O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 26 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Co nowego?

The Rolling Stones - Live Licks

15 listopada 2004 roku The Rolling Stones wydaje nowy, dwupłytowy album koncertowy "Live Licks". Płyta stanowi zapis fenomenalnej trasy koncertowej Licks World Tour 2002/3, jednej z największych i najlepszych tras w całej karierze Stones'ów. Na płycie oprócz największych przebojów grupy znalazło się 11 wyjątkowych piosenek, które w ciągu długiej kariery zespołu jeszcze nigdy nie pojawiły się w wersji koncertowej.
Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts i Ronnie Wood objechali z 'Licks Tour' cały świat, w wielu miejscach występowali po raz pierwszy (np. w Europie Wschodniej czy na Dalekim Wschodzie). Wszędzie jednak spotkali się z powszechnym uznaniem. Koncertowali po całym globie obchodząc tym samym czterdziestolecie istnienia grupy w typowy dla siebie sposób: wystąpili w sumie przed dwumilionową publicznością, zapełniając kluby, hale i ogromne stadiony.
Jeżeli chodzi o koncerty, The Rolling Stones od początku nie mieli sobie równych. W nagraniach uderza niezwykła wiarygodność oraz doskonałe opanowanie rzemiosła przez zespół, który udało się tu uchwycić z bardzo bliska i w pełnej charyzmie.
'Live Licks' dodatkowo wzbogacają gościnne występy Sheryl Crow, która pojawia się w 'Honky Tonk Women' oraz legendy soul, Solomona Burke'a, który wystąpił we własnej kompozycji - 'Everybody Needs Somebody To Love'. W ten sposób Stonesi prezentują na płycie wykonawcę, który był dla nich wielką inspiracją w ciągu całej ich kariery.
Poczynając od rewolucji kulturalnej lat sześćdziesiątych, przez ekscesy lat siedemdziesiątych, wzloty i upadki lat osiemdziesiątych po fantastyczne trasy koncertowe w latach dziewięćdziesiątych, Stonesi stali zawsze w pierwszej linii, władając masową wyobraźnią. "Live Licks" rejestruje ich przebojowe przejście w XXI. wiek.
Dwupłytowy zestaw koncertowy zawiera (na pierwszym CD) klasyczne kompozycje, które na zawsze określiły styl Stonesów, mniej znane utwory (na drugiej płycie), które nigdy wcześniej nie pojawiły się na płytach w wersji koncertowej. Dlatego każdy szanujący się fan grupy powinien bezwzględnie zaopatrzyć się w niniejsze wydawnictwo.
Na "Live Licks" zespół prezentuje się w odświętnym nastroju, brawurowo wykonując serię kompozycji ze swego znakomitego katalogu. Pojawia się tu słynne 'Paint It Black' 'Brown Sugar', '(I Can't Get No) Satisfaction' i 'Gimme Shelter', a także mniej znane perły, takie jak 'Rocks Off', 'Worried About You', czy 'Monkey Man' połączone z kilkoma coverami, np. 'Rock Me, Baby' czy wspaniałą wersją utworu Hoagy'ego Carmichaela 'The Nearness of You' zaaranżowaną przez Keitha Richardsa.
"Live Licks" prezentuje zespół, który wciąż gotowy jest podejmować ryzyko i który daje z siebie wszystko. Rolling Stonesi po raz kolejny podnoszą poprzeczkę jeżeli chodzi o koncerty i udowadniają, że są Najlepszym Rock'n'rollowym Zespołem na Świecie...

Tracklista:

DISC 1:
1. Brown Sugar Twickenham
2. Street Fighting Man "
3. Paint It Black "
4. You Can't Always Get What You Want "5. Start Me Up Madison Square Garden
6. It's Only Rock 'n Roll "
7. Angie "
8. Honky Tonk Women "
9. Happy "
10. Gimme Shelter "
11. Satisfaction "

DISC 2:
1. Neighbours Paris Olympia
2. Monkey Man Madison Square Garden
3. Rocks Off Twickenham
4. Can't You Hear Me Knocking LA Wiltern
5. That's How Strong My Love Is Paris
6. The Nearness Of You Paris
7. Beast Of Burden LA Wiltern
8. When The Whip Comes Down Madison Square Garden
9. Rock Me, Baby LA Wiltern
10. You Don't Have To Mean It LA Wiltern
11. Worried About You Paris
12. Everybody Needs Somebody To Love LA Wiltern.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 14.11.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019