O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 24 Marzec 2019 r. Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Co nowego?

T.A.T.U. - Dangerous & Moving

Po prawie dwóch latach przerwy, licznych oficjalnych i nieoficjalnych konfliktach wewnątrz zespołu, duet dziewczęcy z Rosji powraca z nowym albumem. Singlem promującym to wydawnictwo jest piosenka "All About Us".
Szalona brunetka Julia i uczuciowa rudowłosa Lena, czyli dwie nastolatki z Moskwy znane jako Tatu, są rosyjskim odpowiednikiem czegoś powstałego z mariażu popu i Prodigy.
''Ludzie albo nas kochają, albo nienawidzą, ale nikt nie pozostaje obojętny'' - twierdzi Lena Katina, starsza z dwóch przebojowych śpiewających nastolatek. Tatu przełamało wszelkie bariery oddzielające od wspaniałego, nowego świata i stało się w zeszłym roku najbardziej kontrowersyjnym wydarzeniem we Wschodniej Europie za sprawą skandalizującej piosenki ''Ya Soshla S Uma'' (''All the Things She Said''). Opowiada ona o historii miłosnej dwóch młodych dziewczyn, a towarzyszący jej videoklip został Teledyskiem Roku w MTV Russia. Debiutancka płyta Tatu, wydana przez Universal Music Russia w 2001 roku, rozeszła się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy, co stanowi niesamowity sukces, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę skalę piractwa w Rosji. Na koncerty Tatu w dużych klubach i na stadionach przyszły tysiące fanów.
A teraz zwariowane nastolatki przygotowują się do podbicia Ameryki. Na próżno oczekiwać, że te dwie bliskie, zalotne przyjaciółki choć odrobinę stonują swe zachowanie cechujące się śmiałością, odwagą i niezależnością.
''Nasze piosenki nie są głupie'' - uważa Lena - ''Tatu jest szczere i uczciwe w opowiadaniu o sobie czy innych. Nie kreujemy naszego image'u z myślą o publiczności. W Rosji życie nie jest lekkie, łatwe i przyjemne. Jeśli coś nam się nie podoba, mówimy o tym prosto z mostu. Jeśli z czymś się nie zgadzamy: mówimy: ''spier...''.
Nawet popowa elektronika w wykonaniu Tatu jest najwyższej jakości, co skłoniło uznanego producenta Trevora Horna do pracy z nimi przy anglojęzycznych wersjach przebojów tego duetu, zostaną one wydane przez Interscope Records. Horn, którego dorobek stanowi zarówno członkostwo w The Buggles (''Video Killed The Radio Star''), współpraca z mistrzami progresywnego rocka - Yes oraz słynną grupą The Art Of Noise, jak i praca producenta dla The Pet Shop Boys, Grace Jones, Seala, Simple Minds czy Frankie Goes To Hollywood, porównuje brzmienie Tatu nie tylko z Prodigy, lecz także z zespołem, dla którego pracował w latach osiemdziesiątych - Propagandą.
Na zakończenie trzeba jeszcze zaznaczyć, że Tatu nie da się porównać z niczym na Wschodzie czy na Zachodzie. ''Rosjanie nie są ani czarni, ani biali'' - mówi Julia Volkova - ''Mamy własny sposób patrzenia na świat, pewnie inny, bo życie w Rosji jest inne, niż gdziekolwiek.''
Julia (urodzona 20. lutego 1985 roku) i Lena (urodzona 4. października 1984) znały się już wcześniej z innego zespołu, w którym śpiewały przed założeniem dwa lata temu Tatu. Na tym jednak kończy się to, co mają ze sobą wspólnego. Julia to jedynaczka pochodząca z rodziny klasy średniej, Lena, najmłodsza z trójki rodzeństwa, jest córką znanego muzyka i autora piosenek w stylu pop. ''Bardzo się kochamy, ale Lena stanowi moje całkowite przeciwieństwo'' - mówi Julia, która występowała także w filmach krótkometrażowych - ''Ona jest mało rozrywkowa - ja bardzo. Ona jest spokojna, dużo czyta - ja nie mam do tego głowy.'' A jednak to właśnie te przeciwieństwa pomiędzy poważną Leną i energiczną, bezpośrednią Julią uzupełniają się doskonale w Tatu. Teledysk do piosenki ''Nas nie dogoniat'' pokazuje Julię i Lenę prowadzące wielką cysternę z paliwem przez ośnieżone drogi Syberii, taranujące wszystko, co im stanie na drodze. ''W Tatu mówimy o tym, co czujemy, a nie o tym, czego inni by od nas oczekiwali'' - mówi Lena. ''Kochaj i bądź sobą, jak my.''

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 16.10.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: Yoł

Opinia: Siema nie lubie lezb wiec nie dawajcie mi tu tego TaTu ale w sumie nie mam nic do nich nie lubie ich ani ich muzy joł

Podpis: Evelin

Adres e-mail: [link]

dodano: Piątek, 21 Październik 2005 r.

Temat: TATU

Opinia: Hejka!!! Tatu jestescie zajjjjebiste kocham was!!!!!!!!!!!!!! zawsze bedzieciedla mnie najlepsze !!!! TATU THE BEST!!!!!!!!!!

Podpis: Lena

Adres e-mail: annya90@interia.pl

dodano: Piątek, 21 Październik 2005 r.

Temat: Co to za opis płyty!!!

Opinia: Osoba, która napisała ten krótki opis nowej płyty Tatu, a chodzi dokładnie o fragment "nie odbiega od poprzednich dokonań" w 1000% nie miała tego albumu w rękach. Każda osoba, która zna poprzednie dokonania Rosjanek i posłucha nowego materiału, po pierwszym odsłuchaniu zorientuje się, że "Dangerous and moving" jest całkowicie inna od swoich poprzedniczek. Jest dojrzalsza, sentymentlana, z ciekawymi tekstami, a chwilami dość dynamiczna. Ale nie wypisujcie takich głupot, jakie zostały wypisane w tym opisie. Ta płyta jest zupełnie czymś innym od poprzednich dokonań, innym pod każdym względem...

Podpis: meloman

Adres e-mail: [link]

dodano: Sobota, 29 Październik 2005 r.

Temat: Tatu the best

Opinia: Bardzo się ciesze,że dziwczyny z tatu nagrały nową płyte.....bo jest zajo:).Uwielbiam je i brakowało mi ich na scenie muzycznej...a teraz wróciły i Julia pięknie wygląda w tych blond włosach..

Podpis: Fanka

Adres e-mail: ciapus2@buziaczek.pl

dodano: Czwartek, 3 Listopad 2005 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019