O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 22 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Co nowego?

Al Green - Everything's OK

Al Green, gwiazda Blue Note Records, wyda swój najnowszy album "Everything's OK" pod koniec marca !
Wielebny Al Green (The Reverend Al Green) stał się sławny na całym świecie z powodu swojego wyjątkowego głosu i legendarnych przebojów. Jego najnowszy album "Everything's OK", zapowiadany przez wytwórnię Blue Note Records, to całkiem nowy i ekscytujący rozdział w twórczości artysty.
Na płycie Al prezentuje dwanaście utworów, które odkrywają na nowo jego pasję do muzyki, dzięki której przed 30 laty zagościł w każdym domu.
To właśnie we wczesnych latach 70-tych Green zaznaczył swoje miejsce w historii muzyki, prezentując serię celebrowanych przebojów, dzięki którym stał się gwiazdą muzyki R&B.
Od 1976 roku, Green zaczął koncentrować się na muzyce gospel, a w 1979 zaczął prowadzić kongregację Baptystów - The Full Gospel Tabernacle w Memfis.
Najnowszy album Wielebnego, "Everything's OK", łączy w sobie dwa światy artysty - świecki i duchowy.
"Chciałem na tej płycie pokazać, kim jestem - wyspowiadać się na niej", mówi Green ze śmiechem. "Jestem Wielebny Al Green i wszyscy mnie tak nazywają, od Argentyny aż po Catskills - więc nim właśnie jestem."
Przy tworzeniu płyty "Everything's OK", Green ponownie podjął współpracę z producentem i aranżerem Willie Mitchellem, w studiu Royal Recording Studios. W tym samym studio wokalista nagrał kiedyś swoje wczesne przeboje w tym: "Tired of Being Alone," "Let's Stay Together", "I Can't Get Next to You," "I'm Still in Love With You," "Call Me," "Here I Am," "Let's Get Married" i "Love and Happiness." Green współpracował również z Mitchellem przy nagrywaniu swojej debiutanckiej płyty dla wytwórni Blue Note w 2002 roku - "I Can't Stop".
Sześć z 12 utworów zamieszczonych na płycie "Everything's OK" napisał sam Green ("Real Love," "Be My Baby," "Magic Road," "I Wanna Hold You," "Another Day," "All the Time"). W tych piosenkach Green powraca do brzmienia, które zaczął eksplorować w 1977 roku na płycie "The Belle Album" i w roku 1978 na albumie "Truth And Time" - płytach, które sam wyprodukował w studio American Music.
Od 1979 roku Green oddał się muzyce gospel i nagrał serię albumów, które przyniosły mu osiem nagród Grammy w kategorii muzyka gospel, Green otrzymał również dwie nominacje za płytę "I Can't Stop" w tegorocznej edycji Nagród Grammy, które wręczano po raz 47-y - jedną w kategorii "Najlepszy album R&B", drugą w kategorii "Najlepszy występ wokalny w tradycyjnym R&B", za tytułowy utwór.
Wypracowane wspólnie z Mitchellem brzmienie Greena określiło jego miejsce w świecie muzyki pop i R&B. Panowie nagrali razem osiem albumów, które sprzedały się na całym świecie w liczbie ponad 20 milionów egzemplarzy.
Prawie 30 później powracają z płytą "Everything's OK", na której Wielebny Al Green zatacza pełne koło, obejmując swój świat w kościele i poza nim.
"Muzyka jest przesłaniem, przesłanie jest muzyką. To jest właśnie to małe kapłaństwo, które dał mi ten Wielki Facet na górze - niewielkie kapłaństwo, które nazywa się miłością i szczęściem."

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 26.03.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019