O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 29 Maj 2020 r. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Co nowego?

Rolling Stones - A Bigger Bang

Już 5 września 2005 roku ukazała się nowa płyta The Rolling Stones A Bigger Bang . Jesienią ubiegłego roku kontynuując swą historyczną kompozytorską współpracę duet Mick Jagger - Keith Richards zaczęli pisać nowe utwory, nieco później dołączyli do nich w studiu Charlie Watts i Ron Wood. A Bigger Bang zawiera wyłącznie premierowe piosenki i jest pierwszą studyjną płytą Rolling Stonesów od roku 1997, kiedy to ukazał się album Bridges to Babylon. Tytuł płyty zrodził się podczas pracy w studiu w ubiegłym roku. A Bigger Bang - "Większy wybuch" odzwierciedla wielką fascynację członków zespołu naukową teorią początków wszechświata.
A Bigger Bang to zbiór niezwykle różnorodnych, dynamicznych, ostrych, rockowo-bluesowych piosenek. W sumie na płycie znalazło się 16 kompozycji i jest to najdłuższa płyta zespołu od czasów wydanej w 1972 roku Exile on Main Street . Do najważniejszych utworów na płycie należy "Streets Of Love" - pierwszy zagraniczny singiel, "Rough Justice," który wyruszy na podbój amerykańskich rozgłośni rockowych oraz "Back Of My Hand," surowa, ostra piosenka w charakterystycznym bluesowym klimacie Rolling Stonesów. Pozostałe to m.in. "It Won't Take Long," "Laugh, I Nearly Died" i "Rain Fall Down" oraz dwa utwory zaśpiewane przez Keitha Richardsa - "This Place Is Empty" oraz "Infamy."
Album A Bigger Bang wyprodukował Don Was i The Glimmer Twins. Don Was był współ-producentem również dwóch innych płyt studyjnych Rolling Stonesów - Voodoo Lounge (1994) i Bridges to Babylon (1997), a także wyprodukował premierowe utwory, które trafiły na składankę największych przebojów grupy, Forty Licks (2002). Ponadto Was współ-produkował płytę koncertową Stripped (1995), oraz podwójne CD Live Licks.
21 sierpnia, przed premierą A Bigger Bang odbędzie się pierwszy koncert zespołu w bostońskim Fenway Park, rozpoczynający najnowsze tournee grupy. Stonesi po raz kolejny zapraszają fanów na porywające koncerty przygotowywane z użyciem najnowocześniejszych technik produkcyjnych. Sprzedaż biletów bije rekordy: fani wykupili już 97% z puli przeznaczonej aktualnie na sprzedaż.
Po 35 koncertach w USA i Kanadzie, Stonesi wyruszą z tournee do Meksyku, Ameryki Południowej, na Daleki Wschód, do Nowej Zelandii i wreszcie latem 2006 roku dotrą do Europy.
Do Rolling Stonesów należy rekord frekwencji osiągnięty podczas dwóch amerykańskich tras koncertowych, które zgromadziły największą w historii tego kraju publiczność.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 04.09.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020