O nas
STRONA GŁÓWNA >>
Skype.pl - Twoja telefonia internetowa

Dzisiaj jest Niedziela, 14 Sierpień 2022 r. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Nowości

BLUSZCZ

Bluszcz - Junior

DJANGO BATES

Django Batesa - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

KAYAH & BREGOVIĆ

Kayah i Bregović - reedycja

GUZIOR

Guzior - Evil Twin

ILONA SOJDA

Ilona Sojda - Śnił mi się raj

MARCINER

Marciner - Milion dni

PATRYCJA KAMOLA

Patrycja Kamola - Czekajšc na miłoœć

Quebonafide - Eklektyka Vinyl

120

QUEBONFIDE

Quebonafide - QueQuality

ANVISION

AnVision – New World

MICHAŁ KMIECIAK

Michał Kmieciak - Love Lost

RAP NAJLEPSZEJMARKI

Rap Najlepszej Marki vol. 2 - składanka

VIENIO

VIENIO - H.O.R.E

NODANCE

NoDance - Nieproszony go?ć

MARTYNA JAKUBOWICZ

Martyna Jakubowicz - Prosta piosenka
Programy
Winamp
Intymnie

"Jestem trochę podejrzliwy w stosunku do Oasis. Popatrz na tych facetów. Grają koncert przez dwie godziny i żaden z nich nie jest nawet trochę mokry. Co jest kurde? To przecież rock'n'roll! Tu trzeba się spocić na scenie!" - DAVE WYNDORF (MONSTER MAGNET)

Poprostu Forum
Recenzje

DEZIRE

Pięć smaków

Label: Universal Music Polska

Tracklista: 1. Głucha, 2. Special Lie, 3. N.U.C. (Niecny uczynek cielesny?), 4. Fuck You Out, 5. Opowieść, 6. Proś!, 7. Disgrace, 8. Skit1, 9. Mam Cie tam..., 10. My Time, 11. Tańczysz z nią, 12. Skit 2, 13. Go Go, 14. Głupia, 15. Like A Knight, 16. Mam Cie tam - remix, 17. Mistrz Gasiul, 18. Opowieść - teledysk, 19. Głucha - teledysk

Skład: Maja Studzińska, Ania Rusowicz, Sławek "Kosa" Kosiński, Michał "Burza" Burzymowski, Bartek "Fred" Gasiul, Hubert Gasiul, gościnnie: Tom Horn, DJ Bajo, Pablopavo, Yuriy Ovsyannikov

Dezire, to piątka muzyków z czego dwie to kobiety i trzech facetów. I od razu role są podzielone. One śpiewają, oni dają czadu na instrumentach i od czasu do czasu udzielają się w chórkach. Od razu trzeba powiedzieć, że zespół ma od tej wiosny nową wokalistkę Anię Rusowicz. Stąd od pierwszego momentu słychać inne podejście do śpiewania chórków i niektórych partii wokalnych. Bardziej żywe i energetyczne.
Płytę zaczyna bardzo przewrotny utwór "Głucha", który w warstwie wokalnej przeistacza się w manifest wokalistki i opisuje o jej zamiarach co do pozostania w zespole, wspierania jego działań i pokazania swojej siły wokalnej i artystycznej. Czyżby zespół szukał jeszcze jednej wokalistki?
Zespół Dezire trochę przypomina mi takie zespoły jak TLC czy Destiny's Child, a nawet Sistars (dwie kobiety), chociaż to może nie jest najodpowiedniejsze porównanie. Już drugi utwór "Special Lie" utrwala moje przekonanie. I nie jest to złe przekonanie. Utwory Dezire, są bardzo przyjemne w słuchaniu. Wpadają w ucho od pierwszych taktów. Widać, ze zespół czerpie z najlepszych wzorców r'n'b i hip-hop z USA czy Anglii.
Utwory śpiewane są zarówno po polsku jak i po angielsku. Nie przeszkadza mi to, ale wydaje mi się, ze płyta byłaby spójniejsza, gdyby wszystko zaśpiewano po Polsku. Możliwe jednak, że wizja artystyczna była inna i teksty angielski nie nadawały się do prezentacji po przetłumaczeniu na nasz język ojczysty. W chwili gdy pisze ten tekst płyta "szumi w głośnikach" i tak zastanawiałem czy ten zespół odniesie sukces na miarę np. Sistars. Byłaby szkoda, gdyby tak się nie stało. Zespół mimo, kilkuletniej działalności musi wykrzesać z siebie więcej energii, także muzycznej. Bo jak nie, to zostanie jednym z wielu, a talent zarówno wokalny, jak i artystyczny jest całkiem spory. Dlatego kibicować będę i trzymam kciuki. Panie i panowie. Liczę na to, że nie zaprzepaścicie swoich umiejętności i pokażecie jeszcze nie raz o swojej wartości artystycznej.
Płyta "Pięć smaków", to kolejny album, którego niektóre piosenki można ściągnąć na telefon komórkowy w postaci dzwonków. I tym razem trzeba za nie zapłacić nawet ponad 8 zł (w zależności od posiadanego telefonu). Na dysku znajdują się także dwa teledyski do piosenek "Głucha" i "Opowieść"
Album Dezire powstał przy dużym wsparciu osób zewnętrznych, głównie miasta Bydgoszczy, skąd zespół pochodzi. Gdyby tak każde miasto promowało swoich ziomków, pewnie lepiej mogliby się promować ze twórczością.

Moja ocena: 7/10 7 plus 6 plus 5 plus 4 plus 3 plus 2 plus 1 plus

Autor: Dariusz Nawrat

Dodano: 10.07.2005

Inne Informacje...

Dodaj swoją opinię...

Zobacz wszystkie recenzje...

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2022