O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 24 Marzec 2019 r. Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Co nowego?

Jamie Cullum - Twentysomething - Special Edition

Zaledwie dwa lata temu Jamie użył studencką pożyczkę na sfinansowanie nagrania płyty. W rezultacie debiut Pointless Nostalgic, nagrany aby zaspokoić ambicje i się sprawdzić, został uznany przez The Times za album roku, a sam wykonawca zdobył tytuł najbardziej obiecującego młodego talentu. The Daily Express wytypował go jako "największą nową osobowość 2003 roku". W ten sposób piosenkarz, pianista i kompozytor znalazł się na cenzurowanym.
Szał mediów, jaki nastąpił po niedawnym podpisaniu milionowego kontraktu z Universal Music, nie ustaje, a artysta udzielił już setki wywiadów. Koncertując w miejscach tak różnych jak renomowany klub Ronniego Scotta, Proms in the Park, Barfly i V Festival, przysłuchiwali mu się z tym samym zainteresowaniem dojrzali fani jazzu, jak i nastoletnie dziewczyny. Jamie ma z pewnością ustaloną reputację jednego z najbardziej ekscytujących wykonawców ostatnich lat.
Twentysomething jest debiutanckim tytułem dla Universal Music, a drugim w jego dotychczasowym dorobku. Album zawiera mieszankę jazzowych standardów, współczesne melodie i uczuciowe ballady, wszystkie podane w zaskakująco świeżych i atrakcyjnych formach.
Kilka wybranych standardów jazzowych jak What a Difference a Day Made, I Could Have Danced All Night, Old Devil Moon, Singing in the Rain i I Get a Kick Out of You, które wprawdzie powstały siedem dekad temu, to w interpretacji Jamiego zabrzmiały równie trafnie, jak to bywało w wykonaniu mistrzów przedtem. Podobnie, jego wersje bardziej współczesnych piosenek - kołyszący hit Jeffa Buckleya Lover, You Should Have Come over i bluesowa ballada Jimiego Hendrixa Wind Cries Mary - zostały zaaranżowane i zaśpiewane w absolutnie osobisty sposób.
Przełomowo, Twentysomething ujawnia duże zdolności Jamiego i jego brata Bena w pisaniu piosenek. Utwór tytułowy jest pogodną, nowoczesną i pełną wigoru piosenką o "odlotach dwudziestolatków", gdy zaś równie rozswingowany These Are the Days , utrzymany w stylu Vana Morrisona, jest jakby hymnem luzaka na upalne lato. Tylko patrzeć jak romantyczna ballada All at Sea stanie się radiowym singlem numer jeden, a powstała ona niespodziewanie jakiegoś leniwego popołudnia, gdy Jamie pracował na rejsowym statku. Na innym singlu znalazła się studyjna wersja These Are the Days oraz koncertowe kawałki Frontin' (z repertuaru The Neptunes) i High and Dry (z repertuaru Radiohead).
Sprzedaż płyt Jamiego pod koniec ubiegłego roku przewyższyła sprzedaż kompaktów w tym okresie takich uznanych gwiazd jak Kylie Minogue, The Strokes, Radiohead, Pink czy Enrique Iglesiasa.
Najnowszy tytuł Twentysomething jest najlepiej sprzedającym się jazzowym albumem w Anglii i pobił wszelkie rekordy popularności, jakie wcześniej ustanowili angielscy jazzmani.
Jamie nie uważa się za rasowego jazzmana. Odkrywał jego piękno i tajniki stopniowo, a wychowywał się na Jimim Hendrixie, Nirvanie, The Wedding Present, Rage Against the Machine, Public Enemy, aktualnie fascynuje go NERD. Przyszedł też czas na penetrowanie historii jazzu w odwrotnym kierunku od Milesa Davisa i Herbiego Hancocka zaczynając, poprzez Ellę Fitzgerald na Louisie Armstrongu kończąc. Z tą wiedzą może obecnie sam kształtować swój styl i, jak na razie, wychodzi mu to znakomicie.
Na albumie Twentysomething Special Edition znajdzie się utwór 'Everlasting Love', który Jamie zaśpiewał specjalnie do filmu "Bridget Jones 2 - w pogoni za rozumem".

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 14.11.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019