O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 23 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Co nowego?

Nevermind - Glitterhouse Is 20 - składanka

Potrójna kompilacja w super cenie - taniej niż pojedyncza płyta!
Glitterhouse, jeden z najważniejszych niezależnych labeli w Europie, obchodzi właśnie swoje 20. urodziny. Właściwie, to istnieją już dłużej, ale dopiero w 1984 oficjalnie została założona firma Glitterhouse Records. Wcześniej był fanzine o takiej samej nazwie, początek mailorderu, a kaseta (!) "Battle Of The Garages" była pierwszą publikacją muzyczną pod szyldem Glitterhouse.
Po 30 wydawnictwach stali się europejskim przedstawicielem labelu z Seattle o nikomu wtedy nic nie mówiącej nazwie Sub Pop. To Glitterhouse jest odpowiedzialny za wynalezienie grunge w Europie. Następnym amerykańskim wydawnictwem, które w Europie reprezentował i spopularyzował Glitterhouse był słynny noisowy Amphetamine Reptile...
Po jakimś czasie Glitterhouse zaczął jednak także tworzyć własny wizerunek labelu, raz na miesiąc zaczął być drukowany (do dziś!) katalog mailorderu, rozsyłany do wszystkich zainteresowanych. Glitterhouse kojarzony jest dziś przede wszystkim z takimi legendarnymi zespołami i artystami jak: The Walkabouts, David Thomas, Pere Ubu, 16 Horsepower, Midnight Choir, Hugo Race, Friends Of Dean Martinez czy Califone, ale także z młodszymi artystami, którzy zdążyli już narobić zamieszania we współczesnej scenie alternatywnego rocka: Savoy Grand, Salvatore, Black Lipstick, Ai Phoenix, Timesbold czy White Birch.
Na pierwszych dwóch płytach z tej kompilacji znajdziemy aktualnie wydających w Glitterhouse artystów, prezentujących tutaj zarówno utwory już znane z płyt, jak również niepublikowane lub alternatywne wersje, wydane wyłącznie na tej składance (min. Walkabouts, Dakota Suite, Chris Eckman, Pere Ubu, Savoy Grand, Knife In The Water, Midnight Choir, David thomas & Two Pale Boys, Timesbold) oraz zapowiedzi nadchodzących albumów (SYPH, Rainer, Black Lipstick...)
Na CD3 zebrano różne "klasyczne" nagrania z szerokiego katalogu Glitterhouse, mocno pachnące alternative-country czy brzmieniem "americana" (Jon Dee Graham, Gary Floyd, Hazeldine, Neal Casal, Go To Blazes, Nadine, Pinetop Seven, Lou Ford, Pleasant Grove, Califone...)
Wszystkie 3 płyty zawierają oczywiście między 75 a 80 minut muzyki. Estetycznie zapakowano je w 3-panelowy digipak z obwolutą. Do tego znajdziemy wewnątrz jeszcze 20-stronicową książeczkę z historią Glitterhose.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Gusstaff Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 05.01.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019