O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 23 Kwiecień 2019 r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Co nowego?

Rod Stewart - Stardust... The Great American songbook Vol. III

Przez blisko dwadzieścia pięć lat Rod jest obecny na estradzie. Jego gwiazda nigdy nie została przyćmiona. Mając szkockie korzenie przeobraził się w swingującego Londyńczyka, który nadał nowe znaczenie muzyce soul. To z myślą o nim ukuto określenie "niebieskooka muzyka soul". Jego utwory na stałe weszły do historii muzyki rozrywkowej a on sam zapewnił sobie miejsce w panteonie sław, stając się muzyczną legendą. Rod Stewart przetrwał i wciąż się rozwija.
Jego niepowtarzalny dar śpiewania, nieskończenie ekspresyjny głos, jego inteligencja i elektryzująca sceniczna prezencja zapewniły mu miejsce w sercach publiczności i przysporzyły miliony fanów na całym świecie. Jego muzyka jednoczy ludzi, pozwala cieszyć się wspomnieniami i sprawia, że chwile spędzone przy jego muzyce są magiczne. Rod Stewart był taki od zawsze.
"Maggie May, Tonight's The Night, Handbags & Gladrags, Mandolin Wind, Stay With Me, First Cut Is The Deepest, You're In My Heart, Young Turks, Infatuation, Reason To Believe, My Heart Can't Tell You No, Downtown Train, Have I Told You Lately". To coś więcej niż tylko piosenki. To kamienie milowe, dzięki którym wytyczył niezrównane muzyczne standardy.
Odnosząc kolejne tryumfy Rod nigdy nie schodził poniżej wysoko postawionej sobie poprzeczki. Jest to nieopisany fenomen, który pisarze i krytycy od dawna tak bardzo starali się okreslić. "Zacznijmy od głosu..." - napisał magazyn Rolling Stone. "Jego głos jest pełen emocji. Zgadzamy się, że głos Roda jest jednym z najlepszych w show-bussinesie, jest niczym doskonały instrument...Kiedy śpiewa słyszymy ból, uczucia różnych odcieni i mądrość." The New York Times napisał: "Rod Stewart to jakość sama w sobie. Ma on dokładnie to coś, co czyni z niego rock and rollowca."
Rod ma nieprzeciętny styl i klasę. To wciąż ten sam zaskakujący gość z powalającym uśmiechem. Talent i smak, klasa i poruszająca muzyka, zupełnie tak jak głoszą słowa piosenki..."Some Guys Have All The Luck."
Szczęście Rodericka Davida Stewarta ma swoje początki we wczesnych latach sześćdziesiątych, kiedy to pojawił się na londyńskiej klubowej scenie, śpiewając dla legendarnych zespołów brytyjskiego rocka: Long John Baldry, Streampacket i Shotgun Express.
Czerpiąc z różnych stylów muzycznych, z bluesa, R&B i muzyki folkowej, Rod szybko stworzył wokół siebie gorącą atmosferę. Od 1968 do 1970 roku był liderem zespołów Jeffa Becka, z którymi nagrał wspaniałe albumy: "Truth, Beck-Ola, Long Player i A Nod Is Good As A Wink To A Blind Horse".
Nie trzeba było długo czekać na to, by Rod zdecydował rozpocząć solową karierę. Otwierał ją pierwszy singiel "Street Fighting Man", z debiutanckiego krążka zatytułowanego po prostu "The Rod Stewart Album". Już wtedy było jasne, że rock 'n' roll nigdy nie będzie taki sam. Stewart jest artystą, który z każdej piosenki robił coś wyjątkowego i czynił ją tylko swoją. Krytyka zgodnie twierdziła, że Rod był innowatorem rocka, doskonale śpiewającym technicznie.
Jego najnowsze dzieło to kontynuacja "odświeżania" starych i bardzo dobrze znanych utwór klasyki amerykańksiego bluesa, jazzu czy rocka.

Tracklista:
Embraceable You
For Sentimental Reasons
Blue Moon - (featuring Eric Clapton)
What A Wonderful World - (featuring Stevie Wonder)
Stardust
Manhattan - (featuring Bette Midler)
'S Wonderful
Isn't It Romantic
I Can't Get Started
But Not For Me
Kiss To Build A Dream On, A
Baby, It's Cold Outside - (featuring Dolly Parton)
Night And Day
Nightingale Sang In Berkeley Square, A.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: BMG Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 17.10.2004

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019