O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Co nowego?

Iron Maiden - Death On The Road (DVD)

Zapis pochodzi z koncertu w Westfalenhalle w niemieckim Dortmundzie, który stanowił część ogólnoeuropejskiej trasy Dance of DeathNagranie pochodzi z grudnia 2003 roku i doskonale oddaje wspaniałą produkcję i ogromną energię, jaka panuje na scenie podczas występów tego zespołu. Steve Harris po raz kolejny przez długie tygodnie osobiście zajmował się redakcją materiału, co podobnie jak w przypadku Rock in Rio, oznaczało tysiące cięć w samo serce całej akcji.
Steve Harris: "Koncerty podczas tego tournee były według mnie znacznie bardziej teatralne w porównaniu z innymi trasami w ostatnim czasie. Miały inny klimat niż na przykład przesiąknięte atmosferą wielkiego festiwalu Rock in Rio Trwający 115 minut koncert został początkowo sfilmowany przez niemiecką VIVA TV i po kilku dniach nadano go w ogólnokrajowej niemieckiej telewizji. Jednak trudno nie dostrzec różnicy między TV i DVD, wynikającej głównie z ograniczeń czasowych. I tak, na początku mieliśmy tylko pewien szkielet, który stopniowo rozrastał się w pełnometrażowy zapis z koncertu, zapis, w którym udało się uchwycić porywającą atmosferę i pewną dramaturgię koncertu. Myślę, że widzowie oniemieją oglądając Paschendale albo Dance Of Death. Jednocześnie wydaje mi się, że jest parę świetnych momentów na Journeyman, które dla wielu ludzi mogą być nie lada zaskoczeniem. Iron Maiden z gitarą akustyczną?! Jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego, ponieważ całość doskonale oddaje wszystkie ciemne i jasne strony koncertu."
Dźwięk PCM Stereo / 5.1 Surround sound na DVD został zmiksowany i wyprodukowany przez Kevina 'Cavemana' Shirley, współproducentem był jak zwykle Steve Harris.
Podwójne DVD zawiera ponadto trwający 70 minut film dokumentalny w reżyserii Matthew Amosa, przedstawiający kulisy powstania tej płyty oraz przygotowania do związanej z nią trasy koncertowej. Jest to niezwykle osobisty materiał, który pozwala fanom po raz pierwszy podejrzeć zespół podczas tworzenia i nagrywania płyty.
Menadżer Rod Smallwood: "Jest to naprawdę niezwykły dokument, zwłaszcza dla fanów, ponieważ stanowi zaskakujący portret Maidenów podczas wspólnej pracy i nagrań. Spędziłem wiele godzin próbując przekonać muzyków, żeby wpuścili do studia kamery. Nigdy wcześniej nie zgodziliby się na filmowanie przy pracy, jednak tym razem zadecydowaliśmy, że wokół zespołu będzie stale krążyć kamera, dzięki czemu uda się nam zarejestrować twórczy proces Iron Maiden. Znaczna część materiału została nagrana przez samego Kevina Shirley'a i pozostałych członków grupy. Myślę, że jest to doskonały zapis wielkiego talentu, wysiłku i humoru, które towarzyszą Iron Maiden podczas sesji nagrań. W filmie tym wspaniale widać, ile trudu kosztuje zorganizowanie wielkiej międzynarodowej trasy koncertowej. Są tu wywiady z naszą Killer Krew, więc miejmy nadzieję, że produkcja ta będzie dla widzów równie interesująca, co doskonale przyjęty dokument Early Days.
"Jak zwykle staraliśmy się wcisnąć na DVD jak najwięcej materiału. Jest to mnóstwo dodatków, wszystkie teledyski promujące płytę, zdjęcia z koncertów w Ameryce Południowej, wywiady z członkami ekipy koncertowej, z przychodzącymi na koncerty fanami, szata graficzna i galeria zdjęć. Godziny szalejącego Iron Maiden.
"Podobnie jak w przypadku Rock in Rio i tym razem zdecydowaliśmy się wydać DVD i CD. Osoby posiadające sprzęt DVD raczej wybiorą nośnik DVD. Jednak zależało nam, aby wszyscy fani mogli dostać przynajmniej zapis audio pochodzący z tej trasy, ponieważ w wielu krajach świata dostęp do sprzętu DVD jest w znacznym stopniu ograniczony."

Tracklista:
WILDEST DREAMS
WRATHCHILD
CAN I PLAY WITH MADNESS
THE TROOPER
DANCE OF DEATH
RAINMAKER
BRAVE NEW WORLD
PASCHENDALE
LORD OF THE FLIES
NO MORE LIES
HALLOWED BE THY NAME
FEAR OF THE DARK
IRON MAIDEN
JOURNEYMAN
NUMBER OF THE BEAST
RUN TO THE HILLS

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 27.08.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019