskwie, Toronto, Johannesburgu i Filadelfii. Dały one początek inicjatywie The Long Walk To Justice (Długi marsz o sprawiedliwość) w ramach kampanii Make Poverty History (Niech bieda przejdzie do historii) i Global Call To Action (Światowy apel o podjęcie działań). Imprezę zorganizowano na cztery dni przed rozpoczęciem szczytu G8, aby w ten sposób zwrócić uwagę świata na kluczowe decyzje, które miały zapaść podczas tego spotkania.
"Jesteście wspaniałą publicznością, chętnie wzięlibyśmy was do domu" zaśpiewał Bono. Teraz, ta ponad dwumilionowa publiczność, którą zgromadziły koncerty, a także 5 milionów widzów, którzy śledzili imprezę w telewizji - wszyscy mogą zabrać Live 8 do domu...

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 07.11.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020