O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Co nowego?

HEM - Eveningland

Steven Spielberg & E of The Eels, Woody Allen & The Chemical Brothers, Randy Newman & Josh Rouse, Linda Thompson & The Beautiful South, wreszcie Minnie Driver & Cameron Crowe.
Kalejdoskop sław, w którego centrum znalazło się HEM...
HEM to pochodzący z Nowego Jorku zespół, którego trzon tworzy czwórka artystów: Sally Ellyson, Dan Messe, Gary Maurer & Steve Curtis. Kiedy nagrywają i koncertują, podróżują jak cygański tabor, pracują z orkiestrą, gośćmi i muzykami towarzyszącymi, których dobierają sobie według własnego uznania.
Zespół po raz pierwszy pojawił się na muzycznych radarach wraz z wydaniem debiutanckiej płyty 'Rabbit Songs' w 2002 roku. Płyta została wydana przez brytyjską Setantę i natychmiast zyskała sobie uznanie krytyki: Q opisywało ją jako "wspaniały debiut", UNCUT piało z zachwytu "Imponujące aranże... zanurzone głęboko w kilkuwiekowej amerykańskiej tradycji, a jednocześnie niezwykle współczesne... czysta magia". Również w USA No Depression nie szczędziło debiutowi pochwał: "Wraz z wydaniem w 2002 roku pierwszej płyty, brooklyński zespół Hem dał się poznać jako jeden z najbardziej obiecujących debiutów tej dekady."
Szeregi wielbicieli zespołu zaczęły rosnąć. Jednym z ich wielkich fanów okazał się E z Eels, który przedstawił zespół w wytwórni Dreamworks, dzięki której o Hem usłyszał również Spielberg. Cameron Crowe zadzwonił do nich, aby pogratulować im płyty, Woody Allen pędził prosto z własnego występu, żeby zdążyć na ich koncert, The Chemical Brothers otwarcie udzielili im poparcia, zaś Beautiful South wymieniło ich na liście swych ulubionych zespołów.
Grupa dostała się pod skrzydła Dreamworks, jednak wkrótce stała się ofiarą rozpadu tej firmy i ponownie znalazła się bez wytwórni.
Po zamknięciu wytwórni płytowej Dreamworks, zespół zmuszony został do wyciągnięcia rezerw z własnego konta w banku, aby podróżować między studiem w Nowym Jorku oraz salą prób orkiestry symfonicznej na Słowacji. Dzięki temu zrodziła się płyta 'Eveningland' - wydana i wyprodukowana własnym nakładem zespołu. Płyta zawiera szesnaście mrocznych kołysanek będących mistrzowskim pokazem twórczych zdolności grupy i przejmującego wokalu Sally, zaś ukoronowaniem całości jest doskonała interpretacja klasycznego standardu Johnny'ego Casha. Na płycie gościnnie występuje m.in. Josh Rouse i należy ją uznać za wielki krok naprzód w rozwoju grupy.
Nagrywająca dla EMI Liberty Minnie Driver zaczęła wyrażać swoje wielkie uznanie dla zespołu w każdym niemal wywiadzie, dzięki czemu w grudniu 2004 roku Hem podpisało kontrakt z tą właśnie wytwórnią.
Ich płyta ukazała się w Wielkiej Brytanii na początku lutego 2005. Ogromne uznanie zdobyli dzięki zaprezentowanemu na niej brzmieniu, które przewrotnie określone zostało jako 'nieślubne dziecko Glena Campbella & The Carpenters' - lub - do czego przychyla się i sam zespół - jako countrypolitan, czyli mieszanka metro i tradycyjnej muzyki amerykańskiej. W USA No Depression odwołało się do swojej poprzedniej recenzji pisząc: "Już Rabbit Songs sugerowało, że Hem to jeden z najbardziej obiecujących debiutów ostatniej dekady. Eveningland to najzwyczajniej wypełnienie danej wcześniej obietnicy." Brytyjskie TIME OUT napisało: "16 delikatnych miniatur o melancholii i tęsknocie, osadzonych na fortepianowych aranżacjach i wyzwolonych dzięki ciepłemu, jesiennemu głosowi Sally Ellyson." Irish Times podsumował całość dość uprzejmie, pisząc: "W porównaniu z ["Rabbit Songs"], Eveningland prezentuje pewniejsze brzmienie. Wcześniej piosenki zdawały się nieśmiało drżeć, walczyły z własnym cieniem. Teraz są pełne mocy i charakteru. Najmocniejsze strony płyty to kompozycje Dana Messé oraz wokal Sally Ellyson. Twórczość Messé przepełnia duch mistrzów muzycznego rzemiosła z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Głos Ellyson jest tak łagodny i głęboki, że chciałoby się rozkoszować nim godzinami."

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 21.06.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019