O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 24 Marzec 2019 r. Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Co nowego?

Mick Jagger & Dave Stewart - Alfie - Soundtrack

14 lutego 2005 do sklepów trafi płyta Alfie - Music from the Motion Picture. Jest to ścieżka dźwiękowa będąca efektem współpracy między Mickiem Jaggerem i Davem Stewartem. Na album składa się 14 kompozycji napisanych i wykonanych przez Jaggera i Stewarta. W nagraniach gościnnie wzięła udział również Joss Stone.
Lwia część płyty Alfie - Music from the Motion Picture to piosenki premierowe stworzone i wykonane przez Jaggera oraz wielokrotnie nagradzanego producenta, kompozytora i muzyka, Dave'a Stewarta.
Na płycie pojawiają się zabarwione w stylu R&B utwory, jak choćby "Blind Leading the Blind", w których w roli głównej występuje charakterystyczny wokal Jaggera. Natomiast w bluesowych utworach instrumentalnych, takich jak New York Hustle i Standing in the Rain, legendarny rockman popisuje się biegłą grą na harmonijce.
Dave Stewart: "Pracowaliśmy wszyscy razem, Jude Law, który gra Alfiego, przychodził do nas na sesje w Abbey Road i dużo rozmawialiśmy o jego postaci. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, również i tu Alfie bardzo często zwraca się bezpośrednio do kamery i zrobiliśmy z Mickiem taki jeden zakręcony kawałek instrumentalny, po którym Jude stwierdził, że nie powinien się w tej scenie w ogóle odzywać , bo ten utwór znacznie lepiej opisuje sytuację niż jego słowa."
"W przeciwieństwie do wielu innych hollywoodzkich filmów, w których wszyscy zaangażowani w projekt ludzie spotykają się dopiero podczas premiery, współpracowaliśmy ściśle ponad rok i wiem, że Mickowi strasznie się to podobało."
Mick Jagger, który nieuchronnie w pierwszej kolejności jawi się jako lider najlepszego zespołu rock & rollowego na świecie, rozpoczął karierę filmową już w 1969 roku. Chociaż pojawiał się w wielu filmach, a piosenki Stones'ów można było usłyszeć w ponad 60 obrazach, to jednak dopiero przy okazji Alfie Mick miał swój udział w tworzeniu całej ścieżki dźwiękowej.
"Wiele moich piosenek pojawiało się wcześniej na ścieżkach dźwiękowych," przytakuje Jagger, "jednak dopiero teraz nagrałem cały soundtrack. Razem z Davem zrobiliśmy coś, czego nigdy wcześniej nie robiłem do żadnego filmu. Napisaliśmy teksty, które stanowiły dopełnienie konkretnych scen, ale jednocześnie udało nam się nie opisywać w jakiś oczywisty sposób całej sytuacji."
Dave Stewart, założyciel grupy Eurythmics, od lat ma swój udział w tworzeniu wielu ścieżek filmowych, jednak twierdzi, że tym razem wszystko wyglądało inaczej niż zwykle: "Kiedy wcześniej pracowałem nad jakąś ścieżką, czułem się jak najemnik. Siedzisz zamknięty w jakimś pokoju, dostajesz mnóstwo dyskietek, czy taśm zmontowanych na milion sposobów, i jeszcze co chwila ktoś dzwoni i pyta się, czy już skończyłeś."
Praca nad Alfie'm od samego początku przynosiła mu znacznie więcej satysfakcji i możliwości współpracy: "Reżyser Charles Shyer skontaktował się ze mną jeszcze na etapie dopracowywania scenariusza i kiedy usłyszałem, że film został przeniesiony w rok 2004, a rolę Michaela Caine'a zagra Jude Law, bardzo się tym projektem zainteresowałem."
Piosenki do filmu Alfie zaczęły powstawać już w domu Jaggera w Mustique, zaś nagrano je w słynnym londyńskim studiu Abbey Road. Od samego początku propozycje Jaggera wywoływały niesamowity entuzjazm słuchaczy.
Do najciekawszych momentów na Alfie - Music from the Motion Picture należy wspaniałe wykonanie tytułowego szlagieru Burta Bacharacha i Hala Davida - Alfie, przez najnowsze objawienie muzyki soul, siedemnastoletnią Joss Stone. Dwójka wokalistów wykonała również wspólnie świąteczną kompozycję Jaggera i Stewarta pt. Lonely Without You This Christmas. Ponadto Stone zaśpiewała na płycie Alfie utwór w stylu reggae zatytułowany Wicked Times, w którym wsparcia przy mikrofonie udzielił jej znany jamajski raper, Nadirah "Nadz" Seid.
"Alfie to niesamowita piosenka, którą nagrywano już setki razy. Typowa kompozycja Bacharacha," stwierdza Stewart. "Jednak wszystkie dotychczasowe wersje posiadały bardzo bogatą orkiestrację, dlatego my zdecydowaliśmy się odrzeć ją z tego bogactwa niemalże do naga i nagrać ją w interpretacji wokalistki soul.
Stewart dodaje: "Joss ma niesamowity talent. Ma zaledwie 17 lat, a duet z Mickiem nagrała na żywo w Abbey Road w całości za jednym razem. Jest niesamowita... Śpiewa doskonale i świetnie wpisuje się w cały materiał na płycie."
Również Jagger był pod wrażeniem: "Joss Stone była naprawdę dobra. Szybko podchwytywała to, o co nam chodziło, a przecież Alfie to bardzo trudna piosenka. Łatwo zapamiętać początek, ale kiedy masz zaśpiewać ją w całości, okazuje się, że jest to bardzo zawiły utwór. Jednak Joss nie sprawił większych trudności."
Alfie to stylowa przeróbka słynnej produkcji wytwórni Paramount Pictures z lat sześćdziesiątych. Jest to zabawna, wciągająca, chwilami wzruszająca opowieść o kobieciarzu-filozofie, który zmuszony jest zakwestionować swą na pozór beztroską egzystencję. W filmie będzie można zobaczyć Jude'a Law (Sky Kaptain i Świat jutra, Wzgórze nadzieii) na czele całej plejady gwiazd, wśród których pojawi się zdobywczyni wielu oskarów, Susan Sarandon (Przed egzekucją, Thelma & Louise) oraz Marisa Tomei (Mój kuzyn Vinny, Dwóch gniewnych ludzi), a także Omar Epps (Miłość i koszykówka, Uciekający pan młody), Sienna Miller (Keen Eddie) i Nia Long (Agent XXL, Drużba). Alfie trafi na ekrany kin w Polsce wiosną 2005.

Tracklista:
1. Old Habits Die Hard: Mick Jagger and Dave Stewart
2. Blind Leading The Blind (Live Acoustic version): Mick Jagger and Dave Stewart
3. New York Hustle
4. Let's Make It Up: Mick Jagger and Dave Stewart
5. Wicked Time: Joss Stone and Nadirah 'Nadz' Seid, additional vocals by Mick Jagger
6. Lonely Without You This Christmas: Mick Jagger and Joss Stone
7. Darkness Of Your Love: Gary 'Mudbone' Cooper and Dave Stewart
8. Jack The Lad
9. Oh Nicky10. Blind Leading The Blind: Mick Jagger and Dave Stewart
11. Standing In The Rain
12. Counting The Days
13. Old Habits Reprise
14. Alfie: Joss Stone

Producenci wykonawczy: Charles Shyer i Tony Wadsworth
Produkcja ścieżki dźwiękowej: Mick Jagger i Dave Stewart.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 13.02.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019