O nas
STRONA GŁÓWNA >>
Skype.pl - Twoja telefonia internetowa

Dzisiaj jest Niedziela, 14 Sierpień 2022 r. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Nowości

BLUSZCZ

Bluszcz - Junior

DJANGO BATES

Django Batesa - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

KAYAH & BREGOVIĆ

Kayah i Bregović - reedycja

GUZIOR

Guzior - Evil Twin

ILONA SOJDA

Ilona Sojda - Śnił mi się raj

MARCINER

Marciner - Milion dni

PATRYCJA KAMOLA

Patrycja Kamola - Czekajšc na miłoœć

Quebonafide - Eklektyka Vinyl

120

QUEBONFIDE

Quebonafide - QueQuality

ANVISION

AnVision – New World

MICHAŁ KMIECIAK

Michał Kmieciak - Love Lost

RAP NAJLEPSZEJMARKI

Rap Najlepszej Marki vol. 2 - składanka

VIENIO

VIENIO - H.O.R.E

NODANCE

NoDance - Nieproszony go?ć

MARTYNA JAKUBOWICZ

Martyna Jakubowicz - Prosta piosenka
Programy
Winamp
Intymnie

"Siedziałem w kącie pokoju, trzymając w ustach kość i warczałem na lekarzy, którzy, wezwani przez moją matkę, przyjechali, żeby zabrać mnie na pogotowie. To wszystko zdarzyło się naprawdę. Mimo, że sam nic z tego nie pamiętam. Ale ta historia to najlepsza odpowiedź na pytanie, jak daleko zaszły moje problemy z narkotykami." - PAUL RYDER (HAPPY MONDAYS)

Poprostu Forum
Recenzje

MANDARYNA

Mandarynkowy Sen.com2me

Label: Universal Music Polska

Tracklista: 1 Ev'ry Night, 2 Windą do nieba, 3 You Give Love A Bad Name, 4 A Spaceman Came Travelling, 5 Po prostu chcę (I Don't Wanna Fall In Love), 6 I Wanna Fly, 7 Esta Noche, 8 Don't Say Goodbye, 9 Stay Forever, 10 Possession, 11 I Don't Wanna Fall In Love

Skład: Marta Wiśniewska, Harald Reitinger, Ulrich Fischer, Kyra, Agnieszka Pedziwatr-Płuciennik

Mandaryna, czyli Marta Wiśniewska jest przede wszystkim znana z tego... że jest znana jako żona Michała Wiśniewskiego, członka i lidera zespołu Ich Troje. Jednak jej płyty zdecydowanie odbiega od tego co prezentuje Ich Troje.
Płyta "Mandarynkowy Sen.com2 me" to w całości płyta stworzona do tańczenia. Bardzo szybkie, dynamiczne i łatwo wpadające w ucho rytmy dobiegają od pierwszych do ostatnich rytmów albumu.
Płyta zaczyna się doskonale znanym już utworem "Ev'ry Night", który został wystawiony do konkursu piosenki na "Sopot Festiwal 2005". Na razie pomijam jednak sam występ na festiwalu, bo czas skupić się na płycie (o tym na samym końcu)
Okładka płyty wygląda nieco inaczej niż inne tego typu wydawnictwa. Na przedzie umieszczono zamiast okładki hologram z Mandaryną w roli głównej, która porusza się w zależności od kąta widzenia. W środku zaś prócz zwyczajowo tekstów piosenek, także kilka zdjęć Marty. Trzeba przyznać, że Marta jest bardzo atrakcyjna kobietą, a jej zdjęcia są tego dowodem.
Muzycznie zaś Mandaryna porusza się gdzieś w kręgach niemieckiej muzyki dance, która jest bardzo popularna w Europie Zachodniej, ale także i w naszych dyskotekach. Profesjonaliści, którzy zajęli się produkcja albumu bardzo wzięli sobie do serca swoja robotę, ponieważ album został wyprodukowany solidnie. Utwory skomponowano w taki sposób, że nie powstydziłby się go żaden producent zagraniczny. Inna sprawa, ze w procesie tworzenia płyty udział brali specjaliści z zza naszej zachodniej granicy.
Mandaryna prócz swoich kompozycji śpiewa także rovery piosenek znanych wykonawców m.in.: Bon Jovi czy Chrisa De Burgha oraz krajowego 2+1. Na płycie znajduje się także teledysk do piosenki "Ev'ry Night" w formacie MPEG.
Album "Mandarynkowy Sen..." na pewno będzie popularny wśród młodych ludzi - stałych bywalców dyskotek i pubów. W chwili obecnej, czyli na początek września 2005 płyta Marty Wiśniewskiej już jest jedną z najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. Czy słusznie czy nie, na to pytanie powinni odpowiedzieć sobie wszyscy, którzy widzieli i słyszeli występ Mandaryny na festiwalu w Sopocie! Niestety, to show przyniosło same znaki zapytania. Okazało się, że to co jest na płycie, jest tylko skrzętnie ukrywanym stanem faktycznym, który wyszedł dopiero przy śpiewaniu na żywo. Szkoda. Byłem fanem Mandaryny, bo wydawało mi się, ze to co opisywano w Internecie jest tylko próbą obniżenia jej wartości rynkowej. Obniżenia tego dokonała jednak sama Marta, swoim śpiewem. Owszem - zgodzę się - tańczyć umie bardzo sprawnie, tyle, że ze śpiewem jest już bardzo kiepsko i to co można poprawić w studio podczas nagrywania płyty, nie da się poprawić na koncertach. Niestety nie przemawia do mnie tłumaczenie, że inne gwiazdy, nawet zagraniczne też fałszują niemiłosiernie podczas swoich występów. Dlatego nie mogę pozytywnie ocenić tej płyty, gdyż jest ona tylko finalnym wyrobem speców od montażu elektronicznego, a nie faktycznym stanem umiejętności wokalnych Marty. Szkoda, wielka szkoda.

Moja ocena: 5/10 5 plus 4 plus 3 plus 2 plus 1 plus

Autor: Dariusz Nawrat

Dodano: 06.09.2005

Inne Informacje...

Dodaj swoją opinię...

Zobacz wszystkie recenzje...

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2022