O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 23 Luty 2019 r. Imieniny: Damiana, Romana, Romany

Wywiady

Wywiad z Rachael Yamagatą - marzec 2005 r. . STRONA: 2

Wydałaś singiel, nakręciłaś video do "Worn Me Down". Przyznaj się jakie przesłanie niesie ze sobą podróżująca po prowincjonalnym, meksykańskim miasteczku uwieziona w ogromnym akwarium Rachael Yamagata?
Rachael: (śmiech). Pomysł na klip był reżysera. Miałam grać odizolowaną, swego rodzaju ludzkich rozmiarów lalkę zamkniętą w kryształowym pudle. Lalkę, którą wszyscy widzieli, niknie chciał pomóc a która bezsilnie próbowała się wydostać. To akwarium cały czas się chwiało, nie raz myślałam, że zaraz wyląduje na ziemi na rozbitym szkle. (śmiech). Ubrana byłam też dość grubo, a temperatura wewnątrz akwarium była nieziemsko wysoka. Mój manager cały czas miał na mnie oko, bo bał się, że zemdleje i zrobię sobie krzywdę. Na szczęście ani ja, ani nikt z ekipy podczas kręcenia klipu nie ucierpiał.
A pomysł i treść nie niesie za sobą żadnego ukrytego znaczenia. Jestem zadowolona z tego obrazka.
Piosenki z debiutanckiego krążka "Happenstance" w większości opowiadają o nieszczęśliwej miłości. Powiedz Rachael, nie wierzysz w prawdziwie, szczęśliwą miłość?
Rachael: Absolutnie. Wierzę w prawdziwie szczęśliwą miłość. W zakochane pary trzymające się za ręce na spacerze w parku. Wprawdzie nie na takiej miłości koncentrowałam się pisząc moje piosenki, ale zdecydowanie takiej szukam i z niecierpliwością wypatruje dla siebie (śmiech) Tak, zdecydowanie ona istnieje i moim zdaniem warto ku do niej dążyć, nie poddawać się i nie łamać miłosnymi niepowodzeniami. Gdzieś tam, na horyzoncie na pewno czeka na każdego z nas, ta jedyna, prawdziwa, szczęśliwa miłość.
W czasie pracy nad płytą napisałaś ponad 200 piosenek. Co zadecydowało, że właśnie dokładnie tych 13 piosenek trafiło na "Happenstance"? Czy był to trudny wybór?
Rachael: Zdecydowanie tak! Proces selekcji był dla mnie bardzo trudny, bo z każdą z tych piosenek czułam się związana emocjonalnie. To moja pierwsza płyta solowa, więc chciałam by była bardzo moja, a wszystkie, z tych 200 piosenek także były moje. Ostatecznie mając wyselekcjonowanych 40 piosenek i słuchając dobrych rad ludzi z wytwórni, przyjaciół i rodziny, zdecydowałam się na tych 13 utworów. To mnie też czegoś nauczyło, myślę, ze przy selekcji materiału na kolejną płytę będą mną targać mniejsze rozterki (śmiech).
Nagrałaś swoją pierwszą, autorską płytę. Czy to było twoje największe marzenie? Jeśli tak-gratuluje właśnie się spełniło. O czym teraz marzysz, do czego będziesz dążyć?
Rachael: Moje marzenia są stricte muzyczne. Marze by produkować i wydawać swoje kolejne płyty, tak by mogli ich słuchać ludzie na całym świecie.
Tego Ci więc Rachael życzę! Zanim jednak nagrasz kolejne płyty, lada chwila w Europie ukaże się twój debiut- "Happenstance". Czy możesz powiedzieć polskim czytelnikom, którzy jeszcze nie mieli przyjemności z twoja muzyką, jaka ona jest?
Rachael: Moja muzyka, jak i cała płyta jest bardzo prawdziwa, bardzo wrażliwa, momentami delikatna opowiadająca o różnego rodzaju relacjach międzyludzkich. O wartościach bardzo uniwersalnych, będących istotą naszego bytu: o miłości, uczuciach, szczęściu o życiu.
Gorąco pozdrawiam słuchaczy z Polski. Życzę Wam owocnych poszukiwań tej jedynej, szczęśliwej miłości oraz niezapomnianych, wzruszających chwil z moją muzyką. Mam szczerą nadzieję, że Wam się spodoba.
Wszystkiego najlepszego.

Rozmawiał: Marcin Łada / Sony BMG Music Polska

Dodatkowe informacje: SONY/BMG ME

<< Poprzednia strona | 1 | 2 |
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019