O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 22 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Co nowego?

Tuner - Totem

Pat Mastelotto (przez ponad 10 lat perkusista słynnej formacji King Crimson) oraz muzyk, multiinstrumentalista Markus Reuter (członek niemiecko-angielskiej formacji Centrozoon) poznali się w wagonie pociągu jadącego z Monachium do Würzburg w Niemczech. Ten pierwszy, zupełnie przypadkowy kontakt miał miejsce prawie 5 lat temu. W miarę upływu lat stało się oczywiste, że zawiązana przyjaźń między muzykami prędzej czy później zaowocuje wspólnym projektem. W 2004 roku zagrali swój pierwszy koncert w Helsinkach, by na początku 2005 roku podjąć decyzję, że razem wyprodukują płytę. I tak narodził się Tuner.
Debiutancki album "Totem" prezentuje elektro-akustyczny awangardowy rock w jego najlepszej postaci. Ten złożony album powstał na bazie jednego nagrania. To materiał fascynujący, czarujący słuchaczy.
Pomimo, a może dzięki współczesnemu podejściu do kompozycji, album jest na wskroś przesiąknięty rockiem. Nagrania z łatwością wbijają się w pamięć nawet jeśli na pozór wydawało by się to absolutnie nieprawdopodobne. Większość utworów z płyty "Totem" jest nieprzewidywalnych, w ciągłym ruchu ale po chwili uwagę słuchacza przykuwa melodyjność i rytmika tej złożonej muzyki.
Markus Reuter jest wirtuozem gitary. W projekcie Tuner ma szanse pokazać swoje niezwykłe umiejętności w wykorzystaniu cyfrowej i analogowej elektroniki. Reuter koncentruje się przede wszystkim na kompozycji. Na płycie pojawia się kilka przewodnich tematów, które podobnie jak to ma miejsce w muzyce klasycznej, powracają w zmienionej formie, adaptacji. Instrumenty Markusa ograniczono na płycie do rytmicznej gitary, organów Hammonda oraz basu, które zostały połączone z eksperymentalnymi gitarami oraz elektroniką. Efekt jest zdumiewający.
Wśród na płycie gości znaleźli się m.in. austriacki artysta Renée Stieger, Adam Jones z TOOL, Michael Peters, jazz-rockowy perkusista Dennis Chambers, Trey Gunn oraz Robert Fripp z King Crimson.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Kool Music.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 08.10.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019