O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Co nowego?

Centrozoon - Never Trust The Way You Are

"Trio międzynarodowe. Dwóch panów pochodzi z Niemiec, jeden z Wielkiej Brytanii (wokalista Tim Bowness, znany z prowadzonej ze Stevenem Wilsonem formacji No Man). W jednym zespole działają od 1998 roku. Zaczynali od udziwnionych, natchnionych improwizacji. Silna potrzeba konstruowania klasycznych melodii wpłynęła jednak na zmianę twórczości grupy.
Dziwna to muzyka. Z jednej strony do bólu współczesna (zaangażowane środki), z drugiej jakby odrobinę niedzisiejsza (klimat, ładunek emocjonalny). Muzyka ulotnych nastrojów, mglistych obrazów, niedookreślnych struktur. Czasem kusząca oniryczną delikatnością, niekiedy frapująca niepokojącym rozedrganiem. Gitara jest tu tylko dodatkiem, towarzyszy, a nie dominuje. "Never Trust The Way You Are" zbudowano z chłodnych elektronicznych dźwięków odmierzanych precyzyjnie gdzieś w sterylnych ścianach supertajnego laboratorium.
Ponaddziewięciominutowy rozwijający się, angażujący zmysły "Bigger Space" wciąga niepowtarzalną atmosferą, zachwyca różnorodnością wykorzystanych motywów i zmianami nastroju. Eteryczny, subtelnie doprawiony świątecznymi dzwonkami i rockowym brudem "Ten Versions Of America" hipnotyzuje mantrowanym tekstem. Intryguje amelodyjna, neurotyczna cyberpiosenka "Carpet Demon", intymna miniatura "Not You" i leniwe, snujące się, atmosferyczne "Make Me Forget". Z jednej strony zachłannie czerpiące z technologicznego dobrodziejstwa współczesnych czasów, z drugiej strony sięgające do tradycyjnie progresywnych patentów (solówka?). Na tle programowo beznamiętnej, odhumanizowanej całości zdecydowanie wyróżnia się (co za tytuł!) "Pop Killer". Dynamiczny, zwarty, o brzmieniu najbliższym rock'n'rollowym duszom.
Co ważne, propozycja Centrozoon jest na tyle przekonująca, że gdzieś na bok schodzą typowe dla takich projektów dylematy. Gdzie się kończy mainstream a zaczyna awangarda? Czy to jeszcze piosenki czy już eksperymenty? To bez znaczenia. Muzyka nieuwikłana w ideologiczne spory broni się świetnie."
Angelika Kucińska
Teraz Rock 4/2005


Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Kool Music.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 22.07.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019