O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 23 Marzec 2019 r. Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Co nowego?

Mofro - Lochloosa

Glitterhouse przyzwyczaił już swoich fanów, że wciąż wyszukuje nowe twarze, często zaskakując i trzeba przyznać, że robi to znakomicie! Takim właśnie odkryciem jest bez wątpienia MOFRO, kwartet z Florydy, który definiuje swą muzykę jako "front porch soul". Pełne groovu soul i południowy rock'n'roll, aletrnative-country, gospel i blues to gatunki, które mieszają się w tym tyglu.
Zespół rónie dobrze czuje sie jako projekt jamowy, na festiwalach jazzowych, w teksańskich knajpach jak i przed klasyczna publicznością rockową.
JJ Grey, multiinstrumentalista i lider zespołu dość często porównywany bywa z Vanem Morrisonem czy Greggiem Allmanem. Dysponuje głosem i charyzmatycznym promieniowaniem, które mogłyby uczynić z niego gwiazdę, gdyby nie to, że postanowił centrum swego życia uczynić z małej farmy swoich dziadków, gdzie hoduje kury i uprawia warzywa...
Co ma znaczyć "front porch soul"? Odpowiedź sączy się z głośników. Można sobie wyobrazić tego J.J.Greya, jak gra i śpiewa na werandzie swojej farmy na północy Florydy. Tam, gdzie grywał już jego dziadek. Dokładnie tak, lakonicznie, południe Stanów wyłazi z każdego taktu, prostota i autentyczność, ryż, fasola i tytoń...
Już od 15 lat J.J. Grey i jego kompan Daryl Hance tworzą wspólnie muzykę, ich ojcowie razem wędkowali na jeziorze Lochloosa. To miejsce, które nawet na samej Florydzie jest znane tylko nielicznym.
Muzyka MOFRO jest głęboko zakorzeniona w tradycji południowego rocka (Lynyrd Skynyrd, Allman Brothers...) ale jako artystów mających na nich wpływ sami wymieniają Stevie Wondera i KC & The Sunshine Band. Ich pierwszy album "Blackwater" ukazał się w 2001 roku w wytwórni Fog-City Records (min. Galactic, Stanton Moore, Garage A Trois...). Zespół zaczął grać trasy i wszystko wskazywało na wielką karierę, gdy po koncercie w Jacksonville ich bus miał wypadek, w wyniku którego żona Greya doznała bardzo ciężkich obrażeń a australijski klawiszowiec Nathan Shepherd musiał wrócić do domu na długotrwałą rehabilitację.
Grey i Hance dopiero po jakimś czasie zreformowali zespół z Craigiem Barnettem na perkusji i Mike'm Shapiro na klawiszach, by nagrać album "Lochloosa". Ta płyta prowadzi nas w zakamarki, gdzie wnukowie Allman Brothers jammują z bratankami Neville Brothers, gdzie bardziej mroczna strona CCR spotyka się z lżej groovującą strona Grateful Dead.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Gusstaff Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 29.10.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019