O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 19 Październik 2019 r. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Co nowego?

Kid & Khan - Bad English

Elektroniczny rhythm'n'blues czy bluesowe elektro? Płyta zarówno dla fanów Jona Spencera, Gun Club i the Cramps jak i dla miłośników brudnego electro i tanecznej elektroniki w stylu Peaches, Miss Kittin czy Gonzalesa...
Kid Congo Powers i Khan:" We believe in Disco Music , it´s a pretty sexy place to be", to jest ich filozofia, która napędza ich pełne energii koncerty. Kto ich widział na żywo, wie o czym mówią. Proces powstawania nagrań był ciężką pracą, ale dopiero w performansach na żywo ujawniają wszystkie swoje żywioły. Kilka lat wcześniej dali z siebie wszystko przy pracy nad albumem "No Comprendo" (Matador), na którym znalazły się również takie gwiazdy jak Jon Spencer czy Diamanda Gallas...
Kid Congo Powers znany był przede wszystkim jako gitarzysta Gun Club (który założył z Jeffreyem Lee Pierce'em), Cramps czy Nick Cave & The Bad Seeds. Jego gitarowy styl samouka zawiera wszystko od No-Wave Blues Slide przez hałaśliwe ściany fuzzów aż do cudownych dźwiękowych atmosfer, na ogół łączył to wszystko nawet w jednym utworze.
Teraz oprócz gry na gitarze zajął się także śpiewem, programowaniem beatów i elektroniką.
Khan, słynny z wyprodukowania wielu albumów electro, doskonale dopasował się do garażowej stylistyki Kida, kapitalnie sprawdza się także jako wokalista.
Płyta powstała w Meksyku, między piramidami Majów, butelkami tequili i walkami byków. Surowość, dzikość i energia eksplodują na "Bad English". Wśród tych tanecznych electro-bluesów znajdziemy także niesamowity cover Ronnie Cooka, znany jednak przede wszystkim z repertuaru The Cramps: "Goo Goo Muck".
Kid grał i współpracował z wieloma legendarnymi już postaciami jak Diamanda Gallas, Mark Eitzel, Michael Gira, Foetus, Little Annie, Die Haut, Knoxville Girls, Robin Guthrie z Cocteau Twins, Botanica i Barry Adamsonem. Przez wszystkie lata swojej działalności żył i mieszkał w tak wielu różnych miastach i krajach, ile miał różnych muzycznych projektów.
Can Oral, znany jako KHAN pochodzi z fińsko-tureckiej rodziny i dorastał jako outsider w dość wrogo nastawionym do niego niemieckim społeczeństwie. Swój pierwszy zespół Mut zum Schlag założył już w 1982 roku. Dwóch perkusistów i krzyczący Khan opublikowali wówczas pierwsza na rynku niemieckim płytę hiphopową. Pod koniec lat 80-tych Khan spotkał ludzi z Time Tunnel/Structure w Kolonii i zaczął produkować ambitne techno z muzykami takimi jak Dr. Walker, Jammin Unit, Mike Ink. i Jorg Burger.
Następnie przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie mieszkał razem z Jimi Tenorem i założył grupę o nazwie Public Extacy, która grała na piwerwszych nowojorskich imprezach Illbient/Lalalandia. W 1994 roku otworzył Temple Records, sklep płytowy na Mannhattanie z muzyką elektroniczną i założył własny label El Turco Loco. W kolejnych latach zmienił styl, by stać się jednym z najbardziej innowacyjnych producentów ambientowych, min. w takich projektach jak H.E.A.D., Global Electronic Network, Radiowaves, 4E, nagrywając dla min. Mille Plateaux/ Force Inc., Harvest i Rising High. Te płyty miały wyraźny wpływ na nową brytyjską scenę elektroniczną (Fat Cat, Ifach czy Ninja Tune).
W 1999 roku nakładem wytwórni Matador ukazał się electro-porno-soundtrack "1-900-GET-KHAN", w 2000 - rodzaj "greatest hits" - "Passport", i "No Comprendo" latem 2001.
Khan mieszka i tworzy teraz pomiędzy Berlinem, Nowym Jorkiem i Meksykiem, poznaje nowe języki, sztukę i muzykę. Do tej pory współpracował min. z takimi artystami jak: Julee Cruise, Andre Williams, Kid Congo Powers, Francoise Cactus (Stereo Total), Hanin Elias (Atari Teenage Riot), Jon Spencer, Diamanda Galas, Air Liquide, Jimi Tenor, Lukas Ligetti, Thomas Brinkmann, The Modernist, Little Annie & Christian Jandreiko...

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Gusstaff Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 19.07.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019