O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 26 Marzec 2019 r. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Co nowego?

Goldfrapp - Supernature

Pierwszy singiel 'Ooh La La' z najnowszego albumu Goldfrapp " Supernature" to typowe namiętne Goldfrapp, pulsujące, wyrafinowane, tętniące glam-popową energią z Alison, która nawiązuje tu do powściągliwego wokalu słynnego Marca Bolana.
"To dekadenckie u-la-la," słusznie zauważa Alison. "Od początku interesowały nas złożone partie wokalu i wokal w stylu lat siedemdziesiątych, z echem i wyraźną perkusją. Uwielbiam ówczesną teatralność, te lekko złośliwe, nonszalanckie grymasy. A Marc Bolan zawsze w tym celował. Podobnie jak Marlene Dietrich. Sexy, nostalgiczna, tajemnicza." Teledysk do 'Ooh La La', jak można się było spodziewać, to niewiarygodna, kipiąca namiętnością jazda. "Glamowa fantazja," twierdzi Alison, "z bogatą postprodukcją i fantazyjną grafiką. Rozpustnica schodzi na złą drogę. Złamane serce i spieprzaj."
Rok 2004 utwierdził reputację Goldfrapp jako niezwykle ciekawego pod względem wizualnym zespołu koncertowego, co jednocześnie zadało ostatecznie kłam błędnemu przekonaniu, iż muzyka ta jest dziełem jakichś speców, złotych rączek zamkniętych w ciasnym laboratorium. "Nie jesteśmy zespołem studyjnym," zapewnia Alison, "jesteśmy działającym duetem."
Goldfrapp są również wiernymi wyznawcami sztuki Spektaklu, którzy podczas swoich koncertów zalewają scenę roznegliżowanymi artystkami rodem z kabaretu czy wyżej wspomnianymi tancerzami noszącymi końskie głowy. "Strasznie podoba mi się, że mam tyle swobody, że mogę zapraszać innych ludzi na scenę," stwierdza Alison, "ale zawsze trochę mi szkoda, że nie mogę patrzeć na latające po scenie cycki, ponieważ zawsze odbywa się to za moimi plecami. Zawsze wyobrażam sobie jak kręcą się w kółko i nie mam pojęcia jak to tak naprawdę wygląda. Strasznie mi się to podoba. W zeszłym roku najlepszy koncert zagraliśmy bez dwóch zdań w Glastonbury, które jest już swego rodzaju instytucją w Anglii. Koncert naprawdę się udał, zwłaszcza w blasku zachodzącego słońca. Występowaliśmy po grupie Franz Ferdinand i czuliśmy się dość nieswojo, ponieważ był to w tamtym czasie najbardziej trendy zespół. Byli strasznie mili. Ukłonili się nam w pas, zanim przejęliśmy od nich scenę, co według mnie było naprawdę uroczym gestem."
Wśród innych ważnych imprez należy wymienić koncerty w Polsce i Serbii, zwariowany i szczególnie pamiętny wieczór w londyńskiej The Scala, podczas mitologicznej londyńskiej imprezy 'gay indie' - 'Popstarz'. "Totalny odjazd," wspomina ze śmiechem Alison. "W ogóle nie byliśmy na to przygotowani, publiczność krzyczała tak głośno, że sami się nie słyszeliśmy, dlatego poprosiliśmy ich, żeby przestali. A na wielki finał wyłożyłam się w stanie jakiegoś delirium. Super. Nigdy wcześniej nie spotkało mnie nic podobnego."
Goldfrapp wychodzi z podziemia, by w 2005 roku zająć należne sobie miejsce - na samej krawędzi klubowego popu, któremu przynoszą zupełnie nową jakość, stanowiącą natchnienie dla całego pokolenia. "Z niecierpliwością czekamy na premierę "SUPERNATURE"," przyznaje Alison. "Ma w sobie tyle nowego. Więcej dramaturgii, kolorów, jest bardziej różnorodna. Zawiera wszystko to, co najbardziej lubimy w naszej pracy... do kwadratu. Naprawdę nie mogę się doczekać!!!"

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 24.08.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019