O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Co nowego?

Nick & The Bads Seeds - B-sides & Rarities

Album B-Sides & Rarities składa się z trzech obszernych płyt obejmujących wszystkie dwadzieścia jeden lat barwnej kariery Nicka Cave'a And The Bad Seeds i stanowi niezwykle ekscytującą i eklektyczną retrospekcję twórczości zespołu, twórczości, której fragmenty zostały kiedyś wymazane, ukazały się na licznych ścieżkach dźwiękowych lub w ogóle nie zostały wydane w oficjalnym obiegu. Poczynając od niepokojącego 'The Six Strings That Drew Blood', przez rozpaczliwą 'The Girl At The Bottom Of My Glass' i delikatne piękno 'Little Empty Boat', po zakazaną miłość z '(I'll Love You) Till The End Of The World', od tęsknej 'Bluebird' po morderczy atak z 'The Ballad Of Robert Moore & Betty Coltrane' - każda z 56 piosenek na tej wspaniałej składance to czysta przyjemność akustyczna zarówno dla wszystkich wiernych fanów Bad Seeds, jak i tych świeżo nawróconych czy po prostu ciekawych ich muzyki.
"B-Sides & Rarities" stanowią alternatywny, choć przecież imponujący zapis artystycznego rozwoju i zmieniających się nieustannie inspiracji grupy, poczynając od pierwszych kroków zespołu w świecie muzycznym w 1984 roku (wtedy to na drugiej stronie pierwszego winylowego jeszcze singla Nicka Cave'a And The Bad Seeds ukazało się 'The Moon Is In The Gutter' będące coverem 'In The Ghetto' Elvisa Presley'a), a kończąc na pochodzącym z 2004 roku utworze 'Under This Moon' (wcześniej dostępny jedynie na stronie B 'Breathless' / 'There She Goes My Beautiful World' pochodzącym z doskonale przyjętej ostatniej płyty zespołu "Abattoir Blues / The Lyre Of Orpheus"). Mamy więc okazję prześledzić ich karierę przez pryzmat materiału studyjnego, który nie zmieścił się na żadnej z dotychczas wydanych przez zespół płyt, piosenek nagranych na zamówienie do konkretnych filmów, coverów nagrywanych na rozmaite składanki oraz utworów wykonanych podczas dwóch koncertów radiowych.
"Generalnie rzecz biorąc jest to materiał skompilowany ze stron B i wybrany spośród tego, czego nie udało nam się wcześniej wykorzystać," stwierdza Mick Harvey, jeden z członków-założycieli The Bad Seeds, multi-instrumentalista i koordynator niniejszego projektu. "Chcieliśmy, żeby na płycie znalazło się wszystko, co odpowiada temu właśnie kryterium. Jako dodatkowe kryterium wybraliśmy autorstwo zespołu, a nie samego tylko Nicka Cave'a. Nie pojawia się tu nic, co byłoby owocem współpracy Nicka z kimś innym lub też byłoby wyłącznie jego kompozycją. Są tu jedynie te utwory, które Nick stworzył razem z członkami The Bad Seeds*. Jedynym odstępstwem od tego tematu jest 'God's Hotel' i 'O'Malley's Bar', które pochodzą z sesji radiowych, ale które bardzo nam się podobają i według nas zasłużyły na to, by usłyszała je szersza publiczność. Nie znalazła się tu natomiast kompozycja ze strony B singla 'Loverman', ponieważ trudną ją uznać za piosenkę, jest to jedynie pewne ćwiczenie wydawnicze, oraz 'Where The Action Is', ponieważ jest zbyt długie, zbyt rozwlekłe. Postaramy się jednak, żeby te single mimo wszystko były w jakiś sposób dostępne publiczności." - mówi Nick.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 26.03.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019