O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 22 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Co nowego?

The Lappetites - Before the Libretto

The Lappetites to rodzaj elektronicznej supergrupy. Tworzą ją postacie niezwykle ważne na współczesnej scenie elektronicznej i awangardowej: Eliane Radigue (Francja), Kaffe Matthews (UK), Antye Greie Fuchs/AGF (Niemcy) i Ryoko Kuwajima (Japonia). 4 kobiety z laptopami, z różnych generacji i różnych środowisk. "Before the libretto" to ich pierwszy wspólny album. The Lappetites jest forum, miejscem spotkań, pomysłem na tworzenie i wymianę nowej muzyki przez kanały cyfrowe i inne, na odległośc i lokalnie...
Pomysł na powołanie The Lappetites powstał podczas występu Kaffe Matthews w klubie Tonic, w Nowym Jorku, w kwietniu 2001, kiedy to grała wspólny 45-minutowy set z Ikue Mori, Zeeną Parkins i Mariną Rosenfeld.
Jak sama Matthews mówi: "All electronics players, not only did we have this ridiculously new situation of improvising with a bunch of just girls, but the potential that evening inspired made it obvious that this format could be the start of this live electronics band idea. And so The Lappetites came into being."
Po późniejszych ustaleniach, określeniach odległości, kosztów podróży i planów czasowych, szybko okazało się, że The Lappetites będą forum rozwijającym ten rodzaj grania i że członkowie będą przychodzić i odchodzić przez cały czas.
"Before The Libretto" to wynik poszukiwań nie tylko w obrębie dźwięku generowanego i przetwarzanego przez laptopy, lecz także eksperymenty z głosem ludzkim, treścą i formą języka, poezją i abstrakcją... Strzępki zdekonstruowanych melodii, eletroniczny noise, okruchy rytmów, szumy, narastające i kipiące, nie do końca wiadomo, na ile są one efektem wolnej improwizacji a na ile wystudiowaną kompozycją, tworzą jednak razem niesamowitą, pulsującą i homogeniczną całość. Płyta ta znakomicie wpisuje się w poszukującą, elektroniczno-awangardową serię Quecksilber, sublabelu Staubgold.
ELIANE RADIGUE urodziła się w Paryżu, studiowała elektroakustyczne techniki muzyczne na RTF u Pierre'a Shaeffera i Pierre'a Henry'ego, by potem zostać asystentką Henryego w Studio Apsome. Wykładała na New York University School of the Arts, uniwersytecie w Iowa i w California Institute of the Arts. W 1975 Radigue została uczniem tybetańskiego buddyzmu. Po czterech latach studiów rozpoczęła ogromny cykl prac dotyczących życia tybetańskiego mistrza Milarepy z XI wieku. Trzy nagrania z tego cyklu: "Songs of Milarepa", "Jetsun Mila" i "Mila's Journey Inspired By A Dream" zostały wydane przez Lovely Music. Jej muzyka jest wykonywana przez wielu muzyków w Europie i Stanach. Dziś mieszka we Francji, gdzie nadal komponuje elektroniczną muzykę i studiuje nauki tybetańskich lam.
KAFFE MATTHEWS tworzy i wykonuje nową elektro-akustyczną muzykę od 1990 roku. Jest uznaną artystką i pionierem w dziedzinie elektronicznej improwizacji i komponowania na żywo, grając ponad 50 specjalnych koncertó rocznie na całym świecie. W 1997 roku założyła wytwórnię Annette Works, by wydać najlepsze z tych nagrań na żywo na płytach CD. W czasie swych sesji nagraniowych granych na żywo przed publicznością używa przez siebie samą napisanego oprogramowania. Wspólpracowała min. z takimi artystami jak: Zeena Parkins, Sachiko M, Ikue Mori, Marina Rosenfeld, Pan Sonic, Oren Ambarchi, Alan Lamb, Christian Fennesz i elektroniczną orkiestrą Mimeo.
AGF znana jako ANTYE GREIE FUCHS nazywa siebie e-poetką lub producentem poezji... Pracuje głównie jako muzyk, producent, wokalistka. Mieszka w Berlinie, najbarzdiej znana jest z duetu Laub (Kitty-Yo), ze swych solowych płyt dla Orthlong Musork i Quecksilber oraz ze współpracy z Craigiem Armstrongiem i Vladislavem Delayem (Luomo, AGF/Dlay), jej życiowym partnerem. W elektronice eksploruje pola poezji, mowy i tzw. spoken word, używając ich w instalacjach dźwiękowych, popowych piosenkach i internecie.,br>RYOKO KUWAJIMA jest japońską artystką audio-video. Jej radykalne i chaotyczne kompozycje najczęsciej bazują na manipulacji w czasie rzeczywistym brzmieniem sitaru i sprzężeniach. W 2001 roku założyła audio-wizualny label Melange. Często koncertowała w Europie, Japonii i USA.

Tracklista:
01. Tzungentwist
02. My within
03. Avoiding shopping
04. Birken
05. Disaster
06. Stop no. 394 Falkirk Street
07. Kuchen Keiki Cake
08. Aikokuka
09. Heimat
10. Prologue
11. Funeral
12. Birthday Mister
13. Overture

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Gusstaff Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 07.10.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019