O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 22 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Co nowego?

Paul, Alessandroni, Honesty - Tridem

Wspólny projekt kompozytora muzyki filmowej i pary DJów i producentów tanecznej muzyki elektronicznej.
Nagrania powstały w sielankowej posiadłości Alessandroniego w Bagnaia, na północ od Rzymu oraz w Cabinet Studio w Berlinie. Z pomocą przyjaciół jak np. wokalistka z filmów Morricone Gianna Spagnul, Volker Meitz (Fender, Moog), basista Micatone - Paul Kleber zatrzymano tu długie i gorące lato. Klasyczne instrumentarium Alessandroniego: mandolina, pianino, gitara, saksofon czy akordeon napotykają na nowoczesne beaty i są zaokrąglane przez pełną wdzięku, niekonwencjonalną i swieżą produkcję Paula i Honesty.
Alessandro Alessandroni.
Jego gwizdanie i brzmienie gitary to znak rozpoznawczy muzyki do włoskich spaghetti westernów. Alessandroni współtworzył dziesiątki filmowych ścieżek dźwiękowych dla Sergio Leone, m.in. "Za garść dolarów", "Dobry, zły i brzydki", "Za parę dolarów więcej", "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" i wielu, wielu innych.
Jego kumpel z dzieciństwa, Ennio Morricone, nagabywał Alessandro, aby ten wystąpił na projekcie do filmu jeszcze nie znanego wtedy nikomu Sergio Leone p.t. "Za garść dolarów", ten się zgodził i zagwizdał. I właśnie ten gwizd stał się znakiem rozpoznawalnym całej serii Italiana Westernów.
Alessandroni zagrał już wiele koncertów, grał dla radia i telewizji w całej Europie, jest wirtuozem fortepianu, akordeonu, sitaru, mandoliny i saksofonu, ale powtarza: "wszystkie instrumenty na których grałem, zawsze brzmią we mnie tak samo jak gitara".
Slope (Paul&Honesty).
Honesty, czyli Hans Schaaf pochodzi z Berlina. Jest uznanym didżejem, producentem, a przede wszystkim inżynierem dźwięku. Od dawna prężnie działa na klubowej scenie muzycznej swego miasta. W roku 1996 wspólnie z Danielem Paulem założyl duet o przewrotnej nazwie Slope.
Grywali z wieloma interesujacymi postaciami nowoczesnej muzyki rozrywkowej m.in.: Alex Barck (Jazzanova), Meitz, Atjazz, Deyampert (Cleveland, Ohio).
Honesty i Paul pragną pokazac nową stronę muzyki, starając się omijac wydeptane już scieżki klasycznych odmian muzyki klubowej, będąc jednoczesnie otwartym na nowe brzmienia, zwane przez niektórych "electro jazzy freestyle".

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Crippled Dick Hot Wax! /Gusstaff Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 05.01.2005

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019