O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 22 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Co nowego?

Sinead O'Connor - Collaborations

Nowa płyta Sinead O'Connor zatytułowana "Collaborations" ukaże się pod koniec maja.
Album zawierać będzie 17 utworów wykonanych wspólnie ze znakomitymi artystami.
Oprócz czterech wspaniałych albumów studyjnych Sinead O'Connor, wiele utworów wokalistki trafiło na płyty innych artystów.
Sinead od zawsze wykorzystywała tę formę współpracy do odkrywania nowych gatunków muzyki i ukazania w pełni swojej niezwykłej osobowości.
Utwory, które znalazły się "Collaborations" nie są jedynym przewodnikiem po muzycznych dokonaniach Sinead. Kompletując na jednym krążku część najbardziej poruszających piosenek jakie powstały we współpracy z innymi, sprawia, że album jest odzwierciedleniem niespokojnego ducha O'Connor.
Ta kompilacja trip-hopu Massive Attack, rocka U2, folk-popu Damiena Dimpseya i światowych brzmień Jaha Wobble'a czy Petera Gabriela obrazuje też historię angielsko-irlandzkiego rocka i muzyki dance w ostatnich dwóch dekadach.
Kiedy Sinead została obwołana przez NME największą nową gwiazdą roku 1988 - "bezczelna celtycka dziewczyna gdzieś pomiędzy Kate Bush a Siouxsie Sioux" - miała już za sobą początki współpracy ze znakomitymi artystami. W 1986 roku, jeszcze przed swoim własnym debiutem, Sinead pracowała z Edgem, gitarzystą U2, nad "Heroine" - piosenką z soundtracka do filmu "Captive".
W 1997 pojawiła się u boku U2 ponownie, śpiewając w duecie z Bono "I'm Not Your Baby" - bardziej eksperymentalnym utworze z filmu Wima Wendersa, "The End of Violence."
Innym muzykiem, który regularnie pojawiał się u boku Sinead jest Terry Hall, były wokalista Specials. Para ta zadebiutowała w 1987 roku, kiedy Sinead dodała swój wokal do "Monkey In Winter". Sinead i Terry spotkali się później ponownie przygotowując utwór "All Kinds of Everything".
Kolejny owoc wczesnej współpracy Sinead z innymi muzykami to "Kindom of Rain", wykonane wspólnie z Mattem Johnsonem. Utwór pochodził z albumu "Mind Bomb", wydanego w 1989 roku przez zespół The The i wart jest uwagi ze względu na znakomite wykonanie Johnsona i udział w nagraniu Johny'ego Marra, byłego gitarzysty The Smiths.
Lata 90-te to hipnotyzujące, naznaczone duchem Wschodu "Visions of You", autorstwa Invaders of The Heart Jaha Wobble'a , gdzie wokal O'Connor miesza się z basami Wobble'a.
Rok 1992 przyniósł natomiast "Blood Of Eden", w którym głos Sinead łagodzi śpiew Petera Gabriela.
Na "Empire," wydanym w 1995 roku utworze brytyjskiej grupy Bomb The Bass, Sinead wykonała pierwszy krok w kierunku reggae. W duecie z poetą reggae Benjaminem Zephaniahem i przy współpracy z Timem Semenonem z Bomb The Bass (współproducentem Universal Mother), Sinead od razu poczuła się jak w domu.
Powrót do reggae na "1000 Mirrors", singlu wydanym przez Asian Dub Foundation w 2003 roku, nie był więc żadną niespodzianką.
O'Connor zanurzyła się ponownie w światowe brzmienia w 1999 roku, kiedy to pojawiła się w duecie z Afro Celt Sound System, w utworze "Release". Później był występ u boku Robbiego Williamsa, Paula McCartneya i Madness na albumie "Brand New Boots and Panties", poświęconemu Ianowi Dury. Wokalistka wykonała tam jazzujący cover "Wake Up And Make Love With Me" Dury'ego.
Przykłady eksperymentalnej współpracy Sinead z innymi muzykami można mnożyć. Jej wokal do "Up In Arms" Aslana pomógł wspiąć się albumowi tego zespołu - "Waiting For This Madness to End" - na pierwsze miejsca list przebojów w Irlandii.
Sinead połączyła też siły z Natachą Atlas w "Guide Me God" grupy Ghostland - kompozycji, która została zremiksowana i stała się światowym hitem dance w 2002 roku.
W tym samym okresie współpraca O'Connor zaowocowała też innymi sukcesami w muzyce dance. Pojawił się "Harbour" (z albumu Moby'ego 18), "Tears From The Moon" (utwór tribal-pop wydany pod egidą projektu Conjure One) i "Special Cases" (singiel z albumu Massive Attack "100th Window" z 2003 roku).
Sinead O'Connor - z kimkolwiek zdecyduje się jeszcze zaśpiewać, rok 2005 przyniesie jej gorąco oczekiwany muzyczny powrót po dwuletniej przerwie, album "Collaborations".

Tracklista:
MASSIVE ATTACK - Special Cases (Radio Edit)
ASIAN DUB FOUNDATION FEATURING SINÉAD O'CONNOR - 1000 Mirrors
BOMB THE BASS FEATURING SINÉAD O'CONNOR & BENJAMIN ZEPHANIAH - Empire
GHOSTLAND - Guide Me God
JAH WOBBLE'S INVADERS OF THE HEART FEATURING SINÉAD O'CONNOR - Visions Of You
AFRO CELT SOUND SYSTEM - Release (Album Edit)
SINÉAD O'CONNOR WITH THE BLOCKHEADS - Wake Up And Make Love With Me
THE THE - Kingdom Of Rain (Album version)
U2 & SINÉAD O'CONNOR - I'm Not Your Baby
CONJURE ONE FEATURING SINÉAD O'CONNOR - Tears From The Moon (Album Version)
PETER GABRIEL & SINÉAD O'CONNOR - Blood Of Eden (Radio Edit)
MOBY FEATURING SINÉAD O'CONNOR - Harbour
ASLAN - Up In Arms
DAMIEN DEMPSEY FEATURING SINÉAD O'CONNOR - It's All Good
THE EDGE & SINÉAD O'CONNOR - Heroine (Theme from "Captive")
THE COLOURFIELD FEATURING SINÉAD O'CONNOR - Monkey In Winter
SINÉAD O'CONNOR & TERRY HALL - All Kinds Of Everything.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 29.05.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019