O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Co nowego?

Kissogram - The Secret Life Of Captain Ferber

Gdy dwaj berlińczycy Jonas Poppe i Sebastian Dasse założyli w 1999 roku Kissogram, nie posiadali właściwie nic oprócz średniej jakości syntezatora i magnetofonu ośmiościeżkowego. Pierwsze utwory, które nagrali, były szybkimi, niekonwencjonalnymi, ironicznymi popowymi piosenkami, które prezentowali na żywo w małych nielegalnych berlińskich klubach, które już teraz nie istnieją. Trzy taśmy dali swoim przyjaciołom, między innymi berlińskiemu malarzowi Jimowi Avignon. Ten z kolei pożyczył kasetę Dittmarowi Frohmanowi, który miał wówczas mały label elektro/house o nazwie "Blaou". Jemu spodobał się szczególnie utwór "If I Had known this before" i opublikował go razem z remixem DJ Woody'ego. W ten sposób wszystko się zaczęło. Mroczny, melancholijny kawałek disko stał się klubowym klasykiem i do dzić bywa jeszcze często grany. Kissogram, stali się wówczas małą gwiazdą berlińskiego undergroundu. Grali z wciąż zmieniającymi się wokalistkami, czasem na gitarach, czasem jako "The Blood Boys" (razem z Hannesem Guhlem, z którym grali także w "Sitcom Warriors"), z Jeans Team, Stereo Total Peaches, Miną czy Peaches, z którą wiosną 2004 zjeździli niemal całą Europę na wspólnej trasie koncertowej. Jonas Poppe gra także w punkowej kapeli "Davos".
Po "If I Had Known This Before" wydali kolejną EP-kę "I'm Absolute" w labelu Buback, dopiero wtedy można było docenić ich jako poważnych twórców. Ich utwory pojawiały się na najrózniejszych składankach, w końcu ukazała się kolejna EPka "Cool Kids Can't Die" w hamburskim labelu Metroheadmusic, by teraz wydać pełnowymiarowy album dla nowego labelu Patricka Wagnera (Ex-Kitty-Yo, Surrogat) Louisville Records.
Kissogram to rock'n'roll-disko, zbudowane z syntezatorów, automatów perkusyjnych, z rytmicznymi, tanecznymi beatami elektro, lakonicznością new wave, zimną estetyką Velvet Underground i Suicide, ale ze znakomitym wyczuciem melodii i przebojowości.
Wokalista Jonas Poppe jest na żywo raz energetyczny, wyluzowany, a czasem w zimny sposób zdystansowany i wyrachowany, "jest jak młody Bob Dylan", jak mówi o nim Gonzales, który współprodukował album Kissogram.
Teksty traktują o mieście, jak się w nim żyje, je opuszcza, o seksie i nudzie, o dziewczynach i konikach morskich...
Album został wyprodukowany wiosną 2004 roku w studio Ferber w Paryżu przez Gonzalesa i Renaud Letanga (producenta Manu Chao). Sam Gonzales zagrał gościnnie w kilku utworach, a znana obecnie szeroko wokalistka Feist zaśpiewała w 2 utworach: "Falling Star" i "Girl In My Shower".
Kissogram:
Jonas Poppe (voc, beats, synth, guit, coffee machine)
Sebastian Dassé (beats, synth, mobile telephone)

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Gusstaff Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 19.07.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019