O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 19 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Co nowego?

Placebo - Once More With Feeling

25 października w sklepach pojawią się 3 nowości pod szyldem Placebo:
1CD- normalna edycja albumu, która będzie cały czas w sprzedaży
2 CD- edycja limitowana zawierająca bonus dysk z remixami 10 utworów. Edycja zostanie wycofana ze sprzedaży po dniu premiery. 2CD będzie zapakowana w slipcase tak jak specjalna edycja płyty 'Sleeping With Ghosts".
DVD- z klipami Placebo i kilkoma niespodziankami LIVE
Na początek trochę statystyki. Lepiej wygodnie usiądź. Te cyfry są większe, niż myślisz. Cztery płyty sprzedane w sumie w 5 milionach egzemplarzy, z czego 1 400 tys. jest zasługą fenomenu na światową skalę pt. 'Sleeping With Ghosts'. Płyta '...Ghosts' dotarła do pierwszej dziesiątki w 20 krajach (w tym w Wielkiej Brytanii, gdzie trzy koncerty zespołu w Brixton zostały wyprzedane w rekordowym dla tego kraju czasie), znalazła się nie szczycie notowania w Belgii i Grecji oraz w lipcu tego roku - we Francji, gdzie po debiucie na pozycji drugiej płyta przez 16 miesięcy lawirowała w górnych partiach listy. We Francji, gdzie zespół ma niekwestionowaną pozycję supergwiazdy, gdzie tego lata występował na wypełnionych po brzegi miejskich placach i zagrał swój największy jak dotąd koncert pod dachem w Europie - obejrzało go 18 tys. rozwrzeszczanych francuskich nastolatków. Ukoronowaniem francuskiego sezonu był duet z Frankiem Blackiem na 'Where Is My Mind' Pixies. Jak dotąd DVD z koncertem sprzedało się w 200 tys. egzemplarzy, co stanowi rekord sprzedaży DVD wytwórni Virgin. Nie mówiąc już o Europie Środkowej i Wschodniej, gdzie Placebo uznawani są z nowe Depeche Mode, czy Meksyku, gdzie nie ma wystarczająco dużego stadionu na ich koncert.
"To wszystko nabiera coraz większych rozmiarów," przyznaje Brian Molko, sam lekko zdziwiony powyższą statystyką. "Nawet w Wielkiej Brytanii, gdzie 'English Summer Rain' ukazało się jako czwarty singiel z płyty, i tak dotarło do miejsca 23. Zrobiło to na mnie nie lada wrażenie. A to wszystko bez jakiegokolwiek poparcia ze strony czołowych mediów. To był naprawdę świetny dla nas rok. Wszystko osiągnęliśmy bez żadnych kompromisów, nie przyjęliśmy cudzych reguł gry, twardo trzymaliśmy się swoich zasad. Sukces przyszedłby znacznie szybciej, gdybyśmy przyłączyli się do mainstreamu, ale i tak nie potrafilibyśmy tego zrobić".
"Koncert w Paryżu to była prawdziwa nerwówka, jeden z najbardziej stresujących występów w ramach tej trasy. Byliśmy pod potrójnym naciskiem: był to największy koncert, nagrywany na DVD, a więc obejrzą go przyszłe pokolenia, a za każdym razem, kiedy ktoś stawia kamerę rockmenom pod nos, zespół nagle przestaje być wyluzowany i zaczyna popełniać błędy. A do tego jeszcze występowaliśmy na scenie z jednym z naszych wielkich idoli. Tak naprawdę przez cały koncert myśleliśmy tylko o tym, kiedy to się wreszcie skończy.
Na "Once More With Feeling" w ciągu zaledwie jednej godziny jesteśmy świadkami narodzin, dorastania i przejścia do prawdziwej dojrzałości jednej z największych muzycznych potęg Wielkiej Brytanii. Słyszymy, jak ustanawiane są kolejne cele, słyszymy jak są przekraczane, widać rozszerzającą się wizję i horyzonty.
"Dzięki temu uświadomiliśmy sobie, jacy byliśmy na początku i co udało nam się w ciągu tych dziesięciu lat osiągnąć," stwierdza Brian. "W naszej twórczości nie trzymaliśmy się nigdy jakiegoś konkretnego wzorca. Na płycie doskonale słychać ewolucję, jaką przeszedł zespół. Słychać, jak bardzo się w ciągu ostatnich dziesięciu lat zmieniliśmy, co wydaje mi się bardzo ciekawe."
Całkiem przypadkowo, choć trafnie, płyta ta stanowi również podziękowanie i podsumowanie współpracy z wytwórnią Hut, która zakończyła działalność na początku tego roku (Placebo aktualnie nagrywa dla Virgin).
"Jest to bardzo smutne," przyznaje Brian, "ci ludzi towarzyszyli nam od samego początku. Ale tak to już jest w biznesie i nic się na to nie poradzi. Była to bardzo smutna wiadomość, ale z drugiej strony jest to dla nas nowy początek."
Oczywiście nie mogło zabraknąć na płycie nowych utworów. Pierwsza z dwóch premierowych piosenek na "Once More With Feeling" została nagrana w studiu z Philem Vinallem zgodnie z dwiema zasadami: 1) żadnych gitar i 2) nie dłuższe niż dwie i pół minuty. Tak powstało 'I Do'. I tu zła wiadomość dla fanów złych wiadomości: jest to pierwsza radosna piosenka Placebo o miłości. Serio!
"Już od dawna odgrażaliśmy się, że to zrobimy i stało się", mówi Brian. "Wisiało to już w powietrzu jakieś dwa czy trzy lata. Optymistyczna piosenka o miłości Placebo. Może się podobać albo wzbudzać niechęć. Na pewno wywoła sprzeczne reakcje. Myślę, że ta piosenka będzie dla wielu niezłym szokiem. Nie wiem, czy część fanów przez nią nas nie opuści, ale dobry zespół nie może bać się ryzyka. Piosenka mówi o wszystkich uczuciach związanych z tym, że kogoś poznajesz i zakochujesz się po uszy, a zazwyczaj są to uczucia bardzo ulotne. Jest to o tym, jak kogoś poznajesz i chcesz być tym kimś, bo ta osoba wydaje ci się cudowna. Jest to bardzo niepoprawna piosenka pop, która nie powinna była się udać, ale się udała. Jest absurdalnie optymistyczna, jak po prozacu. Ma właściwości antydepresyjne idealnie poprawiające nastrój. Coś jakby anty-depresyjny lek na receptę."
No, nieźle! Ale zanim wszyscy fani 'Without You I'm Nothing' uciekną w nieco bardziej przygnębiające rewiry oferowane przez nową płytę Rachel Stevens, zapewniam, że wszelkie obawy są przedwczesne: trupie palce bólu istnienia delikatni oplatają się wokół serca drugiej piosenki - 'Twenty Years'. Ten owoc ośmioletniej współpracy autorskiej między Brianem i wokalistą AC Acoustics, Paulem Campionem to według Briana "czysta, niezmierzona melancholia, refleksja nad upływającym czasem i śmiertelnością." Ho, ho! "Ale nie ma tu nic przygnębiającego." Akurat.
Pierwszy wers 'Twenty Years' - piosenki kończącej całą płytę "Once More With Feeling", brzmi: "There are twenty years to go - mamy przed sobą jeszcze dwadzieścia lat". Jest to wiadomość dla fanów i anty-fanów grupy: chociaż single zebrane zazwyczaj traktowane są jak epitafium, Placebo jeszcze przez jakiś czas nigdzie się nie wybiera. Żeby nie być gołosłownym: zanim zespół rozpocznie w nowym roku pracę w studio na swoją piątą płytą (Brian obiecuje że będzie to kolejna drastyczna zmiana pod hasłem: najlepsze piosenki jakie dotąd stworzyliśmy), planuje rozkręcić wielką imprezę singlową, w miejscu, gdzie zastrzegali się, że nigdy nie wystąpią. Na Wembley.
"Mówiliśmy, że nigdy w życiu tam nie zagramy," przyznaje zakłopotany Brian, "ale po części będzie to wystawienie środkowego palca i stwierdzenie, że to wszystko wasza zasługa. Będzie to niezła impreza. Następny koncert zagramy dopiero w 2006 roku. Będzie dobra zabawa."
Zapraszamy. Jeśli oczywiście starczy wam odwagi.

