O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 22 Wrzesień 2019 r. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Wywiady

FATBOY SLIM - 2006. STRONA: 2

Jak długo nad tym pracowałeś?
Łącznie około 7 godzin. W zasadzie dodałem bas, nieco perkusji i przyspieszyłem całość. I między innymi właśnie dlatego zrobiłem to za darmo. W końcu nie spędziłem nad tym zbyt wiele czasu. Byli jednak bardzo uprzejmi i kiedy numer stał się hitem dostałem zapłatę.
Co prawda "Praise You" zostało wybrane najlepszym teledyskiem wszech czasów, jednak "Weapon of Choice" w pełni mu dorównuje. Jak udało Ci się pozyskać Christophera Walkena?
To nie było trudne. Każdy się dziwi, jakim cudem go namówiłem. Nie musieliśmy się bardo strać. Spotkał się ze Spike'em, porozmawiali, Jonze powiedział Walkenowi, że podoba mu się jak tańczy. Christopher zaczynał bowiem jako tancerz, jak Fraid Aster, ale wkrótce okazało się, że lepiej wychodzi mu granie niż taniec. Walken chciał uwiecznić swój taniec, co szybko podłapał Spike. Zadzwonił do mnie i zapytał co myślę o Christopherze Walekenie stepującym do mojej kompozycji. Oczywiście zgodziłem się. To naprawdę, nie było trudne.
A nie byłeś zdziwiony, kiedy Spike zaproponował stepującego Walkena?
Ależ oczywiście. Pomyślałem, że to coś absolutnie absurdalnego i surrealistycznego, że facet znany z ról psychopatów i świrów, z dość przerażającą twarzą będzie tańczył do jednego z moich numerów. Jednocześnie od razu wiedziałem, że to świetny pomysł.
W ilu ujęciach nakręcono ten klip.
Nie mam pojęcia. W tym klipie też miałem pojawić się w epizodycznej roli, miałem pojawić się z odkurzaczem, niestety, moja żona wymyśliła sobie, żeby urodzić mi dziecko w ten weekend. Nie mogłem, więc polecieć na zdjęcia do Nowego Jorku. Jak widać, przy realizacji większości teledysków nie biorę udziału, co mi jak najbardziej odpowiada.
Miałeś później jeszcze jakiś kontakt z Walkenem.
Spędziłem trzy cudowne godziny na rozdaniu amerykańskich nagród MTV siedząc obok niego. Bardzo fajnie nam się rozmawiało. Wypiliśmy też kilka drinków, aby uczcić nasze zwycięstwo. Ale na tym się skończyła nasza znajomość. Ostatnie, co mi powiedział, to, że powinniśmy coś takiego jeszcze powtórzyć, ale telefon jak dotąd nie zadzwonił. Pozostajemy jednak w kontakcie, ponieważ Christopher będzie chyba na okładce amerykańskiego wydania "Greatest Hits".
Czy Walken dostał także statuetkę MTV i inne?
Owszem. Wyróżnienie MTV było pierwsze. Później było jeszcze prestiżowe Grammy. W duchu liczyłem, że zarówno Spike jaki i Christopher otrzymają swoje statuetki. Jak się okazało, dostali.
Z "Gangster Trippin'" związany jest chyba kolejny szaleńczy okres w Twoim życiu.
Dokładnie. Wytwórnia nalegała, aby po "Rockerfeller Skank", drugim singlem było "Praise You". Ja wiedziałem jednak, że "Praise You" to murowany hit, chciałem więc wcześniej wydać coś co przygotuje ludzi na "Praise You". Nadstawiałem karku, ale udało się. "Gangster Trippin'" dotarł na 3. miejsce torując drogę dla "Praise You", które zdobyło szczyt. To chyba najbardziej nieprawdopodobny przebój. Bądźmy szczerzy, to dość banalny kawałek oparty na powtarzającym się motywie. Nic szczególnego tam się nie dzieje. Ale to właśnie ten utwór był zwiastunem mojej popularności.

Dodatkowe informacje: www.fatboyslim.net

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019