O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 24 Marzec 2019 r. Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Co nowego?

The Beatles - The Capitol ALbums vol. 1

The Beatles w roku '64 - poznajcie Wielką Czwórkę jaką po raz pierwszy ujrzała Ameryka !
15 listopada premiera wydawnictwa "The Capitol Albums Volume 1", zawierającego 4 pierwsze amerykańskie płyty Beatlesów.
15 listopada 2004 roku nakładem Capitol Records ukaże się zestaw pierwszych czterech płyt nagranych przez The Beatles w Ameryce, pod wspólnym tytułem "The Capitol Albums Volume 1".
Box zawiera wydany po raz pierwszy w formacie CD album, od którego wszystko się zaczęło - "Meet The Beatles" oraz trzy pozostałe płyty wydane w Capitolu - "The Beatles Second Album", "Something New" oraz "Beatles '65".
"Są to płyty, dzięki którym 40 lat temu Ameryka poznała The Beatles. Zostały one zremasterowane z oryginalnych amerykańskich taśm-matek i właśnie w takiej formie i kolejności trafiły przed laty do naszych domów," mówi prezes Capitol Records, Andrew Slater.
Wybuch popularności Wielkiej Czwórki w 1964 roku sprawił, że wytwórnia Capitol zamiast jednej, wydała od razu cztery płyty zespołu, i chociaż albumy te zawierały mniej utworów niż ich brytyjskie odpowiedniki, to właśnie przy nich dorastała Ameryka.
"W latach sześćdziesiątych amerykańskie wytwórnie płytowe bardzo często decydowały się zmieniać format płyt wydawanych w Wielkiej Brytanii, aby w ten sposób lepiej dostosować się do wymogów amerykańskiego rynku," komentuje Slater.
"W Ameryce single najczęściej stanowiły część wydawanego właśnie albumu, podczas gdy w Wielkiej Brytanii płyty i single były wydawane oddzielnie. Produkcja płyt w Ameryce wymagała większych nakładów finansowych, a więc umieszczanie dużej liczby piosenek na płycie wydawało się wielce niepraktyczne. Co więcej, w przypadku Beatlesów niektóre nagrania z wydanych w Ameryce płyt były nagłaśniane bardziej niż ich brytyjskie odpowiedniki, co miało zamerykanizować brzmienie zespołu."
W 1987 roku ukazał się katalog The Beatles na CD, płyty zostały ujednolicone w skali światowej, przez co amerykańskie wydawnictwa, które ukazały się na winylu i kasecie z czasem znikły z rynku.
Od tamtej pory wzrastało zainteresowanie oryginalnymi amerykańskimi albumami The Beatles i wydaniem ich w wersji kompaktowej. Box "The Capitol Albums Volume 1" zawiera wszystkie cztery krążki wydane przez zespół w 1964 roku w Capitolu, każda płyta została umieszczona w miniaturowej replice oryginalnej okładki winyla. Wydawnictwo będzie wzbogacone o 48-stronicową książeczkę, która zawiera stylowe fotografie i wycinki prasowe dokumentujące niezwykły rok w karierze The Beatles.
"The Capitol Albums Volume 1" to wyjątkowy zestaw, który upamiętnia czterdziestą rocznicę przybycia The Beatles do Ameryki.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 14.11.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019