O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 23 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Co nowego?

Flora Purim - Flora's Song

Jak zauważa Purim: "Brazylijski jazz brzmi najlepiej wzbogacony o etniczne barwy i rytmy. Na FLORA'S SONG owe rytmy pulsujące w mojej duszy zostały połączone z muzyką mojego serca, pozwalając mi w ten sposób przekazać swoją własną wizję świata i czasów, w których przyszło mi żyć." Ten niezwykle bliski związek artystki z muzyką wpłynął praktycznie na każdy aspekt niniejszego albumu, nie wyłączając doboru muzyków. "Muzyków wybierałam równie starannie, jak człowiek, który wybiera rzemieślników mających skonstruować przyrządy nawigacyjne okrętu," dodaje zamyślona.
Dzięki niektórym wyborom udało jej się odkurzyć stare przyjaźnie. Przy okazji FLORA'S SONG wokalistka ponownie spotkała się z grającym na instrumentach klawiszowych Georgem Dukiem. Wyrafinowana partia fortepianu w jego wykonaniu dodaje smaku Less Than Lovers oscylującemu w stronę estetyki R&B. Składu dopełnił producent Dom Camardella, który zaangażował utalentowanego Tony'ego Shepperda, ten zaś zwerbował basistę Reggiego Hamiltona oraz wokalistów - Corei Taylora i Roba Gardnera. Na dwóch piosenkach - Flora's Song (autorstwa Flory) i Las Olas (skomponowaniej przez Jaco Pastoriousa z pomocą Diany Booker i Flory) można usłyszeć doskonałą partię basu Marka Egana oraz fantastyczną partię fortepianu i aranżację Christiana Jacoba.
Na płycie FLORA'S SONG artystka zawiązała ponadto nowe muzyczne przyjaźnie, z których nie można nie wspomnieć o Andym Narellu, świetnie grającemu na steel drum współ-założycielu Caribbean Jazz Project. Narell nie tylko skomponował i zagrał na blaszanym bębnie na Forbidden Love, ale również przydał optymizmu É Preciso Perdoar doskonale podkreślając żywiołową interpretację Purim. W pozostałych utworach pojawiają się wspaniali gitarzyści, José Neto i Grecco Buratto, a także Jimmy Branly, Giovanni Hidalgo, Marcos Silva, Gary Brown, Harvey Wainapel, Sandro Feliciano, Gary Meek, Jimmy Branly, André de Sant'anna, Diana i Krishna Booker (wchodzący w skład zespołu, z którym Flora koncertuje). Jako gość specjalny w ostatniej piosence napisanej przez Toninho Horta i Florę wystąpił Dori Caymmi. Sikiru Adepoju, grający na talking drums Nigeryjczyk postarał się o to, by Flora nie utraciła kontaktu z rzeczywistością i uświadomił jej w niezwykle subtelny i skromny sposób, że zdolności muzycznych nie wolno brać za dane raz na zawsze. Jest to coś co mamy teraz. Nie w przeszłości, nie w przyszłości. Teraz. Dlatego nazywa się je talentem, darem, za który Flora składa szczególne podziękowania Sikiru w komentarzach na wkładce płyty. Na płycie towarzyszy Purim jej życiowy i muzyczny partner, perkusista Airto Moreira, z którym artystka współpracowała na ponad 30 płytach, od czasu, gdy w 1967 roku opuściła z nim rodzinne Rio i zamieszkała w Nowym Jorku. Muzyka płynie w jej żyłach dzięki ojcu, emigrantowi z Rosji, który grał na skrzypcach, oraz matce, która sama była utalentowaną pianistką. Zanim opuściła Brazylię uciekając przed represjami ze strony wojskowej dyktatury, nauczyła się doskonale grać na fortepianie i gitarze oraz wykształciła w sobie porywający talent wokalny.
W Nowym Jorku Flora i Airto znaleźli się w samym sercu muzycznego ekspresjonizmu, którego pierwszym wielkim sukcesem komercyjnym były grupy grające w latach siedemdziesiątych 'Electric Jazz'. Nagrywający dla Blue Note Duke Pearson jako pierwszy amerykański muzyk zaprosił Florę do współpracy na scenie i w studiu. Następnie artystka wystąpiła podczas trasy koncertowej Gila Evansa, o którym sama powiedziała: 'Ten człowiek zmienił mi życie. Popierał nasz każdy, nawet najbardziej szalony projekt. Dla mnie to był początek.' Flora zyskała sobie opinię wybitnej wokalistki, co z kolei zwróciło na nią uwagę Chicka Corea i Stana Getza, z którymi współpracowała w ramach ruchu 'New Jazz', rozwijającego się pod niemały wpływem wielkich saksofonistów, Cannonball Adderley'a i Joe Farrella.
Otwórzcie serca i cieszcie się muzyką.

Tracklista:
Las Olas
Less Than Lovers
This Is Me
Flora's Song
E Preciso Perdoar
Silvia
Forbidden Love
Anjo De Mim
Lua Cheia
Anjo Do Amor.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 21.06.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019