O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 26 Marzec 2019 r. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Co nowego?

Tina Turner - All The Best

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że jest prawdziwą gwiazdą rocka. Jej silny i ekspresyjny głos od ponad czterdziestu lat współtworzy historię muzyki rozrywkowej. Tina Turner powraca z nową płytą, 'All The Best', która ukaże się 1. listopada 2004 r. nakładem wytwórni EMI.
Po raz pierwszy wszystkie najlepsze nagrania z wieloletniej kariery Tiny zostały zebrane na dwupłytowym wydawnictwie. 'All The Best' to wyczerpujący zbiór najważniejszych piosenek tej wyjątkowej artystki. Na dwóch płytach znalazły się 33 utwory. Wśród nich można usłyszeć przeboje, dzięki którym Tina zyskała sławę na początku lat sześćdziesiątych oraz hity podsumowujące dwie dekady solowej kariery. Całość kończy powrót do teraźniejszości i trzy premierowe nagrania.
Jedno z nich, 'Open Arms', zostało wyprodukowane przez Jimmy'ego Hogartha i jest singlem promującym podwójny album artystki.
Wydawnictwo 'All The Best' prezentuje niewiarygodne spektrum przebojów artystki, poczynając od 'River Deep Mountain High', 'Proud Mary' i 'Nutbush City Limits', przez pierwsze sukcesy solowe Turner - 'Let's Stay Together', 'What's Love Got To Do With It' i 'We Don't Need Another Hero', aż po jej wielkie przeboje z lat dziewięćdziesiątych - 'I Don't Wanna Fight', 'Goldeneye' i 'When The Heartache Is Over'.
Płyta 'All The Best' to również trzy nowe nagrania Tiny, które świadczą o tym, że Jej Wokalna Wysokość nadal pewnie dzierży berło: ekspresyjny premierowy utwór 'Open Arms', 'Complicated Disaster' - utwór wyprodukowany przez Steve'a Robsona oraz 'Something Special', nad którego produkcją czuwał Trevor Horn.
Jakby tego było mało, na płycie znajdą się jeszcze inne łakome kąski dla zapalonych kolekcjonerów: koncertowa wersja 'Addicted To Love' oraz duet z włoskim super-idolem, Erosem Ramazotti - 'Cose Della Vita'.
Tina Turner narodziła się ponad 50 temu. Urodzona w amerykańskim Brownsville i wychowana niedaleko niewielkiej mieściny Nutbush (dobrze znanej z jej piosenki) Anna Mae Bullock zaczęła uczestniczyć w pierwszych sesjach nagrań już w 1953 roku jeszcze jako kilkunastoletnia dziewczynka.
W 1958 roku wyszła za mąż za gitarzystę i lidera zespołu, Ike'a Turnera, z którym w 1960 roku nagrała swój debiut, 'A Fool In Love', wielki przebój łączący R&B i pop, który stał się zapowiedzią całej nadchodzącej dekady. O koncertach tego duetu wkrótce zaczęło być głośno w soulowych kręgach i w krótkim czasie zostały one przemianowane na Ike & Tina Turner Revue - Rewie Ike'a i Tiny Turner.
Materiał nagrywany przez ów duet w latach sześćdziesiątych i na początku lat siedemdziesiątych opierał się na żelaznych przebojach, takich jak chociażby charakterystyczna produkcja Phila Spectora, 'River Deep, Mountain High' i 'Nutbush City Limits'. Wkrótce potem, w 1975 roku Tina była już gotowa, by rozpocząć karierę solową.
Doskonały film 'What's Love Got To Do With It?' po latach odkrył przed światem, jak wiele trudu kosztowało ją przedarcie się przez morze długów i przemocy. Dzięki pomocy młodego menadżera z Australii - Rogera Davisa, Tina odzyskała rock 'n' rollowy pazur, który naznaczył wszystkie jej najlepsze nagrania. Wzbogaciła dawne brzmienie o swą intuicję i ekspresję, i zaczęła wszystko od nowa. W 1982 roku jako artystka solowa podpisała nowy kontrakt z Capitol Records. Latem 1984 roku, po wielkim sukcesie singla 'What's Love Got To Do With It?', jej płyta 'Private Dancer' zmierzała już prostą drogą do zdobycia poziomu 11-milionowej sprzedaży na świecie.
Później nastąpiła zapierająca dech w piersiach seria sukcesów płytowych, filmowych i książkowych. Wśród nich warto wspomnieć choćby jej rolę Entity w "Mad Max: Pod kopułą gromu" ('Max Mad: Beyond Thunderdome'), duet z Mickiem Jaggerem podczas koncertu wszechczasów, Live Aid, całą kolekcję nagród Grammy, autobiograficzny bestseller, 'I, Tina' ("Ja, Tina"), nagrania i koncerty ze swymi fanami - Bryanem Adamsem, Rodem Stewartem, Eltonem Johnem, Davidem Bowie, Erikiem Claptonem i Markiem Knopflerem i rekordowe trasy koncertowe na całym świecie.
'All The Best' to spojrzenie w przeszłość i przyszłość zarazem. Jednocześnie jest to niezawodny sposób, aby legenda artystki przetrwała długie lata w XXI wieku. Tina Turner powraca i robi to, co potrafi najlepiej - she's simply the best.

Tracklista:
Disc 1
Nutbush City Limits
What You See is What You Get
Missing You
Open Arms
The Best
River Deep Mountain High
When The Heartache Is Over
Lets Stay Together
I Don't Wanna Fight
Whatever You Need
I Can't Stand The Rain
Goldeneye
I Don't Want To Lose You
Great Spirits
Proud Mary
Addicted to Love
Disc 2
In Your Wildest Dreams
Private Dancer
Why Must We Wait
Typical Male
Tonight (with David Bowie)
Complicated Disaster
On Silent Wings
Something Special
We Don't Need Another Hero
Its Only Love (with Bryan Adams)
Cose Della Vita (with Eros Ramazotti)
Steamy Windows
Paradise is Here
Whats Love Got To Do With It
Better Be Good To Me
Two People
Something Beautiful Remains.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 31.10.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019