O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 22 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Co nowego?

Les Paul - Les Paul And Friends

Legendarny amerykański gitarzysta Les Paul obchodził 9.czerwca 90. urodziny. Z tej okazji, Capitol/EMI Music Catalog Marketing postanowiły wraz z innymi wielbicielami talentu Lesa Paula uczcić z wielką pompą jubileusz ojca gitary elektrycznej i przygotowały na jego cześć nagraną w gwiazdorskim składzie płytę Les Paul & Friends, wyprodukowaną przez Boba Cutarella i Frana Cathcarta. Do triumfalnie powracającego do studia Lesa Paula dołączyły największe nazwiska świata muzyki, w tym Jeff Beck, Eric Clapton, Peter Frampton, Billy Gibbons, Buddy Guy, Beth Hart, Steve Miller, Keith Richards, Johnny Rzeznik, Ritchie Sambora, Neal Schon, Kenny Wayne Shepherd, Sting, Joss Stone, i in.
Płyta Les Paul & Friends nagrana z największymi gwiazdami świata muzyki to pierwszy krążek Paula od 1978 roku, kiedy to ukazał się jego nagrodzony Grammy album nagrany z Chetem Atkinsem, Chester & Lester. Na nowej płycie zgromadził się wielki zastęp fanów Paula, którzy zanim sami osiągnęli sukces wiele nauczyli się od Lesa . Eric Clapton, Joss Stone, Keith Richards i Sting - ci wszyscy artyści towarzyszą Lesowi Paulowi na jego nowej rockowej płycie, a łączy ich wielki szacunek i uwielbienie dla mentora. Zaawansowany artretyzm nie pozwala mistrzowi szaleć w studiu tak jak młodzieży, dlatego Paul, który sam chętnie rezerwuje dla siebie partię gitary rytmicznej, chętnie dopuścił do głównych partii i solówek swych rock & rollowych następców, a następnie dodał do aranżacji swe charakterystyczne riffy, tryle i staccata.
Siódmego czerwca, Capitol/EMI wydało ponownie składankę Les Paul with Mary Ford: The Best of The Capitol Masters (90th Birthday Edition), zawierającą najlepsze nagrania Lesa Paula dla wytwórni Capitol, wzbogacone o nową szatę graficzną, trzy dodatkowe utwory oraz nowy zbiór szkiców autorstwa samego Paula. Dwudziestego maja Les Paul został wprowadzony do Inventors' Hall Of Fame (Salon sławy wynalazców) podczas oficjalnej ceremonii w siedzibie głównej organizacji w Akron. Dziewiątego czerwca, w dniu swych dziewięćdziesiątych urodzin, Les Paul otrzymał nagrodę Songwriters' Hall Of Fame im. Sammy'ego Cahna za całokształt twórczości, przyznaną mu podczas uroczystej kolacji w nowojorskim hotelu Marriott Marquis.
Dziewiętnastego czerwca, na scenie w Carnegie Hall odbyło się walne zgromadzenie największych gitarzystów świata, którzy wystąpili z koncertem urodzinowym "All For Paul: Les Paul's 90th Birthday Salute," najeżonym gwiazdami i zorganizowanym przez Gibson Guitar w ramach JVC Jazz Festival w Nowym Jorku. Na początku sierpnia Gibson zaprezentuje 12 wyjątkowych gitar Lesa Paula zaprojektowanych z okazji 90. urodzin artysty.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 27.08.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019