O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 20 Marzec 2019 r. Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Co nowego?

Everything But The Girl - Everything But The Girl "Adapt Or Die" Ten Years Of Remixes

'Reinterpretacja stanowi trzon wszystkiego, co w świecie muzyki najlepsze,' stwierdza Ben Watt. 'poczynając od niespiesznie ewoluujących tradycyjnych starych melodii ludowych, folku, czy country, po harmoniczny labirynt nowoczesnego jazzu. Moim zdaniem, współczesne remiksy doskonale wpisują się w ową tradycję. Niektórym być może wydaje się, że jesteśmy zespołem, który nie chce, żeby ktokolwiek grzebał przy naszych piosenkach, że sami chcemy tworzyć ostateczne wersje tego, co umieszczamy na płytach. Jest jednak dokładnie na odwrót. Na samym początku naszej kariery miksowaliśmy covery cudzych utworów (które przecież same w sobie są reinterpretacją) z własnymi piosenkami, dlatego piętnaście lat później z radością przyjęliśmy nadarzającą się okazję, by stać się świadkami rozmontowywania i rekonstrukcji naszego materiału. Liczą się przecież wyłącznie przekazywane w ten sposób emocje, a jeżeli nowy kontekst muzyczny rzuci na ten proces nowe światło lub w jakiś sposób wzmocni ten przekaz, możemy się z tego powodu tylko cieszyć.'
Na płycie znalazło się czternaście nowych interpretacji dobrze znanych utworów EBTG. Cztery z nich to premierowe wersje nagrane specjalnie z myślą o niniejszym projekcie: 'Mirrorball' - fortepianowa kaskada dźwięków w wersji DJ Jazzy Jeffa, 'Rollercoaster' Kinga Britta w klimacie Detroit, 'Downhill Racer' w wersji Kenny'ego Dope'a oraz housowy remiks 'Lullaby Of Clubland' Jay'a Sealee. Cała reszta to ulubione utwory Bena i Tracey wybrane przez nich osobiście z dorobku ostatnich dziesięciu lat oraz trzy niepublikowane wcześniej utwory. Całość stanowi doskonały przewodnik po charakterystycznych, autorskich interpretacjach EBTG, które odcisnęły niezatarte piętno na elektronicznej muzyce połowy lat dziewięćdziesiątych (płyty 'Walking Wounded' i 'Temperamental'). Jest to również osobiście skomponowana retrospektywa zawierająca wielkie przeboje, ballady, czy utwory z singla 'Like The Desert's Miss The Rain' (2002).
Trudno nie wspomnieć o niezwykłym głosie Tracey Thorn, który z niebywałą łatwością przenosi się z okresu wczesnych akustycznych ballad i latino lat osiemdziesiątych w owe nagrania tętniące futurystycznymi bitami i przeniknięte klubowym żarem. Jej prosty, bezpośredni, czuły, choć niezwykle silny wokal doskonale oddaje ducha tej muzyki i przywodzi na myśl jej wspólne dokonania z innymi wielkim nazwiskami tego okresu.
Dorobek EBTG stał się z jednej strony ostatecznym potwierdzeniem wokalnego i pisarskiego talentu Tracey rozwijającego się na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat, z drugiej strony pozwolił Benowi wkroczyć na równoległą ścieżkę kariery i występować nie tylko w roli kompozytora, producenta i gitarzysty, ale również w roli cenionego na świecie DJa-remiksera. Zainspirowany odrodzeniem EBTG w latach dziewięćdziesiątych, sam w 1998 roku założył słynny londyński housowy klub oraz zapoczątkował serię kompilacji Lazy Dog z Jay'em Hannanem. Rozpierany energią i pełen entuzjazmu dla muzyki Ben założył niezależną wytwórnię płytową oraz cykliczną imprezę klubową Buzzin' Fly wiosną 2003 roku. Wytwórnia ta cieszy się doskonałą renomą na scenie niezależnej, a niedawno otrzymała również nagrodę dla Najlepszej nowej wytwórni podczas rozdania prestiżowych House Music Awards 2004.
Tracklista:
1. Mirrorball (DJ Jazzy Jeff Full Sole Remix)
2. Before Today (Adam F Remix)
3. Missing (CL McSpadden Unreleased Powerhouse Mix)
4. Corcovado (Knee Deep Remix / Ben Watt Vocal Re-Edit)
5. Rollercoaster (King Britt Scuba Mix)
6. Downhill Racer (Kenny Dope Remix)
7. Single (Brad Wood Memphis Remix)
8. Walking Wounded (Dave Wallace Remix)
9. Five Fathoms (Kevin Yost Unreleased Groove Mix / Ben Watt Edit)
10. Lullaby Of Clubland (Jay 'Sinister' Sealee Remix)
11.Temperamental (Pull Timewarp Remix)
12. Blame (Fabio Remix)
13. Wrong (Todd Terry Unreleased Freeze Mix)
14. Driving (Acoustic Mix)

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 12.03.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019