Tracklista:
CD1
1.36 Degrees
2.Teenage Angst
3.Nancy Boy
4.Bruise Pristine
5.Pure Morning
6.You Don't Care About Us
7.Every You , Every Me
8.Without You I'm Nothing feat David Bowie
9.Taste In Men
10. Slave To The Wage
11.Special K
12.Black- Eyed
13.The Bitter End
14.This Picture
15.Special Needs
16English Summer Rain
17.Protege Moi
18. I do
19. Twenty Years

Bonus dysk: Edycja specjalna, limitowana. CD1+ CD2remixy
1. Special K (Timo Maas Remix) 4.15
2. Without You I'm Nothing (UNKLE Remix) 5.07
3. Every You Every Me (Infected By The Scourge Of The Earth) 3.58
4. Prot?ge Moi (M83 Remix) TBC
5. Slave To The Wage (I Can't Believe It's A Remix) 3.30
6. Pure Morning (Les Rythmes Digitales Remix) 5.39
7. Taste In Men (Alpinestars Kamikaze Skimix) 4.36
8. Black-Eyed (Placebo Vs Le Vibrator Mix) 7.00
9. English Summer Rain (Freelance Hellraiser Remix) 3.39
10. This Picture (Junior Sanchez Remix) 5.58

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 24.10.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019