O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 22 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Co nowego?

Within Temptation - The Silent Force

Bez wątpienia w 2003 świat rocka należał do Within Temptation - ich album "Mother Earth" podbił serca i opętał dusze rockowej społeczności. Ta płyta to prawdziwa oda do natury, opiewająca piękno muzyki - symfoniczny teatr w metalowym przebraniu. Single "Ice Queen" i "Mother Earth" znalazły się w Niemczech w pierwszej dwudziestce sprzedaży i nie schodziły z ekranów telewizji muzycznych. Zespół powtórzył ten sukces nową interpretacją klasycznej piosenki Kate Bush "Running Up That Hill".
Płyta "Mother Earth" zachowywała swoje miejsce w pierwszej dziesiątce sprzedaży w Niemczech przez długie tygodnie. W rocku znów znalazło się miejsce na wyobraźnię - potęgę epickiej muzyki i przepiękny, anielski głos wokalistki Sharon de Adel. To z myślą o niej powstają kompozycje Roberta Westerholta, który założył zespół w 1996. Już po 2 miesiącach podpisali konktrakt z wytwórnią muzyczną, a ich debiutancki album "Enter" zrobił furorę na scenie metalowej dzięki wspaniałym melodiom, wstawkom orkiestrowym i swej potężnej sile. W 1997 na Dynamo Festival Within Temptation wciąż występowali na mniejszej scenie (w końcu był to dopiero ich piąty koncert!), ale już rok później byli jedną z głównych gwiazd tego festiwalu. Potem przed dwa lata prawie bez przerwy koncertowali - ten okres wytężonej pracy sprawił, że w 1999, po wydaniu singla "The Dance", zespół postanowił zrobić sobie roczne wakacje. Zaraz po nich rozpoczęły się prace nad albumem "Mother Earth" - a to co stało się dalej, przeszło do historii rocka.
To jednak nie czas na zanurzanie się w przeszłości holenderskiego sekstetu, bowiem wkrótce usłyszymy ich najnowsze dzieło: 15 listopada 2004 ukaże się nowiutki album Within Temptation pt "The Silent Force". Fani rocka z całej Europy oczekują niecierpliwie na to wydarzenie - i nie zawiodą się. Within Temptation udało się pogodzić ciągły rozwój muzyczny z zachowaniem charakterystycznego stylu. W 2004 Within Temptation brzmi jeszcze potężniej, nowocześniej i bardziej zmysłowo - orkiestrowy wstęp prowadzi słuchacza prosto w świat gitarowych riffów, sferycznych dźwięków, klasycznych instrumentów i pełnego pasji głosu Sharon den Adel. "See Who I Am" to przykład najczystszej dynamiki orkiestry i zespołu rockowego. Pierwszy singiel "Stand My Ground" wzbogaca te podstawy odrobiną elektroniki, dzięki czemu zostaje w głowie sluchacza na dobre. Within Temptation pozwolili sobie na podrasowanie i ożywienie brzmienia, dzięki czemu trafią prosto w sentymenty i emocje współczesnego fana muzyki. Głos Sharon den Adel osiąga tu nowy wymiar - bywa delikatniejszy niż kiedykolwiek ("Pale", czy pięknie zaaranżowane "Memories"), czasem zaś jej struny głosowe wykazują uderzającą siłę, jak w "Jillian" i "Angels".
Otoczony przez dźwięki gitar, 80-osobowej orkiestry, chóru (nagranego w Moskwie) i pięknych wokali odbiorca "The Silent Force" zanurzy się z rozkoszą w muzyce od pierwszej chwili. Oto imponujące dzieło wielkiego talentu, dalekie od wszelkich sezonowych trendów i ustalonych ram gatunkowych. Dzięki wyprodukowanym przez Daniela Gibsona i zmiksowanym w Swedish Toytown Studios utworom z nowej płyty zespół bez wątpienia będzie dalej święcił sukcesy na świecie. Ci, którzy pragną poznać elegancję i siłę rocka, powinni natychmiast zapoznać się z muzyką Within Temptation i głosem Sharon den Adel. Wszystkie światła w stronę nowego, fascynującego oblicza symfonicznego rocka: The Silent Force!

Tracklista:
Intro
See Who I Am
Jillian
Stand My Ground
Pale
Forsaken
Angels
Memories
Aquarius
It´s the Fear
Somewhere
bonustracks on Premium version:
A Dangerous Mind
The Swan Song

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: BMG Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 07.11.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019